• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid19 New Wave: বিশ্বৰ কেইবাখনো দেশত কোৰোণাৰ নতুন লহৰ, ভাৰত চৰকাৰেও লৈছে এই ডাঙৰ পদক্ষেপ

Covid19 New Wave: বিশ্বৰ কেইবাখনো দেশত কোৰোণাৰ নতুন লহৰ, ভাৰত চৰকাৰেও লৈছে এই ডাঙৰ পদক্ষেপ

Covid19 New Wave: বিশ্বব্যাপী কোৰোণা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা নিৰন্তৰ ভাৱে বৃদ্ধি হৈ আছে আৰু সেয়ে চৰকাৰে কোভিড-19 ভেকচিনৰ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদানক লৈ বিবেচনা কৰি আছে।

Covid19 New Wave: বিশ্বব্যাপী কোৰোণা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা নিৰন্তৰ ভাৱে বৃদ্ধি হৈ আছে আৰু সেয়ে চৰকাৰে কোভিড-19 ভেকচিনৰ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদানক লৈ বিবেচনা কৰি আছে।

Covid19 New Wave: বিশ্বব্যাপী কোৰোণা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা নিৰন্তৰ ভাৱে বৃদ্ধি হৈ আছে আৰু সেয়ে চৰকাৰে কোভিড-19 ভেকচিনৰ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদানক লৈ বিবেচনা কৰি আছে।

  • Share this:
বিশ্বৰ কিছুমান দেশত বৰ্ধিত কোৰোণা (Corona Cases) ৰোগৰ মাজতে ভাৰত চৰকাৰে দেশৰ প্ৰাপ্তবয়স্ক সকলো লোককে কোৰোণা ভেকচিনৰ বুষ্টাৰ পালি (Vaccine Booster Dose) দিয়াৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে। সংবাদ সংস্থা ৰয়টাৰ্ছে সোমবাৰে এক ঘনিষ্ঠ সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি এই কথা জনায়। ইয়াৰ বাবে, ভেকচিনৰ পালিৰ উপলব্ধতা বৃদ্ধি কৰাৰ কথা বিবেচনা কৰা হৈছে। সূত্ৰটোৱে এইটোও কয় যে চৰকাৰে এতিয়ালৈকে সিদ্ধান্ত লোৱা নাই যে বুষ্টাৰ পালি (Booster Doze)টো বিনামূলীয়া হ'ব নে নহয়।

বিশ্বব্যাপী কোৰোণা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা নিৰন্তৰ ভাৱে বৃদ্ধি হৈ আছে আৰু সেয়ে চৰকাৰে কোভিড-19 ভেকচিনৰ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদানক লৈ বিবেচনা কৰি আছে। শেহতীয়াকৈ চীন আৰু ইউৰোপকে ধৰি দক্ষিণ-পূব এছিয়াৰ দেশসমূহত কোৰোণাৰ সংক্ৰমণ নতুনকৈ বৃদ্ধি হৈছে। উল্লেখ্য যে এতিয়ালৈকে কেৱল ৬০ বছৰৰ অধিক বয়সৰ ফ্ৰণ্টলাইন কৰ্মী আৰু নাগৰিকসকল ভাৰতত কোৰোণা ভেকচিনৰ বুষ্টাৰ পালি দি থকা হৈছে। অৱশ্যে এই পৰ্যন্ত এই ক্ষেত্ৰত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱা নাই চৰকাৰে।

উল্লেখ্য যে কোৰোণা ভাইৰাছ (Corona Virus)ৰ অমাইক্ৰন (Omicron) প্ৰকাৰৰ উপ-প্ৰকাৰ BA.2ৰ বাবে বিশ্বৰ বহুতো দেশত কোভিড-19 সংক্ৰমণৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে। স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলে এইবিধ ভেৰিয়েণ্টক অধিক সংক্ৰামক বুলি বৰ্ণনা কৰিছে। অৱশ্যে, ইয়াক ইমান মাৰাত্মক নহয় বুলি কৈছে। ভাৰততো বহুতো চিকিৎসকে কোৰোণাৰ চতুৰ্থ ঢৌৰ আশংকা প্ৰকাশ কৰিছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি