• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কংগ্ৰেছ সভাপতিৰ নিৰ্বাচন ১৭ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু ১৯ অক্টোবৰত ভোট গণনা কৰা হ'ব: সূত্ৰ

কংগ্ৰেছ সভাপতিৰ নিৰ্বাচন ১৭ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু ১৯ অক্টোবৰত ভোট গণনা কৰা হ'ব: সূত্ৰ

File Photo

File Photo

কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন ১৭ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু ভোটগণনা ১৯ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে ইয়াৰ উৎসৰ উদ্ধৃতি দি এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন ১৭ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু ভোটগণনা ১৯ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে ইয়াৰ উৎসৰ উদ্ধৃতি দি এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। তথ্য অনুসৰি, কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে জাননী ২২ ছেপ্টেম্বৰত জাৰী কৰা হ'ব। মনোনয়ন প্ৰত্যাহাৰৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ২৪ ছেপ্টেম্বৰ আৰু প্ৰাৰ্থীত্ব প্ৰত্যাহাৰৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ৩০ ছেপ্টেম্বৰ। যোৱা লোকসভা নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছৰ পৰাজয়ৰ পিছত, ৰাহুল গান্ধীয়ে (কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধী) নৈতিক দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰি সভাপতি পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰে। তেতিয়াৰ পৰা, ছোনিয়া গান্ধী দলটোৰ অন্তৱৰ্তীকালীন সভাপতি আছিল।

পৰৱৰ্তী সভাপতি নিৰ্বাচনৰ সময়সূচী অনুমোদন কৰিবলৈ দেওবাৰে ভিডিঅ' কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে বৈঠকখন অনুষ্ঠিত হৈছিল। পৰৱৰ্তী কংগ্ৰেছ ৰ মুৰব্বী কোন হ'ব সেই বিষয়ে এই মুহূৰ্তত কোনো স্পষ্ট ইংগিত নাই। বেছিভাগ কংগ্ৰেছ নেতাই মত পোষণ কৰে যে ৰাহুল গান্ধীয়ে ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সভাপতিৰ পদ গ্ৰহণ কৰিব লাগে, অৱশ্যে ৰাহুল গান্ধীৰ পৰা 'হা' অপেক্ষা কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি