• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'যদি আপুনি দ্বিতীয় বিবাহ কৰিব বিচাৰে তেন্তে বিজেপিক পৰাজিত কৰক, বিজেপিয়ে কমন ছিভিল কোড আনিবলৈ গৈ আছে'- এগৰাকী সাংসদৰ এই আহ্বান !

'যদি আপুনি দ্বিতীয় বিবাহ কৰিব বিচাৰে তেন্তে বিজেপিক পৰাজিত কৰক, বিজেপিয়ে কমন ছিভিল কোড আনিবলৈ গৈ আছে'- এগৰাকী সাংসদৰ এই আহ্বান !

মুৰাদাবাদত এক অনুষ্ঠানত সাংসদ ড০ এছ টি হাছানক কমন ছিভিল কোডৰ ভয় দেখুৱাই মুছলমানসকলক শংকিত কৰা পৰিলক্ষিত হয়। দেওবাৰে নিশা এক অনুষ্ঠানত ভাষণ দি সাংসদ হাছানে কয় যে বিজেপিয়ে দেশৰ মুছলমানসকলক শ্ৰমিক হিচাপে ৰাখিব বিচাৰে। কমন ছিভিল কোড অতি সোনকালে আহি আছে।

মুৰাদাবাদত এক অনুষ্ঠানত সাংসদ ড০ এছ টি হাছানক কমন ছিভিল কোডৰ ভয় দেখুৱাই মুছলমানসকলক শংকিত কৰা পৰিলক্ষিত হয়। দেওবাৰে নিশা এক অনুষ্ঠানত ভাষণ দি সাংসদ হাছানে কয় যে বিজেপিয়ে দেশৰ মুছলমানসকলক শ্ৰমিক হিচাপে ৰাখিব বিচাৰে। কমন ছিভিল কোড অতি সোনকালে আহি আছে।

মুৰাদাবাদত এক অনুষ্ঠানত সাংসদ ড০ এছ টি হাছানক কমন ছিভিল কোডৰ ভয় দেখুৱাই মুছলমানসকলক শংকিত কৰা পৰিলক্ষিত হয়। দেওবাৰে নিশা এক অনুষ্ঠানত ভাষণ দি সাংসদ হাছানে কয় যে বিজেপিয়ে দেশৰ মুছলমানসকলক শ্ৰমিক হিচাপে ৰাখিব বিচাৰে। কমন ছিভিল কোড অতি সোনকালে আহি আছে।

  • Share this:
মুৰাদাবাদত এক অনুষ্ঠানত সাংসদ ড০ এছ টি হাছানক কমন ছিভিল কোডৰ ভয় দেখুৱাই মুছলমানসকলক শংকিত কৰা পৰিলক্ষিত হয়। দেওবাৰে নিশা এক অনুষ্ঠানত ভাষণ দি সাংসদ হাছানে কয় যে বিজেপিয়ে দেশৰ মুছলমানসকলক শ্ৰমিক হিচাপে ৰাখিব বিচাৰে। কমন ছিভিল কোড অতি সোনকালে আহি আছে।

তেওঁ কয়, "মই আপোনালোকক ক'ব বিচাৰো যে নিৰ্বাচন আহি আছে, আল্লাৰ বাবে বিভক্ত নহ'ব। আপোনাৰ একমাত্ৰ উদ্দেশ্য হ'ল বিজেপিক পৰাজিত কৰা। সাংসদজনে কৈছে যে বিজেপিয়ে দেশৰ আভ্যন্তৰীণ পৰিস্থিতিৰ অৱনতি ঘটাইছে।

তেতিয়া আপুনি পুনৰ বিয়া পাতিব নোৱাৰিব
মুৰাদাবাদৰ সাংসদ ড০ এছ.টি. হাছানে কৈছে, বিজেপিয়ে কমন ছিভিল কোড আনিব। যদি এই আইন আহে, মুছলমানসকলে অধিকাৰ হেৰুৱাব। হাছানে মঞ্চৰ পৰা কৈছে: এই আইন অহাৰ পিছত আপুনি পুনৰ বিয়া কৰিব নোৱাৰিব। মুছলিম পাৰ্ছনেল আইন শেষ হ'ব। মুছলমান শিক্ষানুষ্ঠানসমূহে সংখ্যালঘু মৰ্যাদা হেৰুৱাব। তাৰ পিছত, মুছলমান প্ৰতিষ্ঠানবোৰৰ ৫০% মুছলমান লোকে অধ্যয়নৰ অধিকাৰ হেৰুৱাব। যদি আপোনালোকক নিৰ্বাচনত বিভক্ত কৰা হয়, ইয়াৰ পৰিণাম মাৰাত্মক হ'ব। গতিকে একেলগে আহক আৰু বিজেপিক পৰাজিত কৰক।

উপ মুখ্যমন্ত্ৰী কেশৱক ক'লে মগজুৰ অসুস্থতা থকাৰ কথা
সাংসদজনে ৰাজ্যৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী কেশৱ প্ৰসাদ মৌৰ্যৰ ওপৰত তীব্ৰ বাক্যবাণ নিক্ষেপ কৰে। মুছলমানসকলৰ সন্দৰ্ভত কেশৱ মৌৰ্যৰ শেহতীয়া মন্তব্যৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি সাংসদগৰাকীয়ে কয়, কেশৱ মৌৰ্য মস্তিষ্কৰ ৰোগৰ মনোৰোগত ভুগি আছে, তেওঁক চিকিৎসাৰ প্ৰয়োজন। দৰাচলতে, প্ৰয়াগৰাজত, কেশৱ মৌৰ্যই অলপতে কৈছিল যে লুঙ্গি প্ৰিণ্টৰ গুণ্ডাবোৰে ২০১৭ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ আগতে ঘূৰি ফুৰিছিল। তেওঁ ব্যৱসায়ীসকলক ভুৱা টুপী আৰু গুলীৰে ভয় খুৱাইছিল। তেওঁলোকে অভিযোগৰ ওপৰত ভাবুকি দিছিল। বিজেপিয়ে এনে লোকৰ পৰা মুক্তি দিছে।

আজম খানক ঘনিষ্ঠ বুলি গণ্য কৰা হয়
মুৰাদাবাদৰ সাংসদ ড০ এছ টি হাছানক প্ৰবীণ ৰাজনৈতিক নেতা আজম খানৰ ঘনিষ্ঠ বুলি গণ্য কৰা হয়। হাছান প্ৰথমবাৰৰ বাবে মুৰাদাবাদৰ এজন সাংসদ। আগতে, তেওঁ ইয়াৰ পৰা প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল।  হাছান চহৰখনৰ পৰাই মেয়ৰ আছিল। প্ৰায়ে তেওঁ বিতৰ্কিত মন্তব্যৰ বাবে বাতৰিত থাকে।

এই বিবৃতিবোৰ আগতে দিছিল

সংসদৰ সদস্য ড০ এছ.টি. হাছানে ইউনিফৰ্ম ছিভিল কোড সন্দৰ্ভত এটা বিবৃতি দিছিল যে ভাৰতৰ সংবিধানে আপোনাক নিজৰ ব্যক্তিগত আইন বাতিল কৰিবলৈ অনুমতি নিদিয়ে, হয় আপুনি গণতন্ত্ৰ বিলুপ্ত কৰক, তাৰ পিছত আপুনি যি বিচাৰে সেয়া কৰক।
সাংসদ এছ টি হাছানে মুৰাদাবাদৰ এটা অনুষ্ঠানত জয়া প্ৰদাৰ ওপৰত এটা বিতৰ্কিত মন্তব্য দিছিল। তেওঁ ৰামপুৰৰ প্ৰাক্তন সাংসদ জয়া প্ৰদাক মঞ্চৰ পৰা তাৱাইফ বুলি ইংগিত দি সম্বোধন কৰিছিল। মঞ্চত ৰামপুৰৰ এছপি সাংসদ আজম খানকে ধৰি কেইবাজনো এছপি বিধায়কো উপস্থিত আছিল।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: