உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • আমাৰ দেশত এটা এনেকুৱা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই ! আপুনি জানেনে ইয়াৰ কাৰণ কি ?

    আমাৰ দেশত এটা এনেকুৱা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই ! আপুনি জানেনে ইয়াৰ কাৰণ কি ?

    হয়তো আপুনি ভাবিব যে আমি ধেমালি কৰি আছো, কিন্তু আপোনাক কওঁ যে ভাৰতৰ পশ্চিম বংগত এটা ৰেল ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই। যদিও বিশ্বত ৰে'লৱে নেটৱৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত চতুৰ্থ স্থানত আছে, এনে এটা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই।

    হয়তো আপুনি ভাবিব যে আমি ধেমালি কৰি আছো, কিন্তু আপোনাক কওঁ যে ভাৰতৰ পশ্চিম বংগত এটা ৰেল ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই। যদিও বিশ্বত ৰে'লৱে নেটৱৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত চতুৰ্থ স্থানত আছে, এনে এটা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই।

    হয়তো আপুনি ভাবিব যে আমি ধেমালি কৰি আছো, কিন্তু আপোনাক কওঁ যে ভাৰতৰ পশ্চিম বংগত এটা ৰেল ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই। যদিও বিশ্বত ৰে'লৱে নেটৱৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত চতুৰ্থ স্থানত আছে, এনে এটা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই।

    • Share this:
    আপুনি ভাৰতৰ যি ষ্টেচনৰ পৰাই যাওঁক, আপুনি দেখিব যে ইয়াৰ এটা নাম আছে। কিন্তু যদি আমি আপোনাক কওঁ যে ভাৰতত এনে এটা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই? হয়তো আপুনি ভাবিব যে আমি ধেমালি কৰি আছো, কিন্তু আপোনাক কওঁ যে ভাৰতৰ পশ্চিম বংগত এটা ৰেল ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই। যদিও বিশ্বত ৰে'লৱে নেটৱৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত চতুৰ্থ স্থানত আছে, এনে এটা ষ্টেচন আছে যাৰ কোনো নাম নাই।

    এইটো এই অৱস্থাত বিদ্যমান
    আমি যি ৰেল ষ্টেচনৰ কথা কৈ আছো সেয়া হৈছে ভাৰতৰ পশ্চিম বংগত। ইয়াত বৰ্ধমানত এটা ষ্টেচন অৱস্থিত যিটো নামহীন। এই ৰেল ষ্টেচনটো চহৰখনৰ পৰা ৩৫ কিলোমিটাৰ দূৰত ৰাইনা নামৰ এখন গাঁৱত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। ২০০৮ চনত নিৰ্মাণ হোৱাৰ পিছত ইয়াৰ কোনো নাম নাই। ২০০৮ চনৰ আগতে, এই ষ্টেচনটো ৰাইনানগৰ নামেৰে জনাজাত আছিল।

    সেইকাৰণে কোনো নাম নাই
    ৰাইনানগৰ ৰেল ষ্টেচন নামেৰে জনাজাত ষ্টেচনটো পিছলৈ অপ্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে। কাৰণটো হ'ল দুয়োখন গাওঁৰ মাজৰ মতভেদ। ৰাইনা আৰু ৰাইনানগৰৰ মাজত দীৰ্ঘদিন ধৰি বিভেদ চলি আহিছে। এই ষ্টেচনটো ৰাইনা গাঁৱৰ মাটিত আছিল। কিন্তু ইয়াক ৰাইনানগৰ নাম দিয়া হৈছিল। ইয়াক লৈ কাজিয়া হৈছিল। পিছত, ৰেল ষ্টেচনত উপস্থিত নাম বোৰ্ডখন আঁতৰোৱা হয়। তেতিয়াৰ পৰা, এই ষ্টেচনৰ কোনো নাম নাই। অৱশ্যে, এই ষ্টেচনৰ টিকট এতিয়াও ৰাইনানগৰত নামেৰে কটা হয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: