মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »দেশ »Grammy Award 2023: ভাৰতীয় সংগীত শিল্পী ৰিকি কেজে ‘ডিভাইন টাইডছ’ৰ বাবে লাভ কৰিলে তৃতীয়টো গ্ৰেমী বঁটা

Grammy Award 2023: ভাৰতীয় সংগীত শিল্পী ৰিকি কেজে ‘ডিভাইন টাইডছ’ৰ বাবে লাভ কৰিলে তৃতীয়টো গ্ৰেমী বঁটা

ভাৰতীয় সংগীত শিল্পী ৰিকি কেজে ‘ডিভাইন টাইডছ’ৰ বাবে লাভ কৰিলে তৃতীয়টো গ্ৰেমী বঁটা

Grammy Award 2023: ৰিকি কেজে ক'লে, "ভাৰতবৰ্ষৰ বাবে উৎসৰ্গিত কৰিলো এই বঁটা"

  • Share this:

বেংগালুৰু কেন্দ্ৰীক সংগীত শিল্পী ৰিকি কেজে তেওঁৰ 'Divine Tides' শীৰ্ষক এলবামটোৰ বাবে তৃতীয়টো গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰিছে। আমেৰিকাত জন্মগ্ৰহণ কৰা সংগীতজ্ঞগৰাকীয়ে এই বঁটাটো আইকনিক ব্ৰিটিছ ৰক বেণ্ড দ্য পুলিছৰ ড্ৰামবাদক ষ্টুৱেৰ্ট ক’পলেণ্ডৰ সৈতে যুটীয়াভাৱে লাভ কৰে, যিয়ে কেজৰ সৈতে সহযোগিতা কৰি এই এলবামটোত কাম কৰিছিল।


৬৫ সংখ্যক বাৰ্ষিক গ্ৰেমী বঁটাত এই যুটিয়ে শ্ৰেষ্ঠ ইমাৰ্চিভ অডিঅ’ এলবাম বিজয়ী শাখাত গ্ৰাম’ফোন ট্ৰফী লাভ কৰে। যোৱা বছৰ একেটা এলবামৰ বাবেই তেওঁলোকে শ্ৰেষ্ঠ নতুন যুগৰ এলবাম শাখাত গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰিছিল।


গ্ৰেমীৰ আঁৰৰ সংস্থা ৰেকৰ্ডিং একাডেমীয়ে টুইটাৰযোগে ঘোষণা কৰে যে, "Congrats Best Immersive Audio Album winner - 'Divine Tides' Eric Schilling, immersive mix engineer; @copelandmusic, @rickykej & Herbert Waltl, immersive producers (Stewart Copeland & Ricky Kej) #GRAMMYs,"


এই শিতানৰ আন মনোনীতসকল আছিল: ক্ৰীষ্টিনা এগুইলেৰা ('এগুইলেৰা'), দ্য চেইনছমোকাৰছ ('মেম'ৰিজ... ড'নট অ'পেন), জেন ইৰাব্লুম ('পিকচাৰিং দ্য ইনভিজিবল- ফ'কাচ ১), আৰু নিডাৰ'ছড'মেন্স জেণ্টেক'ৰ এণ্ড ট্ৰণ্ডেহাইমছ'লিষ্টেন ('টুভাহ্যুন - বিটিটুডছ ফৰ এ ৱন্ডেড ৱৰ্ল্ড')।


'ডিভাইন টাইডছ' হৈছে নটা গীতৰ এলবাম যিয়ে এই বাৰ্তা প্ৰদান কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখে যে "প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ জীৱনে সকলোকে সমানে সেৱা আগবঢ়োৱা ভাৰসাম্য বজাই ৰখাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে"।


মনোনয়নৰ সময়ত কেজে কৈছিল, "আমাৰ এলবাম 'ডিভাইন টাইডছ'ৰ বাবে দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে গ্ৰেমী বঁটাৰ বাবে মনোনীত হোৱাটো এক নিৰপেক্ষ সন্মান। মোৰ সংগীত যদিও ক্ৰছ-কলচাৰেল, তথাপিও ইয়াৰ সদায় শক্তিশালী ভাৰতীয় মূল আছে।" আৰু মই অত্যন্ত গৌৰৱান্বিত যে ভাৰতীয় সংগীতক দ্য ৰেকৰ্ডিং একাডেমীয়ে এই সন্মানীয় বঁটাৰ বাবে স্বীকৃতি আৰু চৰ্টলিষ্ট কৰিছে। এই মনোনয়নে মোক আৰু অধিক উৎসাহিত কৰে আৰু ইতিবাচক সামাজিক প্ৰভাৱ পেলাব পৰা সংগীত নিৰ্মাণ কৰি যাবলৈ মোৰ বিশ্বাসক কঠিন কৰি তোলে।"


ৰিকি ভাৰতৰ পৰা গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰা আটাইতকৈ কম বয়সীয়া ব্যক্তি, আৰু মাত্ৰ ৪ৰ্থ ভাৰতীয়। কেজে ২০১৫ চনত ‘উইণ্ডছ অৱ চামছাৰা’ৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ নতুন যুগৰ এলবাম শাখাত প্ৰথম গ্ৰেমী লাভ কৰিছিল।


ইফালে, ষ্টুৱেৰ্ট ক’পলেণ্ড ৫বাৰৰ গ্ৰেমী বঁটা বিজয়ী আমেৰিকান সংগীতজ্ঞ আৰু সুৰকাৰ। বিশ্বজুৰি ৭৫ মিলিয়নতকৈ অধিক এলবাম বিক্ৰী কৰা ব্ৰিটিছ ৰক গ্ৰুপ ‘দ্য পুলিচ’ৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু ড্ৰামবাদক।


দ্য পুলিচৰ সৈতে কৰা কামৰ অংশ হিচাপে ক’পলেণ্ডে পাঁচটা গ্ৰেমী বঁটা লাভ কৰিছে। সহযোগী হিচাপে কেজক লৈ এইটো তেওঁৰ দ্বিতীয়টো বঁটা।

শেহতীয়া বাতৰি