• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মধ্যপ্ৰদেশত দুজন সম্পৰ্কীয় ককায়েকে দলবদ্ধ ধৰ্ষণ কৰি হত্যা কৰিলে এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া কিশোৰীক; বাধা দিবলৈ গৈ ৰক্ষা নপৰিল আইতাকো

মধ্যপ্ৰদেশত দুজন সম্পৰ্কীয় ককায়েকে দলবদ্ধ ধৰ্ষণ কৰি হত্যা কৰিলে এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া কিশোৰীক; বাধা দিবলৈ গৈ ৰক্ষা নপৰিল আইতাকো

.

.

মঙলবাৰে, ভুক্তভোগীৰ দেউতাকে আৰক্ষীক কৈছিল যে তেওঁৰ জীয়েকক তেওঁৰ দুই সম্পৰ্কীয় ককায়েকৰ দ্বাৰা দলবদ্ধ ধৰ্ষণ আৰু প্ৰহাৰ কৰা হৈছিল আৰু এই কথা তেওঁৰ মাতৃয়ে তেওঁক প্ৰকাশ কৰিছিল, যাক অভিযুক্তজনে ধৰ্ষণ কৰিছিল, বুলি জবলপুৰৰ এছ এছ পি প্ৰদীপ কুমাৰে কয়।

  • Share this:
মধ্যপ্ৰদেশৰ জবলপুৰ জিলাৰ ৰাঝি অঞ্চলত এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া কিশোৰীক তেওঁৰ দুজন সম্পৰ্কীয় ককায়েকে দলবদ্ধ ধৰ্ষণ আৰু নিৰ্মমভাৱে প্ৰহাৰ কৰাৰ ফলত মৃত্যু হয়। ছোৱালীজনীৰ সহায়ৰ বাবে অহা ভুক্তভোগী আইতাককো এজন অভিযুক্তই ধৰ্ষণ কৰিছিল বুলি আৰক্ষীয়ে প্ৰকাশ কৰে।

ভুক্তভোগীগৰাকী তাইৰ দেউতাকৰ সৈতে মুম্বাইত বাস কৰিছিল আৰু ১১ আগষ্টত জবলপুৰত তাইৰ খুড়াকৰ ঘৰলৈ আহিছিল। তাইৰ অগ্নিপৰীক্ষা আগষ্টৰ ১৩ তাৰিখে আৰম্ভ হৈছিল, যেতিয়া তাইৰ দুজন সম্পৰ্কীয় ককায়েকে তাইক আক্ৰমণ কৰিছিল। ১৯ আগষ্টত ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱাৰ আগতে, পূৰ্বৰ কেইবাদিনো তাইক বাৰে বাৰে ধৰ্ষণ আৰু প্ৰহাৰ কৰা হৈছিল। ফলত পিছদিনা তাইৰ মৃত্যু হয়, আৰু জবলপুৰত সমাধিস্থ কৰা হয়।

মঙলবাৰে, ভুক্তভোগীৰ দেউতাকে আৰক্ষীক কৈছিল যে তেওঁৰ জীয়েকক তেওঁৰ দুই সম্পৰ্কীয় ককায়েকৰ দ্বাৰা দলবদ্ধ ধৰ্ষণ আৰু প্ৰহাৰ কৰা হৈছিল আৰু এই কথা তেওঁৰ মাতৃয়ে তেওঁক প্ৰকাশ কৰিছিল, যাক অভিযুক্তজনে ধৰ্ষণ কৰিছিল, বুলি জবলপুৰৰ এছ এছ পি প্ৰদীপ কুমাৰে কয়।

আৰক্ষীয়ে মঙলবাৰে (২৩ আগষ্ট) ভুক্তভোগীৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰে। আইতাকক এটা চিকিৎসা পৰীক্ষা কৰাইছিল যিয়ে ধৰ্ষণ নিশ্চিত কৰিছিল বুলিও আৰক্ষীয়ে জনায়। ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ প্ৰাসংগিক ধাৰা আৰু ভুক্তভোগীৰ সম্পৰ্কীয়ৰ বিৰুদ্ধে যৌন অপৰাধৰ পৰা শিশুৰ সুৰক্ষা (POCSO) আইনৰ অধীনত ধৰ্ষণৰ এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে। এজন অভিযুক্তক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে আৰু আনজন এতিয়াও পলাতক হৈ আছে। এতিয়া তদন্ত চলি আছে। আৰক্ষীয়ে ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ৰ কৰ্মচাৰীসকলক সোধা-পোছা কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াত আছে য'ত ভুক্তভোগীজনক ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি