• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharashtra Crisis: শিৱসেনাৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে কয় যে জনতা আমাৰ সৈতে, সিন্দেই সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব ! কাইলৈ গোৱাৰ পৰা পাব মুম্বাই ...

Maharashtra Crisis: শিৱসেনাৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে কয় যে জনতা আমাৰ সৈতে, সিন্দেই সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব ! কাইলৈ গোৱাৰ পৰা পাব মুম্বাই ...

বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়ক একনাথ সিন্দেয়ে কৈছে যে তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে সকলো বিধায়কৰ সৈতে ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ বাবে মুম্বাইত উপস্থিত হ'ব। একনাথ সিন্দে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে যোৱা এসপ্তাহ ধৰি গুৱাহাটীৰ এখন হোটেলত আছে।

বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়ক একনাথ সিন্দেয়ে কৈছে যে তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে সকলো বিধায়কৰ সৈতে ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ বাবে মুম্বাইত উপস্থিত হ'ব। একনাথ সিন্দে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে যোৱা এসপ্তাহ ধৰি গুৱাহাটীৰ এখন হোটেলত আছে।

বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়ক একনাথ সিন্দেয়ে কৈছে যে তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে সকলো বিধায়কৰ সৈতে ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ বাবে মুম্বাইত উপস্থিত হ'ব। একনাথ সিন্দে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে যোৱা এসপ্তাহ ধৰি গুৱাহাটীৰ এখন হোটেলত আছে।

  • Share this:
বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়ক একনাথ সিন্দেয়ে কৈছে যে তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে সকলো বিধায়কৰ সৈতে ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ বাবে মুম্বাইত উপস্থিত হ'ব। একনাথ সিন্দে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে যোৱা এসপ্তাহ ধৰি গুৱাহাটীৰ এখন হোটেলত আছে। দৰাচলতে, মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজ্যপালে বিধানসভাৰ এক বিশেষ অধিৱেশন দিছে য'ত উদ্ধৱ ঠাকৰে চৰকাৰে সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব লাগিব।

সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ মতে, বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়ক গুলাৱ ৰাও পাটিলে কয়, "ৰাইজ আমাৰ সৈতে আছে আৰু আমি কাইলৈ ফ্ল'ৰ টেষ্টত জয়ী হ'ম।" আমি চিন্তা কৰিব নালাগে।

বিধায়কসকলে গুৱাহাটীৰ পৰা গোৱা আৰু গোৱাৰ পৰা মুম্বাই পাব

সূত্ৰঅনুসৰি, বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে প্ৰথমে গোৱালৈ যাব আৰু তাৰ পিছত তাত ৰ'ব আৰু তেওঁলোকৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিবলৈ কাইলৈ মুম্বাইলৈ আহিব। গোৱাৰ এখন হোটেলত প্ৰায় ৭০ টা কোঠা বুক কৰা হৈছে। এই সকলো বিধায়কে আজি স্পাইচজেটৰ এখন বিমানেৰে গোৱাত উপস্থিত হ'ব।

আজি পুৱা একনাথ সিন্দে অসমৰ কামাখ্যা মন্দিৰত উপস্থিত হৈছিল। এই সময়ছোৱাত তেওঁ কয় যে তেওঁ ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ বাবে সাজু। আমি কাইলৈ মুম্বাইলৈ উভতি আহিম। মই মহাৰাষ্ট্ৰৰ জনসাধাৰণৰ কল্যাণ কামনা কৰিছো।

'উদ্ধৱ ঠাকৰে শৰদ পাৱাৰক এৰিবলৈ সাজু নহয়'

নিৰ্দলীয় বিদ্ৰোহী বিধায়ক ৰাজেন্দ্ৰ ৰাউতে কয়, "মহাৰাষ্ট্ৰত বিজেপি পুনৰ ক্ষমতালৈ অহাত আমাৰ কোনো সমস্যা নাই। মই আৰম্ভণিৰে পৰা বিজেপিৰ সৈতে আছো। দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছে সদায় বিধানসভাত মোৰ কাষত থিয় দিছিল। বিধায়কসকলে তেওঁলোকৰ বিধানসভা সমষ্টিটোৱে কাম নকৰিলে হতাশ হ'ব। গতিকে যদি বিজেপি শাসনলৈ আহে, মোৰ কোনো সমস্যা নহ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: