• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • VSHORADS মিছাইলৰ সফল পৰীক্ষা ডি আৰ ডি অ’ৰ, থলুৱাভাৱে ডিজাইন আৰু বিকাশ কৰা হৈছিল এই মিছাইল, চাওক Video

VSHORADS মিছাইলৰ সফল পৰীক্ষা ডি আৰ ডি অ’ৰ, থলুৱাভাৱে ডিজাইন আৰু বিকাশ কৰা হৈছিল এই মিছাইল, চাওক Video

আজি দুয়োটা মিছাইল পৰীক্ষাই মিছনৰ লক্ষ্য সম্পূৰ্ণৰূপে পূৰণ কৰিছে।

আজি দুয়োটা মিছাইল পৰীক্ষাই মিছনৰ লক্ষ্য সম্পূৰ্ণৰূপে পূৰণ কৰিছে।

আজি দুয়োটা মিছাইল পৰীক্ষাই মিছনৰ লক্ষ্য সম্পূৰ্ণৰূপে পূৰণ কৰিছে।

  • Share this:
ডি আৰ ডি অ’ (প্ৰতিৰক্ষা গৱেষণা আৰু উন্নয়ন সংস্থা)ৱে আজি ওড়িশাৰ উপকূলৰ চণ্ডীপুৰৰ সংহত পৰীক্ষা ৰেঞ্জৰ পৰা এটা প'ৰ্টেবল লঞ্চাৰৰ পৰা ভেৰী শ্বৰ্ট ৰেঞ্জ এয়াৰ ডিফেন্স ছিষ্টেম (VSHORADS) মিছাইলৰ দুটা সফল পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰে।

VSHORADS হৈছে ডি আৰ ডি অ’ৰ গৱেষণা কেন্দ্ৰ ইমাৰাট (RCI), হায়দৰাবাদে অন্যান্য ডি আৰ ডি অ’ পৰীক্ষাগাৰ আৰু ভাৰতীয় উদ্যোগৰ অংশীদাৰৰ সহযোগত থলুৱাভাৱে ডিজাইন আৰু বিকাশ কৰা এটা মেন পৰ্টেবল এয়াৰ ডিফেন্স ছিষ্টেম (MANPAD)। ইয়াত কেইবাটাও উদ্ভাৱনীমূলক প্ৰযুক্তি অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে, যিবোৰ পৰীক্ষাৰ সময়ত সফল বুলি প্ৰমাণিত হৈছে।



কম উচ্চতা তথা কম দূৰত্বত লক্ষ্যবস্তুক আঘাত হানিবলৈ ডিজাইন কৰা এই ক্ষেপণাস্ত্ৰটোক দুগুণ গতিৰ কঠিন মটৰৰ দ্বাৰা চলোৱা হয়। লঞ্চাৰকে ধৰি ক্ষেপণাস্ত্ৰটোৰ ডিজাইনক উন্নত কৰি তোলা হৈছে যাতে উৰণ সুচাৰুৰূপে চলিব পাৰে। আজি দুয়োটা মিছাইল পৰীক্ষাই মিছনৰ লক্ষ্য সম্পূৰ্ণৰূপে পূৰণ কৰিছে।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি