உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Goa Election 2022: গোৱাত বিজেপিৰ বাবে ডাঙৰ আঘাত ! দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী লক্ষ্মীকান্ত পাৰ্চেকাৰে ...

    Goa Election 2022: গোৱাত বিজেপিৰ বাবে ডাঙৰ আঘাত ! দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী লক্ষ্মীকান্ত পাৰ্চেকাৰে ...

    গোৱাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপিৰ শক্তিশালী নেতা লক্ষ্মীকান্ত পাৰ্চেকাৰে (Laxmikant Parsekar) আজি দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব (Resign)। তেওঁ নিজেই ঘোষণা কৰিছে যে তেওঁ আজি সন্ধিয়া বিজেপিৰ (BJP) পৰা আনুষ্ঠানিকভাৱে পদত্যাগ কৰিব।

    গোৱাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপিৰ শক্তিশালী নেতা লক্ষ্মীকান্ত পাৰ্চেকাৰে (Laxmikant Parsekar) আজি দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব (Resign)। তেওঁ নিজেই ঘোষণা কৰিছে যে তেওঁ আজি সন্ধিয়া বিজেপিৰ (BJP) পৰা আনুষ্ঠানিকভাৱে পদত্যাগ কৰিব।

    গোৱাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপিৰ শক্তিশালী নেতা লক্ষ্মীকান্ত পাৰ্চেকাৰে (Laxmikant Parsekar) আজি দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব (Resign)। তেওঁ নিজেই ঘোষণা কৰিছে যে তেওঁ আজি সন্ধিয়া বিজেপিৰ (BJP) পৰা আনুষ্ঠানিকভাৱে পদত্যাগ কৰিব।

    • Share this:
    গোৱাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপিৰ শক্তিশালী নেতা লক্ষ্মীকান্ত পাৰ্চেকাৰে (Laxmikant Parsekar) আজি দলৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব (Resign)। তেওঁ নিজেই ঘোষণা কৰিছে যে তেওঁ আজি সন্ধিয়া বিজেপিৰ (BJP) পৰা আনুষ্ঠানিকভাৱে পদত্যাগ কৰিব। পাৰ্চেকাৰে কিছু সময়ৰ পৰা বিজেপিৰ ওপৰত খং কৰি আছে আৰু যেতিয়া বিজেপিয়ে তেওঁৰ আসন মান্দ্ৰেম (Mandrem)ৰ পৰা দয়ানন্দ সোপ্টেক টিকট দিছিল তেতিয়া তেওঁৰ অসন্তুষ্টি বৃদ্ধি পাইছিল। পাৰ্চেকাৰে ২০১৭ চনত মান্দ্ৰেমৰ পৰাও প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল, কিন্তু কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী দয়ানন্দ সোপ্টেৰ হাতত শোচনীয় পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হৈছিল। সোপ্টে ২০১৯ চনত বিজেপিত যোগদান কৰিবলৈ নিজৰ মন সলনি কৰিছিল।

    সাংবাদিকৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি ৬৫ বছৰীয়া নেতা পাৰ্চেকাৰে কয় যে তেওঁ দলত থাকিব নিবিচাৰে আৰু আজি সন্ধিয়াৰ ভিতৰত আনুষ্ঠানিকভাৱে পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিব। পাৰ্চেকাৰ বৰ্তমান আগন্তুক গোৱা নিৰ্বাচনৰ বাবে বিজেপিৰ ইস্তাহাৰ সমিতিৰ মুৰব্বী আৰু দলৰ মূল সমিতিৰ সদস্যও। বিজেপিয়ে বৰ্তমানৰ বিধায়ক দয়ানন্দ সোপ্টে মান্দ্ৰেম বিধানসভা আসনৰ বাবে টিকট দিছে। বৰ্তমানৰ বাবে, মই পদত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো, পাৰ্চেকাৰে কয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: