உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • সুখবৰ, বায়োলজিকেল ই-ৰ corbevax ভেকছিনক DGCIৰ অনুমোদন ! ১২-১৮ বছৰীয়া শিশুক দিয়া হ'ব এই ভেকছিন ...

    সুখবৰ, বায়োলজিকেল ই-ৰ corbevax ভেকছিনক DGCIৰ অনুমোদন ! ১২-১৮ বছৰীয়া শিশুক দিয়া হ'ব এই ভেকছিন ...

    ক'ৰোনা (Corona) সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা যুঁজৰ মাজত, আন এটা ভেকছিন অনুমোদিত হৈছে। ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DGCI) জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে বায়োলজিকেল ই-ৰ Corona ভেকছিন কাৰ্বেভেক্সক (corbevax) অনুমোদন জনাইছে।

    ক'ৰোনা (Corona) সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা যুঁজৰ মাজত, আন এটা ভেকছিন অনুমোদিত হৈছে। ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DGCI) জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে বায়োলজিকেল ই-ৰ Corona ভেকছিন কাৰ্বেভেক্সক (corbevax) অনুমোদন জনাইছে।

    ক'ৰোনা (Corona) সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা যুঁজৰ মাজত, আন এটা ভেকছিন অনুমোদিত হৈছে। ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DGCI) জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে বায়োলজিকেল ই-ৰ Corona ভেকছিন কাৰ্বেভেক্সক (corbevax) অনুমোদন জনাইছে।

    • Share this:
    ক'ৰোনা (Corona) সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে চলি থকা যুঁজৰ মাজত, আন এটা ভেকছিন অনুমোদিত হৈছে। ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DGCI) জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে বায়োলজিকেল ই-ৰ Corona ভেকছিন কাৰ্বেভেক্সক (corbevax) অনুমোদন জনাইছে। ১২ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ শিশুক corbevax ভেকছিন প্ৰদান কৰা হ'ব। তথ্য অনুসৰি, ভাৰতৰ তৃতীয় ঘৰুৱা কোভিড-19 ভেকছিন, কাৰ্বেভেক্সক দুটা পালিত দিয়া হ'ব।

    Omicronৰ পৰা দেশলৈ তৃতীয় ঢৌৰ পিছত সংক্ৰমণ হ্ৰাস হোৱাৰ মাজতে বায়োলজিকেল ই-কোভিড19 ভেকছিন কাৰ্বেভেক্সৰ বাবে চূড়ান্ত অনুমোদন দিয়া হৈছে। এতিয়ালৈকে, দেশত কৰোনা মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে Covaxin, Covishield, Sputnik V-ৰ ভেকছিন ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

    হায়দৰাবাদস্থিত ফাৰ্মাচিউটিকেল কোম্পানীয়ে সোমবাৰে জনাইছে যে ইয়াৰ ক'ৰোনা ভেকছিন কাৰ্বেভেক্সে জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ অনুমোদন লাভ কৰিছে, যি হৈছে দেশৰ তৃতীয় ঘৰুৱা ভেকছিন।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: