• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Terrorist Attack in J&K: শ্ৰীনগৰত উগ্ৰপন্থীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ওপৰত গ্ৰেনেড নিক্ষেপ কৰে, আক্ৰমণত এজন চিআৰপিএফ জোৱান আহত

Terrorist Attack in J&K: শ্ৰীনগৰত উগ্ৰপন্থীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ওপৰত গ্ৰেনেড নিক্ষেপ কৰে, আক্ৰমণত এজন চিআৰপিএফ জোৱান আহত

গ্ৰেনেড আক্ৰমণৰ পিছত, আৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদীক ঘেৰাও কৰা আৰম্ভ কৰে (ফটো-ANI)

গ্ৰেনেড আক্ৰমণৰ পিছত, আৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদীক ঘেৰাও কৰা আৰম্ভ কৰে (ফটো-ANI)

শ্ৰীনগৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীক গ্ৰেনেডেৰে আক্ৰমণ কৰে। আক্ৰমণটোত এজন চিআৰপিএফ জোৱান সামান্য আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল।

  • Share this:
জম্মু-কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে পুনৰ সেনা আৰু নিৰাপত্তা বাহিনীক লক্ষ্য কৰি লোৱাৰ চেষ্টা কৰিছে। শ্ৰীনগৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীক গ্ৰেনেডেৰে আক্ৰমণ কৰে। আক্ৰমণটোত এজন চিআৰপিএফ জোৱান সামান্য আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল। আক্ৰমণটো আলি জান ৰোডৰ ঈদগাহৰ ওচৰত সংঘটিত হৈছিল। এই ঘটনাৰ পিছত, আৰক্ষীয়ে অপৰাধীসকলক ধৰিবলৈ এটা বেষ্টনী আৰু তালাচী অভিযান আৰম্ভ কৰিছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা উগ্ৰপন্থীয়ে ৰাজৌৰী জিলাৰ এটা সেনা শিবিৰত আত্মঘাতী আক্ৰমণ চলায়, এই ঘটনাত চাৰিজন সৈনিক নিহত হয়। নিৰাপত্তা বাহিনীৰ প্ৰতিশোধমূলক পদক্ষেপত দুজন সন্ত্ৰাসবাদীও নিহত হৈছিল। প্ৰায় তিনি বছৰৰ পিছত, জম্মু আৰু কাশ্মীৰত এনে ধৰণৰ ফিদায়েইন আক্ৰমণ সংঘটিত হৈছিল। আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, সন্ত্ৰাসবাদী দুজন পাকিস্তানভিত্তিক সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জৈশ-ই-মহম্মদৰ (জেইএম) সৈতে জড়িত বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি