• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Go First এয়াৰলাইনছৰ বিমানৰ সৈতে চৰাইৰ সংঘৰ্ষ, লগে লগে ডাইভাৰ্ট কৰিবলগীয়া হ'ল বিমান ...

Go First এয়াৰলাইনছৰ বিমানৰ সৈতে চৰাইৰ সংঘৰ্ষ, লগে লগে ডাইভাৰ্ট কৰিবলগীয়া হ'ল বিমান ...

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

আহমেদাবাদৰ পৰা চণ্ডীগড়লৈ যোৱা গো ফাৰ্ষ্ট বিমানখন হঠাতে ডাইভাৰ্ট কৰিব লগা হৈছিল। কাৰণ এই বিমানখনৰ সৈতে এটা চৰাইৰ সংঘৰ্ষ হৈছিল।

  • Share this:
আহমেদাবাদৰ পৰা চণ্ডীগড়লৈ যোৱা গো ফাৰ্ষ্ট বিমানখন হঠাতে ডাইভাৰ্ট কৰিব লগা হৈছিল। কাৰণ এই বিমানখনৰ সৈতে এটা চৰাইৰ সংঘৰ্ষ হৈছিল। বিমানখন তেতিয়া আহমেদাবাদলৈ ঘূৰাই পঠিওৱা হৈছিল। ডিজিচিএৰ মতে, গো ফাৰ্ষ্ট ফ্লাইট জি৮৯১১ আজি আহমেদাবাদৰ পৰা চণ্ডীগড়লৈ উৰা মাৰি আছিল যেতিয়া এটা চৰাইয়ে বিমানখনত খুন্দা মাৰিছিল আৰু তাৰ পিছত বিমানখন সলনি কৰিছিল।

দৰাচলতে, যোৱা কেইমাহমানত, কিছুমান এয়াৰলাইনৰ বিমানত কাৰিকৰী বিজুতিৰ কেইবাটাও ঘটনা ঘটিছে। কিছুমান সময়ত, এই ত্ৰুটিবোৰৰ বাবে, বিমানখনে জৰুৰী অৱতৰণ কৰিব লগা হৈছিল। অসামৰিক বিমান পৰিবহন সঞ্চালকালয়ে (ডিজিচিএ) এই ঘটনাবোৰৰ ওপৰত কঠোৰ স্থিতি গ্ৰহণ কৰিছে আৰু এই বিমান কোম্পানীবোৰলৈ জাননী প্ৰেৰণ কৰিছে।

ডিজিচিএয়ে ২ আগষ্টত স্পাইচজেটৰ ৫০ শতাংশ বিমান আঠ সপ্তাহৰ বাবে স্থগিত ৰাখিছিল। স্পাইচজেটে নিৰন্তৰ নিয়ম উলংঘা কৰি থকাৰ বাবে এই ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছিল। এনে বহুতো ঘটনা আছে য'ত যাত্ৰীসকলৰ প্ৰাণ কোনোমতেহে ৰক্ষা পৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: