মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» দেশ

»নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিনঃ বাৰাণসীত ৭১,০০০গছি চাকি জ্বলোৱাৰ পৰা ১৪ কোটি ৰেচন বেগ বিতৰণলৈকে কেনেদৰে উদযাপন কৰা হ'ব?

নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিনঃ বাৰাণসীত ৭১,০০০গছি চাকি জ্বলোৱাৰ পৰা ১৪ কোটি ৰেচন বেগ বিতৰণলৈকে কেনেদৰে উদযাপন কৰা হ'ব?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 16, 2021, 10:20 PM IST
নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিনঃ বাৰাণসীত ৭১,০০০গছি চাকি জ্বলোৱাৰ পৰা ১৪ কোটি ৰেচন বেগ বিতৰণলৈকে কেনেদৰে উদযাপন কৰা হ'ব?
এজন দৰিদ্ৰ মানুহৰ পুত্ৰ আজি আপোনাৰ সন্মুখত থিয় হৈ আছে, এয়া হৈছে গণতন্ত্ৰৰ শক্তিঃ নৰেন্দ্ৰ মোদী

এজন দৰিদ্ৰ মানুহৰ পুত্ৰ আজি আপোনাৰ সন্মুখত থিয় হৈ আছে, এয়া হৈছে গণতন্ত্ৰৰ শক্তিঃ নৰেন্দ্ৰ মোদী

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 16, 2021, 10:20 PM IST
  • Share this:

কাইলৈ ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিন। ১৭ ছেপ্টেম্বৰৰ দিনটোত প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীৰ ৭১তম জন্মদিন উদযাপন কৰা হ'ব। এই বিশেষ দিনটো উপলক্ষে কাশীৰ বাৰাণসীৰ ভাৰত মাতা মন্দিৰত ৭১০০০ গছি মাটিৰ চাকি জ্বলোৱা হ'ব।


বন্তি প্ৰজ্বলনৰ লগতে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে ১৪ কোটি ৰেচন বেগ বিতৰণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে আৰু এই বেগবোৰত "ধন্যবাদ মোদীজী" বুলি ছপা কৰা হৈছে।


ইয়াৰ লগতে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ ফটোৰ সৈতে ৫ কোটি পোষ্টকাৰ্ড সমগ্ৰ দেশৰ ডাকঘৰৰ পৰা মেইল কৰা হ'ব। এইবাৰ বিজেপিয়ে মোদীৰ জন্মদিনটো বিশেষৰূপে উদযাপনৰ যো–জা চলাইছে। এই উপলক্ষে বিজেপিয়ে লোৱা কাৰ্যসূচীৰ ভিতৰত আছে ৰক্তদান অভিযান, নদীৰ বাবে পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা অভিযান, ৰেচন কাৰ্ড বিতৰণ আৰু বহুতো।



সমগ্ৰ দেশতে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ জন্মদিন উপলক্ষে 'সেৱা আৰু সমৰ্পণ অভিযান' শীৰ্ষক ২০ দিনীয়া বৃহৎ অভিযান কাইলৈ (১৭ ছেপ্টেম্বৰ) আৰম্ভ হ'ব আৰু ৭ অক্টোবৰত সমাপ্ত হ'ব। ইফালে, এই অভিযানৰ অংশ হিচাপে উত্তৰ প্ৰদেশৰ ২৭,০০০তকৈও অধিক বুথত কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব।


নৰেন্দ্ৰ মোদী, যিগৰাকী নেতা ৰাজহুৱাকৈ মুক্ত ভাষ্যদানৰ সামৰ্থ্য ৰখা বুলি জনাজাত, তেওঁ সদায় শক্তিশালী আৰু আশাবাদী ভাষণেৰে যুৱ প্ৰজন্মক অনুপ্ৰাণিত কৰি আহিছে। তেওঁৰ ভাষণে সাধাৰণ জনতাৰ সৈতে সহজে সংযোগ স্থাপন কৰে, যি তেওঁলোকক লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে। সেয়েহে তেওঁৰ জন্মদিনত তেওঁৰ কেইটামান অনুপ্ৰেৰণামূলক আৰু অনুপ্ৰেৰণাদায়ক উদ্ধৃতি উল্লেখ কৰা হ'ল–


- গাণিতিক চিন্তাৰ অৰ্থ কেৱল এয়া নহয় যে শিশুৱে গাণিতিক প্ৰশ্নৰ সমাধান কৰে, কিন্তু এয়াও চিন্তা–ভাবনাৰ এক উপায়।


- মই অভিভাৱকসকলক তেওঁলোকৰ সন্তানৰ কৃতিত্বক সামাজিক সন্মানৰ বিষয় নকৰিবলৈ অনুৰোধ কৰিম। প্ৰতিটো শিশুৱে অনন্য প্ৰতিভাৰে আশীৰ্বাদপ্ৰাপ্ত।



- কঠোৰ পৰিশ্ৰমে কেতিয়াও ভাগৰ নলয়। ই সন্তুষ্টি আনি দিয়ে।


- আপুনি কেতিয়াও প্ৰকৃতিক ভয় কৰা উচিত নহয়, কিয়নো যেতিয়া আমি ভাবোঁ যে আমি প্ৰকৃতিৰ সৈতে বিবাদত আছোঁ, তেতিয়াই সমস্যাটো আৰম্ভ হয়।


- মহাত্মা গান্ধীয়ে কেতিয়াও পৰিষ্কাৰ–পৰিচ্ছন্নতাৰ ক্ষেত্ৰত আপোচ কৰা নাছিল। তেওঁ আমাক স্বাধীনতা দিছিল, আমি তেওঁক এখন পৰিষ্কাৰ ভাৰত দিয়া উচিত।


-এজন দৰিদ্ৰ মানুহৰ পুত্ৰ আজি আপোনাৰ সন্মুখত থিয় হৈ আছে, এয়া হৈছে গণতন্ত্ৰৰ শক্তি।


- যদি ১২৫ কোটি লোকে একেলগে কাম কৰে; ভাৰতে ১২৫ কোটি খোজ আগবাঢ়িব।


- আপুনি যি বৃত্তিত নাথাকক কিয়, যদি আপুনি আপোনাৰ বৃত্তিত দক্ষতা আনিব লগা হয় তেনেহ'লে মানসিক আৰু শাৰীৰিক সুস্থতা গুৰুত্বপূৰ্ণ, যিসকল সুস্থ হয়, তেওঁ আকাশ স্পৰ্শ কৰে। যদি শৰীৰটো সুস্থ, তেন্তে মনটোও হয় উষ্ম।


- এয়া কেতিয়াও এজন ব্যক্তিৰ বিষয় নাছিল, ই সদায় আছিল এখন ৰাষ্ট্ৰৰ বিষয়।


- ভাৰতৰ যুৱসকল– কেৱল নতুন যুগৰ ভোটাৰ নহয়, কিন্তু নতুন যুগৰ শক্তি!

Published by: Gautam Barman
First published: September 16, 2021, 9:57 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি