• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • হৃদয় জিনিছে এগৰাকী নাৰ্ছে, গৰ্ভৱতী অৱস্থাত ৰোজা ৰখাৰ লগতে কৰিছে কোৰোণা ৰোগীৰ চিকিৎসা

হৃদয় জিনিছে এগৰাকী নাৰ্ছে, গৰ্ভৱতী অৱস্থাত ৰোজা ৰখাৰ লগতে কৰিছে কোৰোণা ৰোগীৰ চিকিৎসা

নেন্সি আয়েজা মিস্ত্ৰী (Nancy Ayeza Mistry) কেৱল গৰ্ভৱতী নহয়, তেখেত পবিত্ৰ ৰমজান মাহৰ বাবেও উপবাস ৰাখি আছে।

নেন্সি আয়েজা মিস্ত্ৰী (Nancy Ayeza Mistry) কেৱল গৰ্ভৱতী নহয়, তেখেত পবিত্ৰ ৰমজান মাহৰ বাবেও উপবাস ৰাখি আছে।

নেন্সি আয়েজা মিস্ত্ৰী (Nancy Ayeza Mistry) কেৱল গৰ্ভৱতী নহয়, তেখেত পবিত্ৰ ৰমজান মাহৰ বাবেও উপবাস ৰাখি আছে।

  • Share this:
গুজৰাটৰ এগৰাকী নাৰ্ছে চাৰি মাহৰ গৰ্ভৱতী অৱস্থাত কোভিড-১৯ (Covid-19) ৰোগীৰ চিকিৎসাত সহায় কৰাৰ বাবে অনলাইনত সকলোৰে হৃদয় জয় কৰি আহিছে। দেওবাৰে, ভাৰতে বিগত ২৪ ঘণ্টাত ৩,৪৯,৬৯১টা নতুন কোভিড-১৯ সংক্ৰমণৰ সৈতে আন এক অভিলেখ কৰিছে। এদিনত ২,৭৬৭জন ৰোগীৰ মৃত্যু ঘটিছে। যদিও ভাৰতৰ পৰিস্থিতি ভয়ংকৰ হৈ আছে, তথাপি কোৰোণা যোদ্ধাসকলে সংকট হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিবলৈ অক্লান্ত পৰিশ্ৰম কৰাৰ কাহিনীয়ে আমাক এই যুঁজত সাহস দিছে। নেন্সি আয়েজা মিস্ত্ৰী (Nancy Ayeza Mistry) কেৱল গৰ্ভৱতী নহয়, তেখেত পবিত্ৰ ৰমজান মাহৰ বাবেও উপবাস ৰাখি আছে।

ANIৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মিস্ত্ৰীয়ে ৰোজা ৰখাৰ সমান্তৰালকৈ চুৰাটৰ এটা কোভিড কেয়াৰ চেণ্টাৰত ৰোগীসকলক অক্লান্তভাৱে শুশ্ৰুষা কৰি আহিছে। প্ৰতিদিনে আঠৰ পৰা দহ ঘণ্টাৰ বাবে, মিস্ত্ৰীয়ে আলথান কমিউনিটি হলৰ অটল কোভিড-১৯ কেন্দ্ৰত ৰোগীসকলক সহায় কৰিবলৈ ঘূৰি ফুৰে।

তেওঁ বিগত বছৰো সংকটৰ সময়ত ৰোগীক সহায় কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহিছিল। কিন্তু এই বছৰ তেওঁ গৰ্ভৱতী। কিন্তু সেইটোৱে তেখেতক বাধা দিয়া নাই।

ANIৰ সৈতে কথা পাতি তেওঁ কয়, "মই নাৰ্ছ হিচাপে মোৰ কৰ্তব্য পালন কৰি আছো। মই মানুহক সেৱা কৰাটো প্ৰাৰ্থনা হিচাপে গণ্য কৰো।"

শেহতীয়াকৈ, কোৰোণা ভাইৰাছৰ দ্বিতীয় লহৰৰ সময়ত এগৰাকী ৫ মাহৰ গৰ্ভৱতী আৰক্ষী বিষয়াই হাতত লাঠি লৈ গৰমত থিয় হৈ মটৰচাইকেল চালকসকলক ঘৰত থাকিবলৈ আহ্বান জনোৱা ছবিয়ে প্ৰশংসা লাভ কৰিছিল সকলোৰে। এই মহিলা বিষয়াগৰাকী হৈছে দান্তেৱাড়াৰ ডিএছপি শিল্পা চাহু। বিশেষ নক্সাল বিৰোধী বাহিনী 'Danteshwari Fighters’ৰ নেত্ৰী চাহুৱে গৰ্ভধাৰণ কৰাৰ পিছত নক্সাল বিৰোধী অভিযানৰ পৰা বিৰতি লৈছিল কিন্তু এতিয়া কোৰোণা যোদ্ধা হিচাপে যুঁজ দিবলৈ ওলাইছে।

"মই বিভাগত আছোঁ কিন্তু শিশুটো কৰ্মশক্তিত নাই। এইটো মনত ৰাখি, মই মাস্ক পিন্ধো আৰু অন্যান্য সাৱধানতা অৱলম্বন কৰোঁ আৰু দূৰৰ পৰা মানুহক নিৰ্দেশ দিওঁ। সেইকাৰণে মই এডাল লাঠিও ৰাখো... মানুহক দূৰত্বত ৰাখিবলৈ ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ," তেওঁ News18ক কৈছিল।

শিল্পাৰ ফটোবোৰ অতিৰিক্ত পৰিবহণ আয়ুক্ত দীপাংশু কাবৰাই শ্বেয়াৰ কৰাৰ পিছত ভাইৰেল হৈছিল আৰু ব্যৱহাৰকাৰীসকলে সেইবোৰৰ ওপৰত মন্তব্য দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: