• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • National Herald Case: তৃতীয় দিনা ৰাহুল গান্ধীক ৮ ঘণ্টা প্ৰশ্ন কৰে EDএ, ১৭ জুনত তেওঁ পুনৰ হ'ব লাগিব হাজিৰ ...

National Herald Case: তৃতীয় দিনা ৰাহুল গান্ধীক ৮ ঘণ্টা প্ৰশ্ন কৰে EDএ, ১৭ জুনত তেওঁ পুনৰ হ'ব লাগিব হাজিৰ ...

National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক EDৰ প্ৰশ্ন তৃতীয় দিনা আঠ ঘণ্টাৰ পিছত সমাপ্ত হৈছিল। কংগ্ৰেছ নেতাজনক এতিয়া ১৭ জুনত পুনৰ সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিওৱা হৈছে।

National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক EDৰ প্ৰশ্ন তৃতীয় দিনা আঠ ঘণ্টাৰ পিছত সমাপ্ত হৈছিল। কংগ্ৰেছ নেতাজনক এতিয়া ১৭ জুনত পুনৰ সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিওৱা হৈছে।

National Herald Case: ৰাহুল গান্ধীক EDৰ প্ৰশ্ন তৃতীয় দিনা আঠ ঘণ্টাৰ পিছত সমাপ্ত হৈছিল। কংগ্ৰেছ নেতাজনক এতিয়া ১৭ জুনত পুনৰ সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিওৱা হৈছে।

  • Share this:
ৰাহুল গান্ধীক প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ৰ প্ৰশ্ন তৃতীয় দিনা আঠ ঘণ্টাৰ পিছত সমাপ্ত হৈছিল। কংগ্ৰেছ নেতাজনক এতিয়া ১৭ জুনত পুনৰ সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিওৱা হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ইডিয়ে ৰাহুল গান্ধীক বৃহস্পতিবাৰে পুনৰ আহিবলৈ কৈছিল, কিন্তু ৰাহুল গান্ধীৰ অনুৰোধত, তেওঁ শুক্ৰবাৰে ইডি কাৰ্যালয়ত হাজিৰ হ'ব। তৃতীয় দিনা সোধা-পোছাৰ বাবে ৰাহুল গান্ধীয়ে তেওঁৰ 'জেড-প্লাছ' শ্ৰেণীৰ চিআৰপিএফ নিৰাপত্তা দলৰ সৈতে পুৱা প্ৰায় ১১.৩৫ বজাত কেন্দ্ৰীয় দিল্লীৰ এ পি জে আব্দুল কালাম ৰোডৰ ইডি মুখ্য কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল। তেওঁৰ ভগ্নী আৰু কংগ্ৰেছৰ মহাসচিব প্ৰিয়ংকা গান্ধীও সেই সময়ত উপস্থিত আছিল।

কংগ্ৰেছ কৰ্মীসকলে আৰক্ষীৰ বিৰুদ্ধে প্ৰহাৰ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে। নেচনেল হেৰাল্ড গোচৰত ধন ৰপ্তানিৰ অভিযোগৰ সন্মুখীন হোৱা ৰাহুল গান্ধীক সোমবাৰৰ পৰা ইডিয়ে সোধাপোছা কৰি আছে। ইফালে, কংগ্ৰেছ নেতাসকলে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত ৰাহুল গান্ধীৰ সমৰ্থনত প্ৰতিবাদ কৰি আছে। কংগ্ৰেছ নেতাসকলে অভিযোগ কৰিছে যে দিল্লী আৰক্ষী আজি কংগ্ৰেছ কাৰ্যালয়ৰ ভিতৰত উপস্থিত হৈছিল আৰু দলীয় কৰ্মীসকলক প্ৰহাৰ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি