உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • জাৰ্মানীৰ দৰা, ৰাছিয়াৰ কইনা ! গুজৰাটত সম্পূৰ্ণ হিন্দু ৰীতি-নীতিৰে বিয়া পাতিলে দুয়োজনে ...

    জাৰ্মানীৰ দৰা, ৰাছিয়াৰ কইনা ! গুজৰাটত সম্পূৰ্ণ হিন্দু ৰীতি-নীতিৰে বিয়া পাতিলে দুয়োজনে ...

    গুজৰাটৰ (Gujarat) হিম্মতনগৰৰ সৰোদিয়া গাঁৱত অলপতে এক অনন্য বিবাহ অনুষ্ঠিত হৈছিল। ইয়াত  বিদেশী দম্পতীয়ে সমগ্ৰ হিন্দু ৰীতি-নীতিৰ সৈতে বিবাহ পাশত (Marriage) আৱদ্ধ হৈছে।

    গুজৰাটৰ (Gujarat) হিম্মতনগৰৰ সৰোদিয়া গাঁৱত অলপতে এক অনন্য বিবাহ অনুষ্ঠিত হৈছিল। ইয়াত  বিদেশী দম্পতীয়ে সমগ্ৰ হিন্দু ৰীতি-নীতিৰ সৈতে বিবাহ পাশত (Marriage) আৱদ্ধ হৈছে।

    গুজৰাটৰ (Gujarat) হিম্মতনগৰৰ সৰোদিয়া গাঁৱত অলপতে এক অনন্য বিবাহ অনুষ্ঠিত হৈছিল। ইয়াত  বিদেশী দম্পতীয়ে সমগ্ৰ হিন্দু ৰীতি-নীতিৰ সৈতে বিবাহ পাশত (Marriage) আৱদ্ধ হৈছে।

    • Share this:
    গুজৰাটৰ (Gujarat) হিম্মতনগৰৰ সৰোদিয়া গাঁৱত অলপতে এক অনন্য বিবাহ অনুষ্ঠিত হৈছিল। ইয়াত  বিদেশী দম্পতীয়ে সমগ্ৰ হিন্দু ৰীতি-নীতিৰ সৈতে বিবাহ পাশত (Marriage) আৱদ্ধ হৈছে। টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ বাতৰি অনুসৰি, মূলতঃ জাৰ্মানীৰ ক্ৰিছ মুলাৰে ৰাছিয়াৰ জুলিয়া উখোৱাকাটিনাৰ সৈতে পুৰোহিতৰ মন্ত্ৰোচ্চাৰণৰ মাজেৰে সাত ফেৰে লৈছে। মুলাৰ জাৰ্মানীৰ এটা সচ্ছল পৰিয়ালৰ অন্তৰ্ভুক্ত, কিন্তু আধ্যাত্মিকতাৰ অন্বেষণৰ বাবে তেওঁ তেওঁৰ বিলাসী জীৱন সম্পূৰ্ণৰূপে ত্যাগ কৰে। বিশ্বৰ প্ৰায় প্ৰতিখন মহাদেশ ভ্ৰমণ কৰা মুলাৰে ভাৰতক তেওঁৰ বিবাহৰ গন্তব্য স্থান হিচাপে বাছনি কৰিছিল।

    মুলাৰে এনে কৰিছিল কাৰণ তেওঁ ভাৰতত তেওঁৰ ঘৰৰ দৰে অনুভৱ কৰিছিল। ২০১৯ চনত আধ্যাত্মিক বিজ্ঞান শিকাৰ পিছত, দম্পতীহালে হিন্দু উপায়েৰে বিবাহ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল। এই সময়ছোৱাত, তেওঁ লালাভাই পেটেলক লগ পাইছিল। দুয়ো লালাভাই পেটেলৰ গাঁও সৰোদিয়ালৈ গৈছিল য'ত তেওঁলোক ঠাই আৰু মানুহৰ প্ৰেমত পৰিছিল।

    পেটেল পৰিয়ালে বিবাহৰ ৰীতি-নীতি পালন কৰে
    কোভিড মহামাৰীৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে দুয়োজনৰ পিতৃ-মাতৃয়ে বিয়াত উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিলে। লালাভাই পেটেল আৰু তেওঁৰ পত্নীয়ে সকলো ৰীতি-নীতি পালন কৰিছিল। বাৰাট সৰোদিয়াৰ ওচৰৰ এখন গাঁৱলৈ গৈছিল য'ত গাওঁবাসীয়ে তেওঁক অভ্যৰ্থনা কৰিছিল। দৰা আৰু কইনাই গণেশ পূজা, হালধি অনুষ্ঠান, আৰু সপ্তপড়ি আৰু অন্যান্য ৰীতি-নীতি অনুসৰণ কৰিছিল। বিয়াখনত উপস্থিত থকা গুজৰাটৰ বাসিন্দা মুলাৰৰ এজন ঘনিষ্ঠ সহায়কে কৈছিল যে তেওঁ গৰবা খেলিছিল আৰু আশীৰ্বাদৰ বাবে বৃদ্ধসকলৰ ভৰি স্পৰ্শ কৰিছিল।

    মুলাৰে আধ্যাত্মিকতাৰ সন্ধানত ঘৰ এৰিছিল, আনকি তেওঁৰ মূল্যৱান স্পৰ্টছ কাৰখন বিক্ৰী কৰিছিল। মুলাৰ আৰু তেওঁৰ পত্নীয়ে যোৱা তিনি বছৰ ধৰি ভাৰতত বাস কৰি আছে। বৰ্তমান, মুলাৰ হৈছে স্পাইৰাটিঅ ইউজি আৰু ইনাৰ লিভিং প্ৰাইভেট লিমিটেডৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া আৰু প্ৰতিষ্ঠাপক যি ব্যক্তিগত বিকাশ আৰু আভ্যন্তৰীণ বিকাশৰ ওপৰত পৰামৰ্শ আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰদান কৰে। তেওঁ উশাহ-নিশাহৰ কৌশলৰ ওপৰত আলোচনাচক্ৰ আৰু কৰ্মশালাৰো আয়োজন কৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: