உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Air Suvidha Form : আপুনি বাহিৰৰ পৰা ভাৰতলৈ আহি আছে নেকি? তেন্তে এয়াৰ সুবিধা ফৰ্ম পূৰণ কৰাটো বাধ্যতামূলক

    Air Suvidha Form : আপুনি বাহিৰৰ পৰা ভাৰতলৈ আহি আছে নেকি? তেন্তে এয়াৰ সুবিধা ফৰ্ম পূৰণ কৰাটো বাধ্যতামূলক

    মনত ৰাখিব, ফৰ্মখন পূৰণ কৰাটো যথেষ্ট দীঘলীয়া কাৰবাৰ আৰু অভ্যাসটো যথেষ্ট কষ্টকৰ।

    মনত ৰাখিব, ফৰ্মখন পূৰণ কৰাটো যথেষ্ট দীঘলীয়া কাৰবাৰ আৰু অভ্যাসটো যথেষ্ট কষ্টকৰ।

    মনত ৰাখিব, ফৰ্মখন পূৰণ কৰাটো যথেষ্ট দীঘলীয়া কাৰবাৰ আৰু অভ্যাসটো যথেষ্ট কষ্টকৰ।

    • Share this:
    আজিকালি বিমানযোগে বহিঃৰাজ্য ভ্ৰমণ কৰা নাগৰিকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। কিন্তু কোৰনাৰ বাবে বিগত দুবছৰ ধৰি বিমানযোগে যাতায়াত কৰি অহা নাগৰিকসকল যথেষ্ট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। সেইবাবেই কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কোভিড-১৯ মহামাৰীৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত দেশলৈ অহা সকলো আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ভ্ৰমণকাৰীৰ বাবে এয়াৰ সুবিধা ফৰ্ম (What is AIR SUVIDHA Form) পূৰণ কৰি তেওঁলোকৰ বৰ্তমানৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা জনোৱাটো বাধ্যতামূলক কৰিছে।

    কিন্তু ইয়াৰ ফলত বহু ভ্ৰমণকাৰীয়ে অসুবিধাৰ সৃষ্টি কৰিছে যিসকলে সদায় ভ্ৰমণ নকৰে বা ভ্ৰমণৰ বিষয়ে নাজানে। বহুতে বৰ্ডিং পাছ লোৱাত অসুবিধা পাইছে কাৰণ তেওঁলোকে এই সুবিধাৰ বিষয়ে অৱগত নহয় (How to fill AIR SUVIDHA form)। যদি আপুনি চেক-ইন কাউণ্টাৰত পঞ্জীয়ন নম্বৰ জমা নিদিয়ে তেন্তে বিমান সংস্থাই বৰ্ডিং পাছ প্ৰদান নকৰে।

    মনত ৰাখিব, ফৰ্মখন পূৰণ কৰাটো যথেষ্ট দীঘলীয়া কাৰবাৰ আৰু অভ্যাসটো যথেষ্ট কষ্টকৰ। বহু যাত্ৰীয়ে আপলোড কৰিবলগীয়া নথি-পত্ৰ লাভ কৰিবলৈ হেঁচাত পৰে। বিচলিত হয় বা উন্মাদভাৱে আত্মীয়ক ফোন কৰি নিজৰ হৈ ফৰ্ম আপলোড কৰাৰ কথা কয়।

    এনে অৱস্থাত বিমানবন্দৰলৈ যোৱাৰ সময়ত মোবাইলত বা বিমানবন্দৰত বিনামূলীয়া ৱাইফাই থাকিলেও ফৰ্ম পূৰণ নহব পাৰে বা বিমানখন বাতিল হৈ যাব পাৰে। এই ফৰ্মখন পূৰণ কৰিবলৈ সকলো নথি-পত্ৰও থাকিব লাগিব। সেইবাবেই ঘৰৰ পৰাই এই ফৰ্মখন পূৰণ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়।

    ভাৰতৰ যিকোনো বিমানবন্দৰত উপস্থিত হ’লে এই প্ৰ-পত্ৰৰ প্ৰয়োজন। গতিকে এই ফৰ্মখন কেনেকৈ পূৰণ কৰিব পাৰি তাৰ বিষয়ে জানি লোৱা ভাল।

    কিয়নো প্ৰতিবেদনত উল্লেখ কৰা হৈছে যে একাংশ যাত্ৰীয়ে সময়মতে আনুষ্ঠানিকতা সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰাৰ বাবে বিমান যাত্ৰা বাদ দি দিছিল। গতিকে এই দিশত গুৰুত্ব দিয়া উচিত। এই ফৰ্মৰ ডিজাইনাৰসকল ধন্যবাদৰ পাত্ৰ যে তেওঁলোকে এটা ৱেব ফৰ্ম তৈয়াৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে, যিয়ে সফলভাৱে সম্পূৰ্ণ কৰাত সহায় কৰে, সকলো বাধা অতিক্ৰম কৰি ধাৰণাযোগ্য বিষয়ক সামৰি লৈছে।

    ভাৰতত অৱতৰণ কৰাৰ সময়ত প্ৰায়েই কোনেও ইয়াক পৰীক্ষা নকৰে। জীৱনত এবাৰৰ বাবে, চেক নকৰাকৈ, হতাশাৰ পৰা নিজকে ৰক্ষা কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি এটা মানসিক টোকা বনাওক। আটাইতকৈ সুবিধাজনক কথাটো হ’ব যদি আপুনি দেশলৈ উভতি অহাৰ এদিন আগতে অনলাইন ফৰ্মখন পূৰণ কৰে। এনে কৰিলে ভ্ৰমণ হ'ব সুখকৰ, উদ্বেগহীন।
    Published by:Gautam Barman
    First published: