உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Free Electricity: বিনামূলীয়া বিদ্যুতক লৈ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত, অক্টোবৰৰ ১ তাৰিখৰ পৰা সকলোৱে নাপাব ছাবচিডী

    Free Electricity: বিনামূলীয়া বিদ্যুতক লৈ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত, অক্টোবৰৰ ১ তাৰিখৰ পৰা সকলোৱে নাপাব ছাবচিডী

    Free Electricity: ১ অক্টোবৰৰ পৰা কেৱল ৰাজসাহায্য বিচৰা সকলকহে দিল্লীত বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ (Free Electricity) দিয়া হ'ব।

    Free Electricity: ১ অক্টোবৰৰ পৰা কেৱল ৰাজসাহায্য বিচৰা সকলকহে দিল্লীত বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ (Free Electricity) দিয়া হ'ব।

    Free Electricity: ১ অক্টোবৰৰ পৰা কেৱল ৰাজসাহায্য বিচৰা সকলকহে দিল্লীত বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ (Free Electricity) দিয়া হ'ব।

    • Share this:
    দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱাল (Arvind Kejriwal)ৰ অধ্যক্ষতাত আজি কেবিনেট বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়। বৈঠকত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তত অনুমোদন জনোৱা হৈছে। দিল্লী চৰকাৰে ইয়াৰ উচ্চাকাংক্ষী 'দিল্লী ষ্টাৰ্ট-আপ নীতি'ত অনুমোদন জনাইছে। একে সময়তে, বিনামূলীয়া বিদ্যুত (Free Electricity)ৰ ওপৰত ৰাজসাহায্য লাভ কৰা গ্ৰাহকসকলৰ বাবেও এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। যদি এজন উপভোক্তাই বিদ্যুতৰ ৰাজসাহায্য এৰিব বিচাৰে, তেওঁক এই বিকল্পটো দিয়া হ'ব।

    বৈঠকৰ পিছত মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে কয় যে কেবিনেটে এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে যে আমি দিল্লীত বিদ্যুতৰ ওপৰত বিনামূলীয়া ৰাজসাহায্য দি আছোঁ, কিন্তু আমি এতিয়া লোকসকলক এটা বিকল্প দিম যদি তেওঁলোকে ৰাজসাহায্য ল'ব নিবিচাৰে, তেওঁলোকে ৰাজসাহায্য এৰিব পাৰিব। তেওঁ কয় যে ১ অক্টোবৰৰ পৰা কেৱল ৰাজসাহায্য বিচৰা সকলকহে বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ (Free Electricity) দিয়া হ'ব।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: