• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মণিপুৰত গ্ৰেপ্তাৰ আই-ই-ডি বিস্ফোৰণত জড়িত নিষিদ্ধ উগ্ৰপন্থী সংগঠনৰ ৫ জন কেডাৰ

মণিপুৰত গ্ৰেপ্তাৰ আই-ই-ডি বিস্ফোৰণত জড়িত নিষিদ্ধ উগ্ৰপন্থী সংগঠনৰ ৫ জন কেডাৰ

প্ৰাথমিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছে যে তেওঁলোক উপত্যকাটোৰ অনা-স্থানীয় লোকসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱাত জড়িত আছিল

প্ৰাথমিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছে যে তেওঁলোক উপত্যকাটোৰ অনা-স্থানীয় লোকসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱাত জড়িত আছিল

আৰক্ষী সু্ত্ৰই জনোৱা অনুসৰি মঙলবাৰে মণিপুৰৰ থৌবাল জিলাত দুটা ইম্প্ৰুভাইজড এক্সপ্লোচিভ ডিভাইচ (Improvised Explosive Device) বিস্ফোৰণত জড়িত নিষিদ্ধ উগ্ৰপন্থী সংগঠন পিপলছ লিবাৰেচন আৰ্মী (PLA)ৰ পাঁচজন ই কেডাৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়।

  • Share this:
আৰক্ষী সু্ত্ৰই জনোৱা অনুসৰি মঙলবাৰে মণিপুৰৰ থৌবাল জিলাত দুটা ইম্প্ৰুভাইজড এক্সপ্লোচিভ ডিভাইচ (Improvised Explosive Device) বিস্ফোৰণত জড়িত নিষিদ্ধ উগ্ৰপন্থী সংগঠন পিপলছ লিবাৰেচন আৰ্মী (PLA)ৰ পাঁচজন ই কেডাৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়। থৌবালৰ আৰক্ষী অধীক্ষক এইচ যোগেশচন্দ্ৰই এখন সংবাদমেলত কয় যে অসম ৰাইফলছৰ পৰা নিৰ্ভৰযোগ্য তথ্য ৰখাৰ পিছত থৌবাল জিলাৰ দোষ্টা তুৱাবান্দত এটা বেষ্টনী আৰু তালাচী অভিযান চলোৱা হৈছিল, যি সময়ত থৌবাল জিলা আৰক্ষী আৰু অসম ৰাইফলছৰ এটা যুটীয়া দলে এগৰাকী মহিলাসহ নিষিদ্ধ সংগঠনটোৰ তিনিজন উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল।


"ফলো-আপ অভিযান হিচাপে, বিএছএফ কইৰেংগেইৰ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি ১৬ টা এআৰ স্তম্ভৰে গঠিত এটা যুটীয়া দলে আৰু দুজন উগ্ৰপন্থীকো গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল", বুলি যোগেশচন্দ্ৰই প্ৰকাশ কৰে।


প্ৰাথমিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছে যে তেওঁলোক উপত্যকাটোৰ অনা-স্থানীয় লোকসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱাত জড়িত আছিল আৰু ক্ৰমান্বয়ে ১৩ মে আৰু ৩০ মে'ত থৌবালৰ তেলিপতি আৰু খোংজোম চাপামত আইইডি বিস্ফোৰণত জড়িত আছিল, বুলি আৰক্ষী বিষয়াজনে কয়। খোংজম আৰক্ষী থানাক হস্তান্তৰ কৰা কেডাৰসকলৰ দখলৰ পৰা চাৰিটা হেণ্ড গ্ৰেনেডও উদ্ধাৰ কৰা হৈছে বুলি বিষয়াজনে উল্লেখ কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published: