• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দুবছৰৰ পিছত, ২৭ মাৰ্চৰ পৰা পুনৰ আৰম্ভ হ'ব ভাৰতৰ পৰা অহা-যোৱা কৰা সকলো আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান ! চৰকাৰে জনাইছে অনুমোদন ...

দুবছৰৰ পিছত, ২৭ মাৰ্চৰ পৰা পুনৰ আৰম্ভ হ'ব ভাৰতৰ পৰা অহা-যোৱা কৰা সকলো আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান ! চৰকাৰে জনাইছে অনুমোদন ...

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

India International Passenger Flight Services: ২৭ মাৰ্চৰ পৰা দুবছৰৰ পিছত ভাৰতত অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমান পুনৰ আৰম্ভ হ'ব। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে মঙলবাৰে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে।

  • Share this:
India International Passenger Flight Services: ২৭ মাৰ্চৰ পৰা দুবছৰৰ পিছত ভাৰতত অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমান পুনৰ আৰম্ভ হ'ব। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে মঙলবাৰে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। মন্ত্ৰালয়ে কয়, "ভাৰত চৰকাৰে ২৭ মাৰ্চৰ পৰা ভাৰতৰ বাবে আৰু ইয়াৰ পৰা নিৰ্ধাৰিত বাণিজ্যিক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰী সেৱা পুনৰ আৰম্ভ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।"

একে সময়তে, মন্ত্ৰালয়ে কৈছে যে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ভ্ৰমণৰ বাবে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ নিৰ্দেশনা কঠোৰভাৱে পালন কৰা সাপেক্ষে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অভিযানসমূহ হ'ব।" ইয়াৰ পূৰ্বে, ১৯ জানুৱাৰীত আৰু তাৰ পিছত ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীত দেশত অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমানৰ স্থগিতাদেশ "পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশলৈকে" বৃদ্ধি কৰা হৈছিল।

ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পিছত ২৩ মাৰ্চ, ২০২০-ৰ পৰা ভাৰতত অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমান চলাচল স্থগিত ৰখা হৈছে। অৱশ্যে, ইয়াৰ পিছত গঠন কৰা বায়ু বুদবুদ ব্যৱস্থাৰ অধীনত, জুলাই ২০২০ ৰ পৰা ভাৰত আৰু প্ৰায় ৪৫ খন দেশৰ মাজত বিশেষ যাত্ৰীবাহী বিমান চলাচল কৰি আহিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: