• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Gujarat Assembly Election Results 2022: গুজৰাটত বৃহৎ সংখ্যক আসনত আগবাঢ়ি আছে বিজেপি, যথেষ্ট পিছ পৰি আছে কংগ্ৰেছ-আপ ...

Gujarat Assembly Election Results 2022: গুজৰাটত বৃহৎ সংখ্যক আসনত আগবাঢ়ি আছে বিজেপি, যথেষ্ট পিছ পৰি আছে কংগ্ৰেছ-আপ ...

ভোট গণনাৰ আৰম্ভণিতে, বিজেপিয়ে গুজৰাটত বৃহৎ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছিল। কংগ্ৰেছ বহুত পিছ পৰি আছে, অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ আম আদমী পাৰ্টিও বহু পিছ পৰি আছে।

ভোট গণনাৰ আৰম্ভণিতে, বিজেপিয়ে গুজৰাটত বৃহৎ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছিল। কংগ্ৰেছ বহুত পিছ পৰি আছে, অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ আম আদমী পাৰ্টিও বহু পিছ পৰি আছে।

ভোট গণনাৰ আৰম্ভণিতে, বিজেপিয়ে গুজৰাটত বৃহৎ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছিল। কংগ্ৰেছ বহুত পিছ পৰি আছে, অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ আম আদমী পাৰ্টিও বহু পিছ পৰি আছে।

  • Share this:
ভোট গণনাৰ আৰম্ভণিতে, বিজেপিয়ে গুজৰাটত বৃহৎ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছিল। কংগ্ৰেছ বহুত পিছ পৰি আছে, অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ আম আদমী পাৰ্টিও বহু পিছ পৰি আছে। ১৮২ জনীয়া গুজৰাট বিধানসভাত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰিবলৈ গুজৰাটক ৯২ খন আসনৰ প্ৰয়োজন। প্ৰতিটো বুথ পৰ্যায়ৰ জৰীপত বিজেপি আগবাঢ়ি আছে। যদি বিজেপি জয়ী হয়, গুজৰাটত একেৰাহে সাতবাৰ শাসনলৈ আহিব। ফলাফল গণনা আৰম্ভ হোৱাৰ অলপ পিছতে বিজেপি ১৩৩ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। কংগ্ৰেছ ৪১ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে, আপ ৪ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে আৰু অন্যান্য ৪ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। যদি এই ধাৰা অব্যাহত থাকে, বিজেপি সপ্তমবাৰৰ বাবে গুজৰাটত ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিব।

লোকসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে, গুজৰাটত বিজেপি, কংগ্ৰেছ আৰু আপৰ দৰে দলৰ বিশেষ দৃষ্টি আছিল। গুজৰাটত ১ আৰু ৫ ডিচেম্বৰত দুটা পৰ্যায়ত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছিল। হিমাচল প্ৰদেশত ১২ নৱেম্বৰত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হয়। অৱশ্যে, আৰম্ভণিৰে পৰা নিৰ্বাচনৰ সময়সূচীক লৈ বিবাদ হৈছিল। বিৰোধীয়ে প্ৰশ্ন কৰিছিল যে ফলাফল একেলগে ঘোষণা কৰা হ'লেও নিৰ্বাচন কিয় একেলগে অনুষ্ঠিত কৰা হোৱা নাছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি