• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • গায়ক দলেৰ মেহেন্দিক মানৱ সৰবৰাহৰ এটি পুৰণি গোচৰত ২ বছৰৰ কাৰাদণ্ড ...

গায়ক দলেৰ মেহেন্দিক মানৱ সৰবৰাহৰ এটি পুৰণি গোচৰত ২ বছৰৰ কাৰাদণ্ড ...

পাটিয়ালা আদালতে গায়ক দলেৰ মেহেন্দিৰ দুবছৰীয়া শাস্তি বজাই ৰাখিছে। পুৰণি মানৱ সৰবৰাহৰ গোচৰত তেওঁক দুবছৰৰ কাৰাদণ্ড দিয়া হৈছিল। যিটো আজি পাটিয়ালা আদালতত শুনানি হৈছিল।

পাটিয়ালা আদালতে গায়ক দলেৰ মেহেন্দিৰ দুবছৰীয়া শাস্তি বজাই ৰাখিছে। পুৰণি মানৱ সৰবৰাহৰ গোচৰত তেওঁক দুবছৰৰ কাৰাদণ্ড দিয়া হৈছিল। যিটো আজি পাটিয়ালা আদালতত শুনানি হৈছিল।

পাটিয়ালা আদালতে গায়ক দলেৰ মেহেন্দিৰ দুবছৰীয়া শাস্তি বজাই ৰাখিছে। পুৰণি মানৱ সৰবৰাহৰ গোচৰত তেওঁক দুবছৰৰ কাৰাদণ্ড দিয়া হৈছিল। যিটো আজি পাটিয়ালা আদালতত শুনানি হৈছিল।

  • Share this:
পাটিয়ালা আদালতে গায়ক দলেৰ মেহেন্দিৰ দুবছৰীয়া শাস্তি বজাই ৰাখিছে। পুৰণি মানৱ সৰবৰাহৰ গোচৰত তেওঁক দুবছৰৰ কাৰাদণ্ড দিয়া হৈছিল। যিটো আজি পাটিয়ালা আদালতত শুনানি হৈছিল। গোচৰটোৰ শুনানিৰ সময়ত, আদালতে দলেৰ মেহেন্দিক দোষী সাব্যস্ত কৰিছে। তাৰ পিছত অলপ সময়ৰ পিছত শাস্তি ঘোষণা কৰা হৈছিল। এয়া হৈছে ২০০৩ বৰ্ষৰ ঘটনা। গোচৰটোৰ সিদ্ধান্ত বহু বছৰৰ পিছত লোৱা হৈছিল।

ৰায়দানৰ লগে লগে আৰক্ষীয়ে দলেৰ মেহেন্দিক জিম্মাত লয়। ২০০৩ চনত, সদৰ আৰক্ষী থানাই বল বেড়া গাঁৱৰ বাসিন্দা বক্সীশ সিঙৰ বিৰুদ্ধে তেওঁক বিদেশলৈ পঠোৱাৰ নামত ২০ লাখ টকা লোৱাৰ অভিযোগত দলেৰ মেহেন্দি, তেওঁৰ ভাতৃ চমছেৰ মেহেন্দি ধ্যান সিং আৰু বুলবুল মেহতাৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি