• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মানি লণ্ডাৰিঙৰ অভিযোগত কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক প্ৰশ্ন EDৰ, শ শ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ প্ৰতিবাদ

মানি লণ্ডাৰিঙৰ অভিযোগত কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক প্ৰশ্ন EDৰ, শ শ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ প্ৰতিবাদ

শ শ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ প্ৰতিবাদৰ মাজতে গান্ধী ইডিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হয়। তেওঁক ইয়ং ইণ্ডিয়ান প্ৰাইভেট লিমিটেড (ৱাইআইএল)ৰ দ্বাৰা এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেলছ লিমিটেড (এজেএল) অধিগ্ৰহণৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন সোধা হয়।

শ শ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ প্ৰতিবাদৰ মাজতে গান্ধী ইডিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হয়। তেওঁক ইয়ং ইণ্ডিয়ান প্ৰাইভেট লিমিটেড (ৱাইআইএল)ৰ দ্বাৰা এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেলছ লিমিটেড (এজেএল) অধিগ্ৰহণৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন সোধা হয়।

শ শ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ প্ৰতিবাদৰ মাজতে গান্ধী ইডিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হয়। তেওঁক ইয়ং ইণ্ডিয়ান প্ৰাইভেট লিমিটেড (ৱাইআইএল)ৰ দ্বাৰা এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেলছ লিমিটেড (এজেএল) অধিগ্ৰহণৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন সোধা হয়।

  • Share this:
এনফৰ্ছমেণ্ট ডিৰেক্টৰেট (ইডি)য়ে সোমবাৰে বিয়লি নেচনেল হেৰাল্ড বাতৰি কাকতৰ সৈতে জড়িত ধন ৰপ্তানিৰ তদন্তৰ সন্দৰ্ভত কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক সোধপোছ কৰা আৰম্ভ কৰে।

শ শ কংগ্ৰেছ কৰ্মীৰ প্ৰতিবাদৰ মাজতে গান্ধী ইডিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হয়। তেওঁক ইয়ং ইণ্ডিয়ান প্ৰাইভেট লিমিটেড (ৱাইআইএল)ৰ দ্বাৰা এছ'চিয়েটেড জাৰ্নেলছ লিমিটেড (এজেএল) অধিগ্ৰহণৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন সোধা হয়।

ভাৰতৰ প্ৰথম প্ৰধানমন্ত্ৰী জৱাহৰলাল নেহৰুৰ দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা নেচনেল হেৰাল্ড এজেএলৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত। 2010 চনত, আৰ্থিক অসুবিধাৰ সন্মুখীন হোৱা এজেএলক নতুনকৈ ৱাইআইএল-এ সুমন দুবে আৰু ছেম পিত্ৰোদাক পৰিচালক হিচাপে অধিগ্ৰহণ কৰিছিল। দুয়ো আছিল ৰাহুল গান্ধীৰ অনুগত।

দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়ত এক অভিযোগত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ নেতা সুব্ৰমনিয়াম স্বামীয়ে ছোনিয়া গান্ধী আৰু তেওঁৰ পুত্ৰ ৰাহুল গান্ধী আৰু অন্যান্যসকলৰ বিৰুদ্ধে পুঁজি প্ৰৱঞ্চনা আৰু অপব্যৱহাৰৰ ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে।

তদন্তটোৰ সৈতে জড়িত এগৰাকী বিষয়াই কয় যে, ৰাহুল গান্ধীক ৱাইআইএলৰ দ্বাৰা এজেএল অধিগ্ৰহণৰ বিষয়ে প্ৰশ্ন সোধা হৈছে কিয়নো ইয়াত গান্ধীৰ ৭৬ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব আছিল।

বিষয়াগৰাকীয়ে কৈছিল যে, ৰাহুল গান্ধীক পঞ্চকুলাত ভূমি ক্ৰয় কৰাৰ বাবে "proceeds of crime" ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল আৰু মুম্বাইৰ বান্দ্ৰাত এটা ভৱন নিৰ্মাণৰ বাবে চিণ্ডিকেট বেংকৰ পৰা ঋণ লোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ অভিযোগৰ বিষয়েও সোধা হ'ব। ₹16.38 কোটি মূল্যৰ সম্পত্তিটো ২০২০ চনত সংলগ্ন কৰা হৈছিল।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: