• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • EXCLUSIVE | জম্মু-কাশ্মীৰত শেষ হোৱাৰ দিশে সন্ত্ৰাসবাদ, ভাৰতৰ সৈতে আগবাঢ়িব বিচাৰে সেইঠাইৰ যুৱপ্ৰজন্ম- জীতেন্দ্ৰ সিং

EXCLUSIVE | জম্মু-কাশ্মীৰত শেষ হোৱাৰ দিশে সন্ত্ৰাসবাদ, ভাৰতৰ সৈতে আগবাঢ়িব বিচাৰে সেইঠাইৰ যুৱপ্ৰজন্ম- জীতেন্দ্ৰ সিং

Jammu-Kashmir Terrorism: কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী জীতেন্দ্ৰ সিঙে কয় যে, জম্মু-কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ অব্যাহত আছে।

Jammu-Kashmir Terrorism: কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী জীতেন্দ্ৰ সিঙে কয় যে, জম্মু-কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ অব্যাহত আছে।

Jammu-Kashmir Terrorism: কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী জীতেন্দ্ৰ সিঙে কয় যে, জম্মু-কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ অব্যাহত আছে।

  • Share this:
জম্মু আৰু কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদ অন্তিম পৰ্যায়ত আছে। কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী জীতেন্দ্ৰ সিঙে। এইদৰে কয়। নিউজ18ক দিয়া এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত সিঙে কয় যে, 'কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ যুৱপ্ৰজন্মই ভাৰতৰ মূলসুঁতিৰ সৈতে থাকি বিকাশ বিচাৰে।' সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত সিঙে অঞ্চলটোত মাতে সময়ে চলা দেশ বিৰোধী কাৰ্যকলাপ সন্দৰ্ভতো বক্তব্য ৰাখে৷

সিঙে আঙুলিয়াই দিছে যে, সন্ত্ৰাসবাদীসকলৰ বিৰুদ্ধে সুৰক্ষা বাহিনীৰ দ্বাৰা কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে আৰু ৰাডাৰত অহাৰ কেইমাহমানৰ ভিতৰতে তেওঁলোকক নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব। অৱশ্যে  আগতে সন্ত্ৰাসবাদী কমাণ্ডাৰসকলে অঞ্চলটোত এক বিশেষ মৰ্যাদা লাভ কৰিছিল। তেওঁ কৈছিল যে, সন্ত্ৰাসবাদীসকলে নিৰীহ নাগৰিকসকলক লক্ষ্য কৰি তেওঁলোকৰ উপস্থিতি অনুভৱ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে।

গৃহমন্ত্ৰী অমিতে কৈছিল যে, তেওঁ পাকিস্তানৰ পৰিৱৰ্তে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱক-যুৱতীসকলৰ সৈতে কথা পাতিব।

অমিত শ্বাহৰ বক্তব্য জম্মু-কাশ্মীৰৰ সাধাৰণ জনতা, বিশেষকৈ যুৱকসকলৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ নীতিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। জনসংখ্যাৰ বেছিভাগেই নৱপ্ৰজন্মৰ। গতিকে এয়াই সঠিক পদ্ধতি। জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱকসকলে সঁচাকৈয়ে আগবাঢ়িব বিচাৰে।  কিন্তু বাস্তৱটো হ'ল, জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱকসকল অতি উচ্চাকাংক্ষী। যেতিয়া তেওঁলোকে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত বহি ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল তেতিয়া এইটো একাধিকবাৰ প্ৰমাণিত হৈছে। এই বছৰৰ এনইইটি টপাৰ জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ। অসামৰিক সেৱাসমূহতো আমি জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ পৰা শীৰ্ষস্থান লাভ কৰি আছো। তেওঁলোকে উপলব্ধি কৰিছে যে, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ উচ্চাকাংক্ষা আৰু সামৰ্থ্য সম্পূৰ্ণৰূপে প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব।

সাধাৰণ নাগৰিকৰ বিৰুদ্ধে শেহতীয়া হিংসাত্মক ঘটনাবোৰক আপুনি কেনেদৃষ্টিৰে চায়? চৰকাৰ চিন্তিত নেকি?

সন্ত্ৰাসবাদীসকলে লুকাই থাকিবলৈ বা পলাই যাবলৈ চেষ্টা কৰাৰ বাবে এনে ঘটনা সংঘটিত হৈছে। তেওঁলোকে সাধাৰণ লোকক লক্ষ্য কৰি তেওঁলোকৰ উপস্থিতি অনুভৱ কৰাবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। সন্ত্ৰাসবাদ যথেষ্ট নিয়ন্ত্ৰণত আছে। যদি আপুনি প্ৰথমে ডাটাবোৰ চাই আৰু সেইবোৰ আগৰ বছৰবোৰৰ সৈতে তুলনা কৰে, বিশেষকৈ ২০১৪ চনৰ আগৰ বছৰবোৰৰ সৈতে, যথেষ্ট পৰিৱৰ্তন হৈছে। এইটো সন্ত্ৰাসবাদৰ অন্তিম পৰ্যায়।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: