• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মেহবুবা মুফতিক ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত অনন্তনাগ চৰকাৰী কোৱাৰ্টাৰ খালী কৰাৰ নিৰ্দেশ

জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মেহবুবা মুফতিক ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত অনন্তনাগ চৰকাৰী কোৱাৰ্টাৰ খালী কৰাৰ নিৰ্দেশ

অনন্তনাগত মুফতিৰ কোৱাৰ্টাৰবোৰ বহু বছৰ ধৰি তেওঁৰ খুৰাকৰ পৰিয়ালে দখল কৰি আছিল

অনন্তনাগত মুফতিৰ কোৱাৰ্টাৰবোৰ বহু বছৰ ধৰি তেওঁৰ খুৰাকৰ পৰিয়ালে দখল কৰি আছিল

অনন্তনাগত মুফতিৰ কোৱাৰ্টাৰবোৰ বহু বছৰ ধৰি তেওঁৰ খুৰাকৰ পৰিয়ালে দখল কৰি আছিল

  • Share this:
জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মেহবুবা মুফতিক অনন্তনাগ জিলাৰ হাউচিং কলনি খানাবল অঞ্চলত তেওঁৰ চৰকাৰী কোৱাৰ্টাৰ খালী কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। জানিব পৰা মতে পিডিপি সভাপতিক পূৰ্বতে জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰশাসনে ১৫ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত বা তাৰ আগতে শ্ৰীনগৰৰ গুপকাৰ ৰোডত থকা তেওঁৰ চৰকাৰী বাংলো খালী কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল। সংবাদ মাধ্যমসমূহৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মেহবুবা মুফতিক শনিবাৰে কাৰ্যবাহী দণ্ডাধীশ(প্ৰথম শ্ৰেণী)এ অনন্তনাগে উপায়ুক্তৰ নিৰ্দেশত উচ্ছেদৰ জাননী প্ৰদান কৰে।

ডেক্কান হেৰাল্ডে এক প্ৰতিবেদনত কয় যে, মুফতিৰ পিডিপিৰ দুজন প্ৰাক্তন বিধায়ক আৰু কংগ্ৰেছৰ এজনক উচ্ছেদৰ জাননী প্ৰদান কৰা হৈছিল।

প্ৰতিবেদনত উল্লেখ কৰা মতে প্ৰাক্তন বিধায়ক মহম্মদ আলতাফ ৱানী, আব্দুল ৰহিম ৰাথাৰ, আব্দুল মজিদ ভাট আৰু প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মেহবুবা মুফতি, যিয়ে ক্ৰমান্বয়ে ১, ৪, ৬ আৰু ৭ চৰকাৰী কোৱাৰ্টাৰ দখল কৰিছিল, তেওঁলোকক ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত কোৱাৰ্টাৰ এৰি যাবলৈ কোৱা হৈছিল। অধিবাসীসকলক আইনী ব্যৱস্থা লোৱাৰ সতৰ্কবাণী দিয়া হৈছিল যদিও তেওঁলোকে নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰত পৰীক্ষা কৰাত বিফল হয়।

উল্লেখনীয় যে, অনন্তনাগত মুফতিৰ কোৱাৰ্টাৰবোৰ বহু বছৰ ধৰি তেওঁৰ খুৰাকৰ পৰিয়ালে দখল কৰি আছিল।

জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী ওমৰ আব্দুল্লা আৰু গুলাম নবী আজাদে ২০২০ চনতেই তেওঁলোকৰ চৰকাৰী বাসগৃহ খালী কৰিছিল। এইটো কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দ্বাৰা সকলো প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীক জীৱনজোৰা বিশেষাধিকাৰৰ অনুমতি দিয়া ৰাজ্যিক আইন সংশোধন কৰাৰ পিছত হৈছিল, প্ৰতিবেদনখনত উল্লেখ আছে।

গুপকাৰ বাংলো উচ্ছেদ জাননীৰ সঁহাৰি দি পিডিপিৰ মুৰব্বীয়ে আগতে কৈছিল যে সংবাদ মাধ্যমসমূহে অ-বিষয়বোৰ কভাৰ কৰি সময় নষ্ট কৰিছে। মুফতীয়ে কৈছিল যে তেওঁৰ পাছপোৰ্ট জব্দ কৰা, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ৰ দ্বাৰা সোধা-পোছা বা উচ্ছেদৰ জাননীবোৰে তেওঁক আচৰিত নকৰে। তাই কৈছিল যে,  "যদি কিবা ৱে মোক আচৰিত কৰে, ই হৈছে (চাক্ষুষ) মাধ্যমৰ প্ৰাথমিকতা।"
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি