• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দেৱালীৰ আগতে এইখন ৰাজ্যত চৰকাৰৰ ডাঙৰ উপহাৰ, ২ টা LPG চিলিণ্ডাৰ বিনামূলীয়াকৈ পাব প্ৰতিটো পৰিয়ালে ...

দেৱালীৰ আগতে এইখন ৰাজ্যত চৰকাৰৰ ডাঙৰ উপহাৰ, ২ টা LPG চিলিণ্ডাৰ বিনামূলীয়াকৈ পাব প্ৰতিটো পৰিয়ালে ...

গুজৰাট চৰকাৰে দেৱালীৰ আগতে এটা ডাঙৰ উপহাৰ দিছে, যাৰ ফলত সাধাৰণ ৰাইজক সকাহ দিয়া হৈছে। নতুন ঘোষণাৰ অধীনত, গুজৰাটৰ প্ৰতিটো পৰিয়ালক এবছৰত বিনামূলীয়াকৈ ২ টা এলপিজি চিলিণ্ডাৰ প্ৰদান কৰা হ'ব।

গুজৰাট চৰকাৰে দেৱালীৰ আগতে এটা ডাঙৰ উপহাৰ দিছে, যাৰ ফলত সাধাৰণ ৰাইজক সকাহ দিয়া হৈছে। নতুন ঘোষণাৰ অধীনত, গুজৰাটৰ প্ৰতিটো পৰিয়ালক এবছৰত বিনামূলীয়াকৈ ২ টা এলপিজি চিলিণ্ডাৰ প্ৰদান কৰা হ'ব।

গুজৰাট চৰকাৰে দেৱালীৰ আগতে এটা ডাঙৰ উপহাৰ দিছে, যাৰ ফলত সাধাৰণ ৰাইজক সকাহ দিয়া হৈছে। নতুন ঘোষণাৰ অধীনত, গুজৰাটৰ প্ৰতিটো পৰিয়ালক এবছৰত বিনামূলীয়াকৈ ২ টা এলপিজি চিলিণ্ডাৰ প্ৰদান কৰা হ'ব।

  • Share this:
গুজৰাট চৰকাৰে দেৱালীৰ আগতে এটা ডাঙৰ উপহাৰ দিছে, যাৰ ফলত সাধাৰণ ৰাইজক সকাহ দিয়া হৈছে। নতুন ঘোষণাৰ অধীনত, গুজৰাটৰ প্ৰতিটো পৰিয়ালক এবছৰত বিনামূলীয়াকৈ ২ টা এলপিজি চিলিণ্ডাৰ প্ৰদান কৰা হ'ব। ইয়াৰ উপৰিও, গুজৰাট চৰকাৰে চিএনজি-পিএনজিৰ ভেট হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। গুজৰাটৰ মন্ত্ৰী জিতু বাঘানীয়ে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। এই কথা ঘোষণা কৰি বাঘানীয়ে কয় যে নাগৰিক আৰু গৃহিনীসকলে ১,০০০ কোটি টকাৰ সাহায্য লাভ কৰিব। তদুপৰি, মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে ৰাজ্য চৰকাৰে এবছৰত দুটা চিলিণ্ডাৰ বিনামূলীয়াকৈ দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

তেওঁ কৈছে যে প্ৰায় ৩৮ লাখ গৃহিণীৰ কথা মনত ৰাখি সিদ্ধান্তটো লোৱা হৈছে। মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে এই আঁচনিৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত ৬৫০ কোটি টকাৰ সাহায্যৰ সৈতে, ১,৭০০ টকালৈকে পৰিমাণ মানুহৰ ঘৰ বা পকেটত উপনীত হ'ব পাৰে। মন্ত্ৰীজনে সোমবাৰে চৰকাৰৰ দ্বাৰা চিএনজি আৰু পিএনজিৰ ওপৰত ভেট ১০ শতাংশ হ্ৰাস কৰাৰ কথাও ঘোষণা কৰিছিল। একেদৰে, পিএনজিত প্ৰতি কিলোগ্ৰামত ৫-৫.৫০ টকা লাভ হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি