• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ গাড়ী চলাই আছিল মুম্বাইৰ বিখ্যাত চিকিৎসক অনাহিতা পাণ্ডোলে, কেনে অৱস্থা এতিয়া তেওঁৰ?

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ গাড়ী চলাই আছিল মুম্বাইৰ বিখ্যাত চিকিৎসক অনাহিতা পাণ্ডোলে, কেনে অৱস্থা এতিয়া তেওঁৰ?

যিখন গাড়ীত মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যু হৈছিল, সেই গাড়ীখন চলাইছিল মুম্বাইৰ বিখ্যাত স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞ অনাহিতা পাণ্ডোলে।

যিখন গাড়ীত মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যু হৈছিল, সেই গাড়ীখন চলাইছিল মুম্বাইৰ বিখ্যাত স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞ অনাহিতা পাণ্ডোলে।

যিখন গাড়ীত মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যু হৈছিল, সেই গাড়ীখন চলাইছিল মুম্বাইৰ বিখ্যাত স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞ অনাহিতা পাণ্ডোলে। গাড়ীৰ আগৰ চিটত তাইৰ লগত বহি আছিল তাইৰ স্বামী ডাৰিয়াছ পাণ্ডোলে। বৰ্তমান সময়ত দুয়োৰে অৱস্থা সংকটজনক হৈয়ে আছে।

  • Share this:
যোৱা দেওবাৰে গাড়ী দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হয় টাটা সন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ। দেওবাৰে গভীৰ নিশা জে জে হাস্পতালৰ চিকিৎসকে তেওঁৰ মৃতদেহৰ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা কৰে। মহাৰাষ্ট্ৰৰ পালঘৰ জিলাত চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ বিলাসী গাড়ীখনে ৰোড ডিভাইডাৰত খুন্দা মৰাৰ ফলত গাড়ীখনৰ পিছৰ চিটত বহি থকা মিষ্ট্ৰী আৰু জহাংগীৰ পাণ্ডোলেৰ মৃত্যু হয়। যিখন গাড়ীত মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যু হৈছিল, সেই গাড়ীখন চলাইছিল মুম্বাইৰ বিখ্যাত স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞ অনাহিতা পাণ্ডোলে। গাড়ীৰ আগৰ চিটত তাইৰ লগত বহি আছিল তাইৰ স্বামী ডাৰিয়াছ পাণ্ডোলে। বৰ্তমান সময়ত দুয়োৰে অৱস্থা সংকটজনক হৈয়ে আছে।

ছাইৰাছ মিষ্ট্ৰী আৰু জেহাংগীৰ পাণ্ডোলেৰ থিতাতে মৃত্যু হয়। টাটা গ্ৰুপ অৱ কোম্পানীৰ প্ৰাক্তন স্বতন্ত্ৰ সঞ্চালক ডাৰিয়াছ পাণ্ডোলৰ ভাতৃ আছিল জেহাংগীৰ। দেওবাৰে গুজৰাটৰ পৰা মুম্বাইলৈ উভতি অহা চাৰিজন লোকে মুম্বাইৰ পৰা ১২০ কিলোমিটাৰ নিলগৰ চৰোতি নাকাৰ সমীপত সূৰ্য নদী পাৰ হৈ থকা এখন দলঙত তেওঁলোকৰ গাড়ীখনে ডিভাইডাৰত খুন্দা মাৰে। সোমবাৰে গুজৰাটৰ ভাপী চহৰৰ পৰা ৰাস্তাৰে মুম্বাইৰ এখন চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হয় পাণ্ডোলেক। স্বামীক আই চি ইউত ভৰ্তি কৰাৰ বিপৰীতে অস্ত্ৰোপচাৰ কৰা হ’ব অনাহিতা পাণ্ডোলেৰ।

আন এখন চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছে

অনাহিতা পাণ্ডোলে আৰু তেওঁৰ স্বামী ডাৰিয়াছ পাণ্ডোলেক সোমবাৰে পুৱা এম্বুলেন্সেৰে ভাপিৰ ৰেইনবো হাস্পতালৰ পৰা মুম্বাইৰ এইচ এন ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যন হাস্পতাললৈ গ্ৰীণ কৰিডৰ বনাই স্থানান্তৰ কৰা হয়। ইংৰাজী কাকত ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ মতে, বাপীৰ পৰা প্ৰায় ৬ বজাত এম্বুলেন্সখন ওলাই আহি প্ৰায় ৯ বজাত মুম্বাইৰ চিকিৎসালয়ত উপস্থিত হয়।

অক্সিজেনৰ মাত্ৰা অতি কম

ৰেইনবো হস্পিতালৰ স্বত্বাধিকাৰী ডাঃ তেজছ শ্বাহে কয় যে, "যেতিয়া ডাঃ অনাহিতাক আমাৰ চিকিৎসালয়লৈ অনা হৈছিল, তেতিয়া তেওঁৰ ৰক্তচাপ ৰেকৰ্ড কৰিব পৰা নাছিল আৰু তেওঁৰ অক্সিজেনৰ মাত্ৰা আছিল ৪৫ৰ পৰা ৬৫ৰ ভিতৰত (৯৭ৰ পৰা ৯৯ হ’ব লাগে)। তেওঁৰ পেলভিক আঘাত হোৱাৰ লগতে তেজ হেৰাই গৈছিল। আমি তেওঁক চিটি স্কেন কৰিবলৈও নিব পৰা নাছিলো। আমি তাক আই চি ইউত ৰাখিছিলো। দুঘণ্টাৰ পাছত ই ৰিপ্লাই দিবলৈ ধৰিলে।"

সুস্থিৰ অৱস্থা

ডাঃ শ্বাহে কয় যে, "ৰবিবাৰে নিশা প্ৰায় ন বজাৰ ওচৰত তেওঁ সৰু সৰুকৈ উত্তৰ দিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে আৰু সুস্থিৰ হৈ পৰিল। মাজনিশাৰ পিছত আমাৰ চিকিৎসালয়লৈ ইনটেনচিভিষ্টসহ দুখন কাৰ্ডিয়াক এম্বুলেন্সো আহিল আৰু গ্ৰীণ কৰিডৰ বনোৱাৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হ’ল। আমি স্থানীয় আৰক্ষীক ভালছাদত এটা সেউজীয়া কৰিডৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ক’লোঁ৷ বহু ক্ষেত্ৰত ৰোগীক স্থানান্তৰিত কৰাত তেওঁলোকে আমাক সহায় কৰি আহিছে।"
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি