• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Heart Touching Story: জীৱনৰ সৰ্বোচ্চ ত্যাগ কৰি জীৱন লগৰীৰ জীৱন বচাবলৈ নামি পৰিছিল সুৰেশ ! স্বামী সুৰেশ জয়ী হ'ল, MBBSৰ ডিগ্ৰী বন্ধকত থৈ হ'লেও ঘূৰাই আনিলে পত্নী অঞ্জুক ...

Heart Touching Story: জীৱনৰ সৰ্বোচ্চ ত্যাগ কৰি জীৱন লগৰীৰ জীৱন বচাবলৈ নামি পৰিছিল সুৰেশ ! স্বামী সুৰেশ জয়ী হ'ল, MBBSৰ ডিগ্ৰী বন্ধকত থৈ হ'লেও ঘূৰাই আনিলে পত্নী অঞ্জুক ...

Photo-Twitter

Photo-Twitter

Heart touching real love story: ডাঃ সুৰেশ চৌধুৰীয়ে তেওঁৰ সঞ্চয়ত ১০ লাখ টকা, ভূমিত ১৫ লাখ টকা আৰু সহঃ চিকিৎসক আৰু কৰ্মচাৰীসকলে সহায় হিচাপে সংগ্ৰহ কৰা ২০ লাখ টকা ব্যয় কৰিছিল। লগতে তেওঁৰ এমবিবিএছ ডিগ্ৰী পঞ্জীয়ন নম্বৰ ৪ বেংকত বন্ধকত ৰাখিছিল, যিয়ে তেওঁক ৭০ লাখ টকাৰ ঋণ দিছিল।

  • Share this:
আপুনি নিশ্চয় সাবিত্ৰী আৰু সত্যৱানৰ কাহিনী শুনিছে। এই কাহিনীটোত, সাবিত্ৰীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ আত্মা যমৰাজৰ পৰা তেওঁৰ জীৱন ঘূৰাই আনিছিল, কিয়নো তেওঁ তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে প্ৰকৃত প্ৰেমত আছিল। আপুনি ইয়াত পঢ়িবলৈ যোৱা কাহিনীটোত, এজন স্বামীয়ে তেওঁৰ পত্নীৰ জীৱন বচাবলৈ যিকোনো পৰিমাণে যায়। এয়া হৈছে পালিৰ খাইৰৱা গাঁৱৰ বাসিন্দা ডাঃ সুৰেশ চৌধুৰী (Suresh Choudhary) আৰু তেওঁৰ পত্নী অনিতা ওৰফে অঞ্জু চৌধুৰীৰ প্ৰেমৰ সঁচা কাহিনী। ডাঃ সুৰেশে তেওঁৰ পত্নীক মৃত্যুৰ মুখৰ পৰা ঘূৰাই অনাৰ বাবে তেওঁৰ চিকিৎসকৰ চাকৰিৰ পৰা জীৱনলৈ সকলো বিপদত পেলাইছিল।

সুৰেশ-অনিতাৰ বিয়া

২৫ এপ্ৰিল, ২০১২ তাৰিখে, সুৰেশ চৌধুৰীয়ে বালিৰ এগৰাকী অতি ধুনীয়া ছোৱালী অনিতাৰ সৈতে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়। সাত জনমৰ বাবে অনিতাৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হোৱাৰ লগে লগে সুৰেশৰ গোটেই জীৱন সলনি হৈছিল। সুৰেশ অনিতাৰ সৈতে থাকি বৰ সুখী হৈছিল। বিবাহৰ প্ৰায় এবছৰৰ পিছত, সুৰেশে তেওঁৰ এম.বি.বি.এছ. পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ কৰে। তাৰ পিছত ৪ বছৰৰ পিছত তেওঁলোকৰ সুখ আৰু দুগুণ হয়, যেতিয়া তেওঁলোকৰ পুত্ৰ কুঞ্জ চৌধুৰীৰ জন্ম ৪ জুলাই, ২০১৬ তাৰিখে হৈছিল। সুৰেশ তেওঁৰ জীৱনত বহুত সুখী আছিল।

সুখী জীৱনত দুখৰ আগমন

সময়ৰ লগে লগে, অনিতাৰ প্ৰতি সুৰেশৰ মৰম গভীৰ হৈ পৰিল। পুত্ৰ কুঞ্জৰ বয়স এতিয়া ৫ বছৰ। সকলোৱে সুখী আছিল। তেওঁলোকে প্ৰেমেৰে জীৱন যাপন কৰি আছিল। হঠাতে ২০২১ চনৰ মে' মাহত সুৰেশৰ সুখী জীৱনত ধুমুহা আহি পৰিছিল। এই সময়ত সমগ্ৰ দেশ ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ কবলত পৰিছিল। সুৰেশৰ পত্নীৰ জ্বৰ হৈছিল, পৰীক্ষাটোত তেওঁ ক'ৰোনা পজিটিভ বুলি পোৱা গৈছিল। সুৰেশে লগে লগে তেওঁৰ পত্নীক বাংগাৰ চিকিৎসালয়লৈ লৈ গৈছিল, কিন্তু বিচনা খালী নাছিল। তাৰ পিছত ২০২১ চনৰ ১৪ মে'ত, অনিতাক যোধপুৰ এইমছত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। দুদিন তেওঁ তেওঁৰ পত্নীৰ সৈতে আছিল। তাৰ পিছত, অনিতাক তেওঁৰ আত্মীয়ৰ বিশ্বাসত এৰি, তেওঁ তেওঁৰ কৰ্তব্যলৈ ঘূৰি আহিছিল, কিয়নো সেই সময়ত ক'ৰোনা শিখৰৰ বাবে, চিকিৎসকসকলে ছুটি পোৱা নাছিল। ইয়াত অনিতাৰ অৱস্থা বেয়া হৈ গৈ আছিল।

ডাঃ সুৰেশ ৩০ মে'ত তেওঁৰ পত্নীক লগ কৰিবলৈ আহিছিল। তেওঁ দেখিছিল যে অনিতা এটা সৰু ভেণ্টিলেটৰত আছিল আৰু হাঁওফাঁও ৯৫ শতাংশ ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছিল। চিকিৎসকসকলে কৈছিল যে অনিতাৰ বাবে জীয়াই থকাটো কঠিন আছিল। কিন্তু সুৰেশ আত্মবিশ্বাসী আছিল যে তেওঁ তেওঁৰ পত্নীক বচাব। এই আত্মবিশ্বাসেৰে, তেওঁ অনিতাক আহমেদাবাদলৈ লৈ যায় আৰু ১ জুনত ইয়াত এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰে। ইয়াৰ পৰা, ড. সুৰেশৰ প্ৰকৃত পৰীক্ষা আৰম্ভ হৈছিল।

চিকিৎসাৰ বাবে প্ৰতিদিনে ১ লাখ ব্যয় কৰা হয়

দিন পাৰ হোৱাৰ লগে লগে অনিতাৰ অৱস্থা বেয়া হৈ গৈছিল। তেওঁৰ ওজন ৫০ কিলোগ্ৰামৰ পৰা ৩০ কিলোগ্ৰামলৈ হ্ৰাস হৈছিল। শৰীৰত কেৱল ডেৰ ইউনিট তেজ বাকী আছিল। অনিতাৰ জীৱন বচাবলৈ, চিকিৎসকে তাইক ইচিএমঅ' যন্ত্ৰত ৰাখিছিল। এই বিশেষ যন্ত্ৰটোৰ দ্বাৰা, ৰোগীসকলৰ হৃদযন্ত্ৰ আৰু হাঁওফাঁও বাহিৰৰ পৰা অস্ত্ৰোপচাৰ কৰা হয়। কিন্তু এই মচিনৰ দৈনিক খৰচ আছিল ১ লাখ টকাতকৈও অধিক। সুৰেশে যিকোনো মূল্যত তেওঁৰ পত্নীৰ জীৱন বচাব বিচাৰিছিল। সেয়েহে, তেওঁ ঋণত পৰিছিল।

৮৭ দিনৰ পিছত, জীৱনে পুনৰ হাঁহিলে।

সম্পূৰ্ণ ৮৭ দিন ইচিএমঅ' যন্ত্ৰত থকাৰ পিছত অৱশেষত অনিতাৰ হাঁওফাঁও উন্নত হৈছিল। তেওঁ আকৌ কথা পাতিলে। ডাঃ সুৰেশে যমৰাজৰ হাতৰ পৰা তেওঁৰ পত্নীৰ জীৱন যেন কাঢ়ি লৈছিল। তেওঁ অনিতাৰ জীৱন বচাবলৈ সকলো বিপদ অতিক্ৰম কৰিছিল।

সকলোবোৰ এৰি দিছিল সুৰেশে

ডাঃ সুৰেশ চৌধুৰীয়ে তেওঁৰ সঞ্চয়ত ১০ লাখ টকা, ভূমিত ১৫ লাখ টকা আৰু সহঃ চিকিৎসক আৰু কৰ্মচাৰীসকলে সহায় হিচাপে সংগ্ৰহ কৰা ২০ লাখ টকা ব্যয় কৰিছিল। তেওঁ কেৱল তেওঁৰ আত্মীয় আৰু বন্ধুবৰ্গৰ পৰা ঋণ লোৱাই নহয়, লগতে তেওঁৰ এমবিবিএছ ডিগ্ৰী পঞ্জীয়ন নম্বৰ ৪ বেংকলৈ বন্ধকত ৰাখিছিল, যিয়ে তেওঁক ৭০ লাখ টকাৰ ঋণ দিছিল। এই ঋণৰ বাবে, বেঙ্কে তেওঁৰ কেঞ্চেল চেক তেওঁৰ পৰা ৰাখিছিল, চুক্তিৰ সৈতে যে যদি ঋণটো নিৰ্ধাৰিত ম্যাদৰ ভিতৰত পৰিশোধ কৰা নহয়, বেঙ্কে তেওঁৰ এম.বি.বি.এছ. ডিগ্ৰী বাতিল কৰিব পাৰে। জুন ২০২১ ৰ পৰা, ঋণৰ কিস্তি আহিবলৈ আৰম্ভ কৰে। বৰ্তমান ড. সুৰেশৰ দৰমহা হৈছে ৯০ হাজাৰ টকা, আনহাতে প্ৰতি মাহে তেওঁ ১ লাখ ১৬ হাজাৰ টকাৰ কিস্তি পৰিশোধ কৰিব লাগিব। আৰু এয়া তেওঁ প্ৰায় ৪ বছৰৰ ভিতৰত পূৰণ কৰিব লাগিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি