• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • গোৰখপুৰত মোক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰাৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীক ধন্যবাদ জনালে যোগী আদিত্যনাথে

গোৰখপুৰত মোক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰাৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীক ধন্যবাদ জনালে যোগী আদিত্যনাথে

উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ (Yogi Adityanath) গোৰখপুৰৰ প্ৰাৰ্থী। তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে।  Network18 গ্ৰুপৰ এডিটৰ-ইন-চীফ ৰাহুল যোশীক দিয়া এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত তেওঁ কয়, "গোৰখপুৰৰ পৰা যুঁজ দিয়াৰ সুযোগ দিয়াৰ বাবে মই প্ৰধানমন্ত্ৰীক ধন্যবাদ জনাইছো। "

উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ (Yogi Adityanath) গোৰখপুৰৰ প্ৰাৰ্থী। তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে।  Network18 গ্ৰুপৰ এডিটৰ-ইন-চীফ ৰাহুল যোশীক দিয়া এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত তেওঁ কয়, "গোৰখপুৰৰ পৰা যুঁজ দিয়াৰ সুযোগ দিয়াৰ বাবে মই প্ৰধানমন্ত্ৰীক ধন্যবাদ জনাইছো। "

উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ (Yogi Adityanath) গোৰখপুৰৰ প্ৰাৰ্থী। তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে।  Network18 গ্ৰুপৰ এডিটৰ-ইন-চীফ ৰাহুল যোশীক দিয়া এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত তেওঁ কয়, "গোৰখপুৰৰ পৰা যুঁজ দিয়াৰ সুযোগ দিয়াৰ বাবে মই প্ৰধানমন্ত্ৰীক ধন্যবাদ জনাইছো। "

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ (Yogi Adityanath) গোৰখপুৰৰ প্ৰাৰ্থী। তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে।  Network18 গ্ৰুপৰ এডিটৰ-ইন-চীফ ৰাহুল যোশীক দিয়া এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত তেওঁ কয়, "গোৰখপুৰৰ পৰা যুঁজ দিয়াৰ সুযোগ দিয়াৰ বাবে মই প্ৰধানমন্ত্ৰীক ধন্যবাদ জনাইছো। "ভাৰতৰ সৈতে বন্ধুত্ব থকা সকলৰ সৈতে মোৰ বা বিজেপিৰ বন্ধুত্ব আছে আৰু যিসকলৰ ভাৰতৰ বিৰোধিতা আছে, তেওঁলোকৰ সৈতে মোৰ বিৰোধিতা আছে।

চূড়ান্ত ঘোষণাৰ আগতে, বিভিন্ন মহলৰ পৰা বাৰে বাৰে বিভিন্ন প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰা হৈছিল। যোগী আদিত্যনাথ ক'ত থিয় হ'ব? এবাৰ মথুৰাৰ নাম ওলাই অহাৰ পিছত, এবাৰ অযোধ্যাৰ নাম আহিছিল, কিন্তু শেষত, যোগী আদিত্যনাথ গোৰখপুৰত প্ৰাৰ্থী আছিল। এই সন্দৰ্ভত সোধাত তেওঁ কয়, "গোৰখপুৰত মই কোনো অচিনাকি নহয়। বিজেপি গণতান্ত্ৰিক দল। দল হিচাপে বিজেপিয়ে বিভিন্ন বিষয় চোৱা-চিতা কৰাৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত লৈছে। প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে মোক ঘোষণা কৰাৰ বাবে মই প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীক ধন্যবাদ জনাইছো। "

জনমত সমীক্ষাৰ ফলাফল সম্পৰ্কে প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰাত যোগী আদিত্যনাথে কয়, "উত্তৰ প্ৰদেশৰ মানুহে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ওপৰত আস্থা দেখুৱাইছে। মই নিশ্চিত যে বিজেপিয়ে এইবাৰ নিৰ্বাচনত ৩০০ তকৈও অধিক আসন জিকিব। ডাবল ইঞ্জিন চৰকাৰে এইবাৰো জিকিব, কিয়নো চৰকাৰে উত্তৰ প্ৰদেশৰ লোকসকল, মহিলা, শিশু, এই চৰকাৰৰ দ্বাৰা তেওঁলোক সকলোকে লাভান্বিত কৰিছে। বিজেপিৰ দ্বৈত ইঞ্জিন চৰকাৰে এইবাৰো ৩০০ তকৈ অধিক আসন লাভ কৰিব। কোনো সন্দেহ নাই। বিজেয়ে ৮০ শতাংশ আসন লাভ কৰিব, আনহাতে বাকীবোৰে ২০ শতাংশ আসন লাভ কৰিব। "
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: