• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নিৰ্বাচন আয়োগে উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু একনাথ সিন্দে গোটক নতুন নাম আৰু প্ৰতীক প্ৰদান কৰে ...

নিৰ্বাচন আয়োগে উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু একনাথ সিন্দে গোটক নতুন নাম আৰু প্ৰতীক প্ৰদান কৰে ...

নিৰ্বাচন আয়োগে শিৱসেনাৰ উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু একনাথ সিন্দে গোটক এটা নতুন নাম আৰু প্ৰতীক আৱণ্টন কৰিছে। আয়োগে সিন্দে গোটটোক বালাচাহেব চি শিৱসেনা হিচাপে আৱণ্টন কৰিছে, আনহাতে উদ্ধৱ ঠাকৰে গোটটোক শিৱসেনা উদ্ধৱ বালাচাহেব ঠাকৰেৰ নাম আৱণ্টন কৰা হৈছে।

নিৰ্বাচন আয়োগে শিৱসেনাৰ উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু একনাথ সিন্দে গোটক এটা নতুন নাম আৰু প্ৰতীক আৱণ্টন কৰিছে। আয়োগে সিন্দে গোটটোক বালাচাহেব চি শিৱসেনা হিচাপে আৱণ্টন কৰিছে, আনহাতে উদ্ধৱ ঠাকৰে গোটটোক শিৱসেনা উদ্ধৱ বালাচাহেব ঠাকৰেৰ নাম আৱণ্টন কৰা হৈছে।

নিৰ্বাচন আয়োগে শিৱসেনাৰ উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু একনাথ সিন্দে গোটক এটা নতুন নাম আৰু প্ৰতীক আৱণ্টন কৰিছে। আয়োগে সিন্দে গোটটোক বালাচাহেব চি শিৱসেনা হিচাপে আৱণ্টন কৰিছে, আনহাতে উদ্ধৱ ঠাকৰে গোটটোক শিৱসেনা উদ্ধৱ বালাচাহেব ঠাকৰেৰ নাম আৱণ্টন কৰা হৈছে।

  • Share this:
নিৰ্বাচন আয়োগে শিৱসেনাৰ উদ্ধৱ ঠাকৰে আৰু একনাথ সিন্দে গোটক এটা নতুন নাম আৰু প্ৰতীক আৱণ্টন কৰিছে। আয়োগে সিন্দে গোটটোক বালাচাহেব চি শিৱসেনা হিচাপে আৱণ্টন কৰিছে, আনহাতে উদ্ধৱ ঠাকৰে গোটটোক শিৱসেনা উদ্ধৱ বালাচাহেব ঠাকৰেৰ নাম আৱণ্টন কৰা হৈছে। একে সময়তে, উদ্ধৱ গোটটোক টৰ্চৰ প্ৰতীক আৱণ্টন কৰা হৈছে। আনহাতে, ধৰ্মীয় কাৰণত ত্ৰিশূল আৰু গদা আৰু উদীয়মান সূৰ্য আন এটা দলৰ প্ৰতীক হোৱাৰ বাবে, নিৰ্বাচন আয়োগে তিনিটা প্ৰতীকৰ এটাও সিন্দে গোটক দিয়া নাই। আয়োগে তেওঁৰ পৰা এটা নতুন প্ৰতীকৰ বাবে প্ৰস্তাৱ বিচাৰিছে।

শিৱসেনাৰ ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ সঞ্জয় ৰাউতে সোমবাৰে কয়, "আমি বহুত সুখী, ইয়াক এটা ডাঙৰ বিজয় বুলি বিবেচনা কৰক," উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন ৰাজনৈতিক দলৰ বাবে নতুন প্ৰতীকে অনাগত দিনত এক ডাঙৰ বিপ্লৱ আনিব পাৰে।

সিন্দে আৰু উদ্ধৱ ঠাকৰে গোটে নিৰ্বাচন আয়োগক তিনিটা নাম আৰু প্ৰতীক দিছিল। নিৰ্বাচন আয়োগে আন্ধেৰী পূব উপনিৰ্বাচনত শিৱসেনাৰ নাম আৰু প্ৰতীক ব্যৱহাৰৰ ওপৰত অন্তৱৰ্তীকালীন নিষেধাজ্ঞা মঞ্জুৰ কৰিছিল।

দুয়োটা দলে তিনিটা নিৰ্বাচনী প্ৰতীক বিকল্প দিছিল
আয়োগে প্ৰতীকটোৰ বাবে দুয়োটা দলক সোমবাৰৰ লৈকে সময় দিছিল। শিৱসেনাই জনায় যে উপ-নিৰ্বাচনৰ বাবে তেওঁলোকে নিৰ্বাচন আয়োগক তিনিটা নাম আৰু তিনিটা চিহ্নৰ বিকল্প দিছিল। ট্ৰেইলটোত ত্ৰিশূল, উদীয়মান সূৰ্য আৰু টৰ্চ অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। একে সময়তে, দলটোৰ নাম শিৱসেনা বালাচাহেব ঠাকৰে, শিৱসেনা বালাচাহেব প্ৰবোধনকাৰ ঠাকৰে, শিৱসেনা উদ্ধৱ বালাচাহেব ঠাকৰেক দিয়া হৈছিল। একে সময়তে, একনাথ সিন্দে ত্ৰিশূল, উদীয়মান সূৰ্য আৰু গদাচিহ্ন বিচাৰিছিল। অৱশ্যে আয়োগে সিন্দে গোটক তিনিটা প্ৰতীক দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি