• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Congress: কংগ্ৰেছৰ কফিনত শেষ গজাল লাগিবলৈ কিমান বাকী! আনন্দ শৰ্মাৰ পদত্যাগৰ পিছত গান্ধী পৰিয়ালৰ বিপদ বাঢ়িল

Congress: কংগ্ৰেছৰ কফিনত শেষ গজাল লাগিবলৈ কিমান বাকী! আনন্দ শৰ্মাৰ পদত্যাগৰ পিছত গান্ধী পৰিয়ালৰ বিপদ বাঢ়িল

Congress: কংগ্ৰেছৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বই তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰি আজাদ আৰু শৰ্মা দুয়োৰে পদত্যাগক আওকাণ কৰাটো পছন্দ কৰিছিল যদিও এই ঘটনাবোৰে লাহে লাহে গান্ধীসকলৰ প্ৰতি থকা বিশ্বাসৰ অভাৱ উদঙাই দিছে

Congress: কংগ্ৰেছৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বই তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰি আজাদ আৰু শৰ্মা দুয়োৰে পদত্যাগক আওকাণ কৰাটো পছন্দ কৰিছিল যদিও এই ঘটনাবোৰে লাহে লাহে গান্ধীসকলৰ প্ৰতি থকা বিশ্বাসৰ অভাৱ উদঙাই দিছে

Congress: কংগ্ৰেছৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বই তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰি আজাদ আৰু শৰ্মা দুয়োৰে পদত্যাগক আওকাণ কৰাটো পছন্দ কৰিছিল যদিও এই ঘটনাবোৰে লাহে লাহে গান্ধীসকলৰ প্ৰতি থকা বিশ্বাসৰ অভাৱ উদঙাই দিছে

  • Share this:
“মোৰ তেজত প্ৰবাহিত হৈ থকা কংগ্ৰেছৰ মতাদৰ্শৰ প্ৰতি মই প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ; এই বিষয়ে কোনো সন্দেহ নাই। কিন্তু ধাৰাবাহিকভাবে অব্যাহত থকা বৰ্জন আৰু অপমানৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এজন আত্মসন্মানী ব্যক্তি হিচাপে মোৰ হাতত কোনো উপায় নাথাকিল”। এই কথাখিনিকে কৈ কংগ্ৰেছৰ প্ৰবীণ নেতা আনন্দ শৰ্মাই চলিত বৰ্ষৰ শেষৰ ফালে হ’বলগীয়া হিমাচল প্ৰদেশৰ ৰাজ্যিক নিৰ্বাচনৰ পৰিকল্পনাৰ নেতৃত্ব দিবলৈ গঠন কৰা শীৰ্ষ পৰিচালনা সমিতিৰ পৰা পদত্যাগ কৰে।

জি-২৩ৰ আন এজন সদস্য গুলাম নবী আজাদে জম্মু-কাশ্মীৰৰ বাবে গঠন কৰা একেধৰণৰ কমিটীৰ পৰা পদত্যাগ কৰাৰ কিছুদিন পিছতে শৰ্মাই পদত্যাগ কৰিছে। আজাদৰ প্ৰস্থানৰ পিছত একেখন কমিটীৰ পৰা ধাৰাবাহিকভাৱে পদত্যাগ কৰি আছে কংগ্ৰেছ নেতাসকলে।

দিল্লীত কংগ্ৰেছৰ শীৰ্ষ নেতৃত্বই তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰি আজাদ আৰু শৰ্মা দুয়োৰে পদত্যাগক আওকাণ কৰাটো পছন্দ কৰিছিল যদিও এই ঘটনাবোৰে লাহে লাহে গান্ধীসকলৰ প্ৰতি থকা বিশ্বাসৰ অভাৱ উদঙাই দিছে আৰু ইয়াৰ উপৰিও ই এটা ইংগিত যে প্ৰত্যাৱৰ্তনৰ সংগ্ৰাম কৰি থকা দলটোৰ ভিতৰত সকলো কথা স্পষ্টভাৱে ভাল নহয় ইয়াৰ নিৰ্বাচনী লোকচান আৰু ইয়াৰ ঘৰটো শৃংখলাবদ্ধ কৰি ৰাখে।

আমোদজনক কথাটো হ’ল, কংগ্ৰেছে পৰৱৰ্তী সভাপতি নিৰ্বাচনৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰাৰ সময়তে শৰ্মাৰ এই পদত্যাগ। NEWS18ৰ সৈতে হোৱা কথা-বতৰাত নেতাগৰাকীয়ে কয়, “ৰেকৰ্ডসমূহ পৰীক্ষা কৰক। মোক কেতিয়াবা কোনো সভালৈ নিমন্ত্ৰণ কৰা হৈছিল নেকি? আনকি চেয়াৰমেন বনোৱাৰ আগতে মোৰ পৰামৰ্শও লোৱা হৈছিল নেকি? তেওঁলোকে মিষ্টাৰ আজাদৰ পৰামৰ্শও লোৱা নাছিল। জি-২৩ৰ আমাৰ বহু সদস্যক বাৰে বাৰে অপমান কৰা হৈছে।”
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি