‘আমাৰ লগত লাগি নল’ব, আঁতৰি থাকক’-KRKক অন্তিম সকীয়নি হানচাল মেহতা আৰু মনোজ বাজপেয়ীৰ, পিছে কিয়?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 5, 2020, 1:57 PM IST
‘আমাৰ লগত লাগি নল’ব, আঁতৰি থাকক’-KRKক অন্তিম সকীয়নি হানচাল মেহতা আৰু মনোজ বাজপেয়ীৰ, পিছে কিয়?
‘এতিয়া আৰম্ভ হ’ব যুদ্ধ’- ক’লে মনোজ বাজপেয়ীয়ে

‘এতিয়া আৰম্ভ হ’ব যুদ্ধ’- ক’লে মনোজ বাজপেয়ীয়ে

  • Share this:
অভিনেতা-ছবি সমালোচক কমল ৰছিদ খান ওৰফে কে আৰ কে আৰু ছবি পৰিচালক হানচাল মেহতাৰ মাজত আকৰ্ষণীয় হৈছে যুঁজ। কে আৰ কে  ওৰফে কমল ৰছিদ খানে   টুইটযোগে কৈছিল যে, তেওঁ ছবি পৰিচালক হানচল মেহতা আৰু অভিনেতা মনোজ বাজপেয়ীৰ ওপৰত দিব ৰিভিউ। কে আৰ কেৰ সেই টুইটকলৈ জাঙুৰ খাই উঠিল ছবি পৰিচালক হানচাল মেহতা। আৰু কে আৰ কেক দিলে অন্তিমবাৰলৈ সকীয়নি।



দৰাচলতে এই বিবাদৰ আৰম্ভণী ছবি পৰিচালক মিলাপ জাভেৰীৰ এটা টুইটক লৈ হৈছিল। য’ত মিলাপে কে আৰ কেক টেগ কৰিছিল এটা বিশেষ ভিডিঅ’। মিলাপে লগতে কৈছিল যে, সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ মৃত্যুৰ পূৰ্বে কে আৰ কেই প্ৰথমে সুশান্তক ফ্লপ অভিনেতা বুলি অভিহিত কৰিছিল। কিন্তু মৃত্যুৰ পিছত ঘৰিয়ালৰ চকুপানী টুকিছিল।

মিলাপ জাভেৰীৰ এই টুইটত হানচল মেহতাই নিজৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি কয় যে, ‘কে আৰ কেক শাস্তি দিব লাগে। কে আৰ কেক ফিল্ম ইণ্ডাষ্ট্ৰীৰ একাংশই ব্যৱহাৰ কৰে। ইয়াৰ উত্তৰত কে আৰ কেই কয় যে, ‘হানচল আৰু মনোজৰ ওপৰত মই ৰিভিউ দিম। তেওঁলোকৰ বাবে এয়াই প্ৰাপ্য। কিন্তু তেওঁলোকে যেন এই ৰিভিউ’ শুনোতে কাণত হেডফোন লগাই লয়!’




আৰু কে আৰ কেৰ এনে ধৰণৰ আপত্তিজনক কথা শুনি জাঙুৰ খাই উঠে ছবি পৰিচালক হানচল মেহতা। মেহতাই লগে লগে প্ৰত্যুত্তৰত কয় যে, ‘ তুমি মোৰ সৈতে লাগি নলবা। তোমাৰ গালি, ভাবুকিক ভয় কৰা মানুহ মই নহয়। তোমাৰ দাদাগিৰি মোৰ লগত নচলিব। মোৰ পৰা আঁতৰত থাকা।’



এতিয়া হানচল মেহতাই এই টুইটক সম্পৰ্থন জনাইছে জনপ্ৰিয় অভিনেতা মনোজবাজপেয়ীয়ে। টুইটাৰত লিখে যে, ‘এতিয়া এনে এখন যুদ্ধ আৰম্ভ হ’ব, লক্ষ্যত উপনীত নোহোৱা পৰ্যন্ত এই যুঁজ অব্যাহত থাকিব।’
First published: July 5, 2020, 1:54 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি