• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Freedom on Independence Day: মধ্য প্ৰদেশ চৰকাৰে স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উপলক্ষে মুক্তি দিব ৩৫৬ জন কাৰাবন্দীক

Freedom on Independence Day: মধ্য প্ৰদেশ চৰকাৰে স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উপলক্ষে মুক্তি দিব ৩৫৬ জন কাৰাবন্দীক

ধৰ্ষণৰ দৰে গুৰুতৰ অপৰাধৰ বাবে কাৰাগাৰত কাৰাবাস খাটি থকা দোষীসকলক মুকলি কৰা নহ'ব।

ধৰ্ষণৰ দৰে গুৰুতৰ অপৰাধৰ বাবে কাৰাগাৰত কাৰাবাস খাটি থকা দোষীসকলক মুকলি কৰা নহ'ব।

ৰাজ্যখনৰ গৃহ মন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰাই কয় যে ৩৫৬ জন বন্দীৰ ভিতৰত স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উপলক্ষে কেন্দ্ৰৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি মুক্ত কৰা আৰু ১৫ আগষ্টত ৰাজ্য চৰকাৰৰ বাৰ্ষিক অনুশীলনৰ অধীনত মুকলি কৰা লোকসকল আছে।

  • Share this:
মধ্য প্ৰদেশ চৰকাৰে মঙলবাৰে কয় যে ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উদযাপনৰ বাবে ১৫ আগষ্টত ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন কাৰাগাৰত আজীৱন কাৰাবাস খাটি থকা ৩৫৬ জন বন্দীক মুক্তি দিয়া হ'ব।


সাংবাদিকৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি ৰাজ্যখনৰ গৃহ মন্ত্ৰী নৰোত্তম মিশ্ৰাই কয় যে কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰালয়ে জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ নিয়ম অনুসৰি আজীৱন কাৰাবাস খাটি থকা বন্দীসকলক কাৰাগাৰৰ পৰা মুকলি কৰি দিয়া হ'ব।


তেওঁ কয় যে, এই ৩৫৬ জন বন্দীৰ ভিতৰত স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উপলক্ষে কেন্দ্ৰৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি মুক্ত কৰা আৰু ১৫ আগষ্টত ৰাজ্য চৰকাৰৰ বাৰ্ষিক অনুশীলনৰ অধীনত মুকলি কৰা লোকসকল আছে।


তদুপৰি, মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে উল্লেখ কৰে যে ধৰ্ষণৰ দৰে গুৰুতৰ অপৰাধৰ বাবে কাৰাগাৰত কাৰাবাস খাটি থকা দোষীসকলক মুকলি কৰা নহ'ব।
Published by:Subham Goswami
First published: