• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • India's Biggest Car Thief: তেজপুৰৰ অনিলৰ ২৪ বছৰত ৫ হাজাৰ বাহন চুৰিৰে অভিলেখ! অৱশেষত দিল্লী আৰক্ষীৰ জালত 'দেশৰ কুখ্যাত গাড়ী চোৰ'

India's Biggest Car Thief: তেজপুৰৰ অনিলৰ ২৪ বছৰত ৫ হাজাৰ বাহন চুৰিৰে অভিলেখ! অৱশেষত দিল্লী আৰক্ষীৰ জালত 'দেশৰ কুখ্যাত গাড়ী চোৰ'

সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ৫ হাজাৰৰো অধিক গাড়ী চুৰি কৰাৰ অভিযোগত অভিযুক্ত অনিল চৌহানক অৱশেষত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিলে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ৫ হাজাৰৰো অধিক গাড়ী চুৰি কৰাৰ অভিযোগত অভিযুক্ত অনিল চৌহানক অৱশেষত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিলে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

অসম চৰকাৰৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ঠিকাদাৰ আছিল অনিল চৌহান। পিছত প্ৰবৰ্তন সঞ্চালকালয়ে তেওঁৰ ঘৰত অভিযান চলাই তেওঁৰ সকলো সম্পত্তি জব্দ কৰে। ইয়াৰ পিছতে বেংকে তেওঁৰ সকলো সম্পত্তি নিলাম কৰাত তেওঁ পুনৰ চুৰি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ৫ হাজাৰৰো অধিক গাড়ী চুৰি কৰাৰ অভিযোগত অভিযুক্ত "ভাৰতৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ গাড়ী চোৰ" অনিল চৌহানক অৱশেষত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিলে দিল্লী আৰক্ষীয়ে।

গাড়ী চোৰ চক্ৰটোৰ মূল হৈছে অনিল চৌহান (৫২)। তেওঁৰ বিৰুদ্ধে ১৮০টা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে। গ্ৰেপ্তাৰৰ সময়ত আৰক্ষীয়ে অভিযুক্তৰ পৰা ৬টা দেশত নিৰ্মিত পিষ্টলৰ লগতে ৭টা লাইভ কাৰ্টিজ, এখন চুৰি মটৰ চাইকেল, আৰু এটা চুৰি কেয়াৰ উদ্ধাৰ কৰে।

অনিল চৌহান আচলতে কোন?

অসমৰ তেজপুৰৰ খানপুৰ এক্সটেনচনৰ বাসিন্দা অনিল চৌহানে দ্বাদশ শ্ৰেণীলৈকে পঢ়া-শুনা কৰিছিল। অনিলক বিগত সময়ছোৱাত বিভিন্ন সময়ত আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰি কাৰাগাৰৰ আঁৰত পঠিয়াইছিল। নিজামুদ্দিন আৰক্ষী থানাৰ এটা অপৰাধমূলক গোচৰত তেওঁ ৫ বছৰ ধৰি দোষী সাব্যস্ত হৈছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে তেওঁ ১৮০টা অপৰাধমূলক গোচৰৰ সৈতে জড়িত হৈ আছে।

অসম চৰকাৰৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ঠিকাদাৰ আছিল অনিল চৌহান। পিছত প্ৰবৰ্তন সঞ্চালকালয়ে তেওঁৰ ঘৰত অভিযান চলাই তেওঁৰ সকলো সম্পত্তি জব্দ কৰে। ইয়াৰ পিছতে বেংকে তেওঁৰ সকলো সম্পত্তি নিলাম কৰাত তেওঁ পুনৰ চুৰি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। অসমত গড়ৰ খৰ্গ অবৈধ সৰবৰাহ কৰাৰ বাবেও কুখ্যাত আছিল অভিযুক্তগৰাকী। অনিল চৌহানক ২০১৫ চনত এজন বিধায়কৰ সৈতে অসম আৰক্ষীয়েও গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল বুলি আৰক্ষীয়ে জানিবলৈ দিছে। হয়তো “ভাৰতৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ গাড়ী চোৰ” অভিযুক্তজনৰ তিনিগৰাকী পত্নী আৰু সাতটা সন্তান আছে।

কেনেকৈ অনিলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ'ল?

উপ-আৰক্ষী আয়ুক্ত (মধ্য) শ্বেতা চৌহানে জনোৱা মতে, শেহতীয়াকৈ কেন্দ্ৰীয় জিলা আৰু দিল্লীত অবৈধ অস্ত্ৰ যোগানকাৰীৰ কাৰ্যকলাপৰ তীব্ৰতা বৃদ্ধি পোৱাৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় জিলাৰ বিশেষ কৰ্মচাৰীক সেইবোৰ পৰীক্ষা কৰাৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ভাৰতৰ অবৈধ অস্ত্ৰৰ যোগানকাৰী ম’ষ্ট ৱাণ্টেড অটো লিফটাৰ কাম যোগানকাৰী -- মধ্য দিল্লীৰ ডিবিজি ৰোড আৰক্ষী থানাৰ অধিকাৰক্ষেত্ৰত অনিল চৌহানৰ আগমনৰ বিষয়ে এটা তথ্য বিশেষ কৰ্মচাৰীয়ে লাভ কৰে, আৰু অভিযুক্তগৰাকীক ২৩ আগষ্টত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয় বুলি শ্বেতা চৌহানে প্ৰকাশ কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি