• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Ekta Kapoor: নষ্ট হৈছে যুৱ সমাজ! 'XXX Uncensored' গোচৰত একতা কাপুৰক চৰম অপমান উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ

Ekta Kapoor: নষ্ট হৈছে যুৱ সমাজ! 'XXX Uncensored' গোচৰত একতা কাপুৰক চৰম অপমান উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ

একতা কাপুৰক চৰম অপমান উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ

একতা কাপুৰক চৰম অপমান উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ

দেশৰ সৰ্বোচ্চ ন্যায়ালয়ে তীব্ৰ ধমকি দিছে বলীউডৰ এইজন প্ৰযোজকক। "দেশৰ নৱ প্ৰজন্মৰ মন কলুষিত নকৰিব" - এনেদৰে একতাক গৰিহণা দিয়ে আদালতে।

  • Share this:
একতা কাপুৰ হিন্দী ধাৰাবাহিক জগতৰ আটাইতকৈ সফল পৰিচালক, প্ৰযোজক। ইখনৰ পিছত সিখন জনপ্ৰিয় ধাৰাবাহিক প্ৰযোজনা কৰিছে। একতাই নিজেই খুলিলে এটা অ’টিটি প্লেটফৰ্ম। কিন্তু এইবাৰ ৱেব ছিৰিজ বনোৱাৰ বাবে আইনী সমস্যাত পৰিল একতা কাপুৰ। দুবছৰমান আগতে অল্ট বালাজীৰ বেনাৰত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল ‘ট্ৰিপল এক্স আনচেন্সৰড’ ৱেব ছিৰিজ! একতা কাপুৰ এই ধাৰাবাহিকখন লৈ বিপদত পৰিল। দেশৰ সৰ্বোচ্চ ন্যায়ালয়ে তীব্ৰ ধমকি দিছে বলীউডৰ এইজন প্ৰযোজকক। "দেশৰ নৱ প্ৰজন্মৰ মন কলুষিত নকৰিব" - এনেদৰে একতাক গৰিহণা দিয়ে আদালতে। উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ সতৰ্কবাণীৰ উপৰিও ভৱিষ্যতে এনে আবেদনেৰে আদালতৰ দুৱাৰত আহিলে কঠোৰ মূল্য দিব লাগিব।

এই ৱেব ছিৰিজত ভাৰতীয় সেনাৰ বিষয়াৰ পত্নীৰ সৈতে অৱমাননামূলক দৃশ্য দেখুওৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে। ইয়াৰ বাবেই বিহাৰৰ বেগুছৰাই আদালতৰ পৰা একতা কাপুৰ আৰু তেওঁৰ মাতৃ তথা প্ৰযোজক শোভা কাপুৰৰ নামত গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰোৱানা জাৰি কৰা হৈছে।

একতাৰ বিৰুদ্ধে ২০২০ চনত প্ৰাক্তন সেনা বিষয়া শম্ভু কুমাৰে আদালতত এখন আবেদন দাখিল কৰিছিল। সেইবাবেই শেহতীয়াকৈ জাৰি কৰা হৈছে গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰোৱানা। উচ্চতম ন্যায়ালয়ত ঐক্যৰ বাবে যুঁজিছিল অধিবক্তা মুকুল ৰোহটগীয়ে। তেওঁ কয় যে এই দেশত সকলোৰে ‘পছন্দৰ স্বাধীনতা’ আছে। অৰ্থাৎ কোনে কি চাব তাৰ স্বাধীনতা আছে। লগতে বিতৰ্কিত ভিডিঅ’টো যিটো প্লেটফৰ্মত চোৱা হৈছিল সেয়া চাবস্ক্ৰিপচন ভিত্তিক। ফ্ৰী টু এয়াৰ নহয়।’ ইয়াৰ লগতে চৰকাৰৰ সমৰ্থকগৰাকীয়ে কয়, ‘আপুনি দেশৰ নৱপ্ৰজন্মৰ মন-মগজু বিকৃত কৰি আছে। আপুনি নৱ প্ৰজন্মক নষ্ট কৰি আছে'। এয়া শেষ নহয়, একতাক কোৱা হয় যে অধিক ধন ব্যয় কৰি অধিবক্তা নিয়োগ কৰাৰ ক্ষমতা থাকিলেই আদালতে তেওঁৰ কথা নুশুনে। ইয়াৰ পিছত তেওঁ আদালতলৈ আহিলে মূল্য দিব লাগিব।" এতিয়া পাটনা উচ্চ ন্যায়ালয়ত এই গোচৰৰ স্থিতি পৰীক্ষা কৰা হ'ব। ইয়াৰ পিছত এটা সিদ্ধান্ত লোৱা হ'ব। গোচৰটো সেই সময়লৈকে এনেকৈয়ে থাকিব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি