• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Delhi Covid-19 Updates: বিগত ২৪ ঘণ্টাত Corona ত দিল্লীত ১,৫২০ জন আক্ৰান্ত, এজনৰ মৃত্যু ...

Delhi Covid-19 Updates: বিগত ২৪ ঘণ্টাত Corona ত দিল্লীত ১,৫২০ জন আক্ৰান্ত, এজনৰ মৃত্যু ...

দিল্লীত শনিবাৰে কোভিড-19ত ১,৫২০ জন লোক আক্ৰান্ত হয় আৰু সংক্ৰমণৰ ফলত এজন আক্ৰান্তৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমণৰ হাৰ ৫.১০ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে।

দিল্লীত শনিবাৰে কোভিড-19ত ১,৫২০ জন লোক আক্ৰান্ত হয় আৰু সংক্ৰমণৰ ফলত এজন আক্ৰান্তৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমণৰ হাৰ ৫.১০ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে।

দিল্লীত শনিবাৰে কোভিড-19ত ১,৫২০ জন লোক আক্ৰান্ত হয় আৰু সংক্ৰমণৰ ফলত এজন আক্ৰান্তৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমণৰ হাৰ ৫.১০ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে।

  • Share this:
দিল্লীত শনিবাৰে কোভিড-19ত ১,৫২০ জন লোক আক্ৰান্ত হয় আৰু সংক্ৰমণৰ ফলত এজন আক্ৰান্তৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমণৰ হাৰ ৫.১০ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে। এই তথ্য দিল্লীৰ স্বাস্থ্য বিভাগে ভাগ বতৰা কৰা তথ্যৰ পৰা আহিছিল। দিল্লীত কোভিড-19ৰ ১,৫২০ টা নতুন ঘটনা ৰখাৰ সৈতে, ইয়াত মুঠ সংক্ৰমণৰ সংখ্যা ১৮,৮৩,০৭৫ লৈ বৃদ্ধি হৈছে, আনহাতে মৃত্যুৰ সংখ্যা ২৬,১৭৫ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

শুক্ৰবাৰে, দিল্লীত কোভিড-19ৰ ১,৬০৭ টা নতুন ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু দুজন ৰোগীৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমণৰ হাৰ ৫.২৮ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছিল। শেহতীয়া স্বাস্থ্য বুলেটিন অনুসৰি, শুক্ৰবাৰে দিল্লীত মুঠ ২৯,৭৭৫ জন লোকৰ কোভিড-19 পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল। বুলেটিনখনত কোৱা হৈছে যে শনিবাৰে হোম আইচোলেছনত থকা লোকৰ সংখ্যা হৈছে ৪,০৪৪। দিল্লীৰ চিকিৎসালয়ত কোভিড-19 ৰোগীৰ বাবে ৯,৫৮৬ খন বিচনা আছে আৰু তেওঁলোকৰ ১৫৪ জনক (১.৬১ শতাংশ) ভৰ্তি কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: