• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ভাৰতৰ কাশ্মীৰত অনুষ্ঠিত হ'ব G-20ৰ বৈঠক, ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা প্ৰথমবাৰৰ বাবে জি-২০ৰ অধ্যক্ষতা কৰিব ভাৰতে ...

ভাৰতৰ কাশ্মীৰত অনুষ্ঠিত হ'ব G-20ৰ বৈঠক, ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা প্ৰথমবাৰৰ বাবে জি-২০ৰ অধ্যক্ষতা কৰিব ভাৰতে ...

ভাৰত এবছৰৰ বাবে জি-২০ৰ অধ্যক্ষ হ'ব য'ত দেশৰ ৫৫ টা বিভিন্ন স্থানত সংগঠনটোৰ ২০০ তকৈও অধিক বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব। কাশ্মীৰত জি-২০ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব।

ভাৰত এবছৰৰ বাবে জি-২০ৰ অধ্যক্ষ হ'ব য'ত দেশৰ ৫৫ টা বিভিন্ন স্থানত সংগঠনটোৰ ২০০ তকৈও অধিক বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব। কাশ্মীৰত জি-২০ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব।

ভাৰত এবছৰৰ বাবে জি-২০ৰ অধ্যক্ষ হ'ব য'ত দেশৰ ৫৫ টা বিভিন্ন স্থানত সংগঠনটোৰ ২০০ তকৈও অধিক বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব। কাশ্মীৰত জি-২০ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
ভাৰতে ১ ডিচেম্বৰত আনুষ্ঠানিকভাৱে জি-২০ গোটৰ অধ্যক্ষপদ গ্ৰহণ কৰিব। ভাৰত এবছৰৰ বাবে জি-২০ৰ অধ্যক্ষ হ'ব য'ত দেশৰ ৫৫ টা বিভিন্ন স্থানত সংগঠনটোৰ ২০০ তকৈও অধিক বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব। কাশ্মীৰত জি-২০ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব।

এইটো প্ৰথম বাৰৰ বাবে যে জি-২০ৰ এখন আয়োজক দেশ ৫০ খনতকৈও অধিক চহৰত মিলিত হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, চীনে ১৪ খন চহৰ আৰু ইণ্ডোনেছিয়াত ২০ খনতকৈও অধিক চহৰত জি-২০ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিছিল। কেৱল এয়াই নহয়, ই যোৱা ৭৫ বছৰত ভাৰতৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অনুষ্ঠান হ'ব। ভাৰতৰ জি-২০ অধ্যক্ষতা ১ ডিচেম্বৰত আৰম্ভ হ'ব।

৫ ডিচেম্বৰত জি-২০ প্ৰস্তুতিৰ ওপৰত সৰ্বদলীয় বৈঠক আহ্বান কৰা হৈছে
অহা এবছৰৰ ভিতৰত ভাৰতে আয়োজন কৰিবলগা জি-২০ গোটৰ বৈঠকৰ বাবে ভাৰতৰ পৰিকল্পনা আৰু প্ৰস্তুতিৰ বিষয়ে নেতাসকলক অৱগত কৰিবলৈ চৰকাৰে ৫ ডিচেম্বৰত এক সৰ্বদলীয় বৈঠক আহ্বান কৰিছে। পিটিআইৰ মতে, সংসদীয় পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী প্ৰহ্লাদ যোশীয়ে, প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীকে ধৰি ৪০ টা দলৰ অধ্যক্ষক আমন্ত্ৰণ জনাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি