• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নীতিন গাডকাৰীৰ ডাঙৰ ঘোষণা: ৰাস্তাত নাথাকিব আৰু টোল গেট, GPSৰ জৰিয়তে কৰ কৰ্তন কৰা হ'ব ...

নীতিন গাডকাৰীৰ ডাঙৰ ঘোষণা: ৰাস্তাত নাথাকিব আৰু টোল গেট, GPSৰ জৰিয়তে কৰ কৰ্তন কৰা হ'ব ...

টোল সংগ্ৰহৰ বাবে জিপিএছ প্ৰণালী কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত টোল গেটবোৰ আঁতৰ কৰা হ'ব। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ (MoRTH)ৰ মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে (Nitin Gadkari) কৈছে যে ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ টোল প্লাজাত (Toll Plaza) (National Highway) মানুহে আৰু ৰ'ব নালাগিব।

টোল সংগ্ৰহৰ বাবে জিপিএছ প্ৰণালী কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত টোল গেটবোৰ আঁতৰ কৰা হ'ব। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ (MoRTH)ৰ মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে (Nitin Gadkari) কৈছে যে ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ টোল প্লাজাত (Toll Plaza) (National Highway) মানুহে আৰু ৰ'ব নালাগিব।

টোল সংগ্ৰহৰ বাবে জিপিএছ প্ৰণালী কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত টোল গেটবোৰ আঁতৰ কৰা হ'ব। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ (MoRTH)ৰ মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে (Nitin Gadkari) কৈছে যে ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ টোল প্লাজাত (Toll Plaza) (National Highway) মানুহে আৰু ৰ'ব নালাগিব।

  • Share this:
ভাৰতত ৰাস্তাৰ অৱস্থা দ্ৰুতগতিত বিকশিত আৰু সম্প্ৰসাৰিত হৈ আছে। এতিয়া গাড়ীবোৰ প্ৰতি ঘণ্টাত ১০০ কিলোমিটাৰ বেগত দৌৰি আছে। বৈদ্যুতিক টোল প্লাজা প্ৰণালী প্ৰৱৰ্তনৰ সৈতে, টোল গেটবোৰত লোৱা সময়ো আগৰ টোলৰ তুলনাত যথেষ্ট হ্ৰাস হৈছে।

বৈদ্যুতিক টোল প্লাজাৰ পিছত, চৰকাৰে এতিয়া আৰু এখোজ আগবাঢ়িছে আৰু জিপিএছ প্ৰযুক্তিৰ সৈতে টোল সংগ্ৰহ কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাই আছে। টোল সংগ্ৰহৰ বাবে জিপিএছ প্ৰণালী কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত টোল গেটবোৰ আঁতৰ কৰা হ'ব। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ (MoRTH)ৰ মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে (Nitin Gadkari) কৈছে যে ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ টোল প্লাজাত (Toll Plaza) (National Highway) মানুহে আৰু ৰ'ব নালাগিব।

গাডকাৰীয়ে কয়, "৯৭ শতাংশ ইলেক্ট্ৰনিক টোল সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। এতিয়া মই এটা জিপিএছ প্ৰণালী আনিব বিচাৰো। টোলটো একে নাথাকিব। টোল নথকাৰ অৰ্থ হৈছে টোল শেষ নহ'ব। আপুনি আপোনাৰ গাড়ীত এটা জিপিএছ চিষ্টেম ৰাখিব। গাড়ীখনত জিপিএছ প্ৰণালীও বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। আপুনি ক'ত প্ৰৱেশ কৰিছিল আৰু আপুনি ক'ত গুচি গৈছিল জিপিএছে ৰেকৰ্ড কৰিব। আৰু টকাখিনি আপোনাৰ বেংক একাউণ্টৰ পৰা কৰ্তন কৰা হ'ব। কোনেও আপোনাক বাধা নিদিব, একো নহয়।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি