உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • মৃত্যুঘণ্টা! দিল্লীৰ হাস্পতালসমূহত মাত্ৰ বাকী আছে কেই ঘণ্টামানৰ অক্সিজেন! কেন্দ্ৰৰ সহায় বিচাৰি কেজৰিৱালৰ টুইট

    মৃত্যুঘণ্টা! দিল্লীৰ হাস্পতালসমূহত মাত্ৰ বাকী আছে কেই ঘণ্টামানৰ অক্সিজেন! কেন্দ্ৰৰ সহায় বিচাৰি কেজৰিৱালৰ টুইট

    মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে চিকিৎসালয়সমূহত অক্সিজেনৰ সংকট গভীৰ হোৱাৰ ওপৰত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে।

    মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে চিকিৎসালয়সমূহত অক্সিজেনৰ সংকট গভীৰ হোৱাৰ ওপৰত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে।

    মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে চিকিৎসালয়সমূহত অক্সিজেনৰ সংকট গভীৰ হোৱাৰ ওপৰত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে।

    • Share this:
    নতুন দিল্লী। ৰাজধানীত কৰোনা সংকট গভীৰ হৈ আছে। ইয়াৰ পূৰ্বে মঙলবাৰে দিল্লীৰ চিকিৎসালয়সমূহত আইচিইউৰ বিচনাৰ অভাৱৰ খবৰ পোৱা গৈছিল৷ ইয়াৰ মাজতে সন্ধিয়া মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে চিকিৎসালয়সমূহত অক্সিজেন সংকট  গভীৰ হোৱাৰ বাবে উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে৷

    মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক অতি সোনকালে দিল্লীৰ চিকিৎসালয়সমূহত অক্সিজেন ৰখাৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে কিয়নো এতিয়া কেইঘণ্টামানৰহে অক্সিজেন বাকী আছে হাস্পতালসমূহত। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে টুইট কৰি কয় যে তেওঁ এই সন্দৰ্ভত নিৰন্তৰ অনুৰোধ কৰি আহিছে, এতিয়া সংকট গভীৰ হৈ পৰিছে। সেয়েহে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ পৰা অতি সোনকালে অক্সিজেনৰ যোগান বৃদ্ধি কৰাৰ দাবী আছে যাতে কৰোনা সংক্ৰমিত ৰোগীসকলৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিব পৰা যায়।



    উল্লেখ্য যে, দিল্লীত কৰোনা ভাইৰাছৰ ফলত হোৱা সংক্ৰমণে পৰিস্থিতি অতি উদ্বেগজনক কৰি তুলিছে। প্ৰতিদিনে 20,000 ৰো অধিক নতুন সংক্ৰমিত ৰোগীৰ তথ্য পোৱা গৈছে। এই মহামাৰীৰ ফলত দৈনিক বহু মানুহ মৃত্যুমুখত পৰিছে। আজিৰ দিনটোতে খবৰ পোৱা গৈছিল যেস মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ পত্নী সুনীতা কেজৰিৱালক কৰোনা পজিটিভ পোৱা গৈছে। তেওঁ ঘৰত নিজকে পৃথক কৰি ৰাখিছে। একে সময়তে, মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালেও নিজকে কোৰোণৰ সাৱধানতা লৈছে।

    আনহাতে দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়েও আজি দিল্লীত অক্সিজেন আৰু বিচনাৰ অভাৱৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰিছিল।

    শুনানিৰ সময়ত দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়ে কয় যে আমি এতিয়া দিল্লীত দৈনন্দিন অক্সিজেন যোগান আৰু চিকিৎসালয়ৰ বিচনা নিৰীক্ষণ কৰিম। ভেকছিন পৰিপূৰকৰ অপচয়ক লৈ অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰি দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়ে কয় যে ইমান বৃহৎ অপচয়ৰ বাবে ভেকছিনঅপচয় কৰা হৈছে, ইমান বৃহৎ পৰিমাণত ব্যৱহাৰ কৰা হোৱা নাই। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ১৮ বছৰ বয়সৰ সকলো লোকক টিকাকৰণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত এতিয়া এটা ভাল পদক্ষেপ। প্ৰতিদিনে আমি আমাৰ যুৱ সঙ্গীসকলক হেৰুৱাই আছো। প্ৰতিটো জীৱন মূল্যৱান। পৰিস্থিতি অনুসৰি জৰুৰী কালীন পদক্ষেপ লোৱাৰ সময় আহি পৰিছে। আদালতে কৈছিল যে মহামাৰীটোৱে কোনো বৈষম্য নকৰে, সেয়েহে সকলোকে টিকাকৰণৰ প্ৰয়োজন, এই মুহূৰ্তত যুৱসকলৰ ওপৰত এক গভীৰ সংকট আছে। দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়ে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক টিকাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত জোৰ দিবলৈ কৈছিল।
    First published: