• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যুঃ গাড়ী দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হোৱা বিশিষ্ট ব্যক্তিসকল- ৰাজেশ পাইলটৰ পৰা গোপীনাথ মুণ্ডেলৈ

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যুঃ গাড়ী দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হোৱা বিশিষ্ট ব্যক্তিসকল- ৰাজেশ পাইলটৰ পৰা গোপীনাথ মুণ্ডেলৈ

দেওবাৰে সংঘটিত এক মাৰাত্মক পথ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হয় টাটা সন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ

দেওবাৰে সংঘটিত এক মাৰাত্মক পথ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হয় টাটা সন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ

ভাৰতৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি গিয়ানী জাইল সিঙৰ পৰা আৰম্ভ কৰি কংগ্ৰেছ নেতা ৰাজেশ পাইলট আৰু ব্যংগকাৰ জস্পল ভট্টীলৈকে ট্ৰেজেডীৰ তালিকাত বিভিন্ন বিশিষ্ট ব্যক্তি আছে

  • Share this:
পথ দুৰ্ঘটনাত মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যুৱে আন কেইবাজনো হাই-প্ৰফাইল ব্যক্তিৰ বিষয়ে মনত পেলাইছে। যিসকলে একেধৰণৰ দুৰ্ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল। পালঘৰ জিলাৰ চাৰোটিৰ এখন দলঙৰ ডিভাইডাৰত খুন্দা মৰাৰ ফলত টাটা সন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ আৰু পৰিয়ালৰ বন্ধু এজনৰ মৃত্যু হয়। দুৰ্ঘটনাত চালকসহ আন দুজন লোক আহত হৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে।

ভাৰতৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি গিয়ানী জাইল সিঙৰ পৰা আৰম্ভ কৰি কংগ্ৰেছ নেতা ৰাজেশ পাইলট আৰু ব্যংগকাৰ জস্পল ভট্টীলৈকে ট্ৰেজেডীৰ তালিকাত বিভিন্ন বিশিষ্ট ব্যক্তি আছে:

দীপ সিধু, ফেব্ৰুৱাৰী ২০২২


লালকিল্লাত সংঘটিত হিংসাত্মক ঘটনাৰ সৈতে জড়িত কৃষকসকলৰ প্ৰতিবাদৰ সময়ত সিদ্ধুৱে শিৰোনাম দখল কৰে ২০২১ চনত গণৰাজ্য দিৱস।

নন্দমুৰি হৰিকৃষ্ণ, আগষ্ট ২০১৮


তেলেগু অভিনেতা তথা তেলেগু দেশম পাৰ্টিৰ নেতা নন্দমুৰি হৰিকৃষ্ণ ২০১৮ চনৰ ২৯ আগষ্টত এক পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত হৈছিল। তেওঁৰ পুত্ৰ এন টি আৰ জুনিয়ৰ আৰু ভাতৃ নন্দমুৰি বালাকৃষ্ণও দক্ষিণ ভাৰতীয় চলচ্চিত্ৰ জগতৰ ডাঙৰ তাৰকা।

গোপীনাথ মুণ্ডে, জুন ২০১৪



‘লোকনেতা’ গোপীনাথ মুণ্ডে মহাৰাষ্ট্ৰৰ এজন বিশিষ্ট জনজাতীয় নেতা আছিল। প্রধানমন্ত্রী নৰেন্দ্র মোদী নেতৃত্বাধীন চৰকাৰত কিছুদিন কেবিনেট মন্ত্রী হৈ থকা বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতাগৰাকীৰ মৃত্যু হৈছিল ২০১৪ চনৰ ৩ জুনত দিল্লী বিমানবন্দৰলৈ যোৱাৰ পথত তীব্ৰবেগী কেব এখনে তেওঁৰ গাড়ীখনত খুন্দা মৰাৰ ফলত৷ ততাতৈয়াকৈ এইমছলৈ লৈ যোৱা হয় যদিও মাৰাত্মক আঘাতৰ বাবে এবাৰ কাৰ্ডিয়াক এৰেষ্ট হোৱাৰ পিছত তেওঁক পুনৰ জীৱিত কৰিব পৰা নাছিল। ৰাজনীতিবিদ পংকজ মুণ্ডেৰ পিতৃ হিচাপে পৰিগণিত হোৱা বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতাগৰাকীয়ে ১৯৯৫-৯৯ চনলৈ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু গৃহমন্ত্ৰী হিচাপে কাৰ্যকালত মুম্বাইত কু্খ্যাত অপৰাধ নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা বুলি জনা যায়। তেওঁ কঠোৰ মহাৰাষ্ট্ৰ সংগঠিত অপৰাধ নিয়ন্ত্ৰণ আইনখনৰ মুখ্য প্ৰতিষ্ঠাপক।

জস্পল ভাট্টি, অক্টোবৰ ২০১২



ভাৰতীয় কমেডী জগতৰ অন্যতম আগশাৰীৰ ব্যংগকাৰ জস্পল ভট্টীৰ গাড়ী দুৰ্ঘটনাত হোৱা মৰ্মান্তিক মৃত্যুৱে বহুতকে স্তম্ভিত কৰি তুলিছিল। ২০১২ চনৰ ২৫ অক্টোবৰত পঞ্জাৱৰ জলন্ধাৰৰ ওচৰত ৫৭ বছৰ বয়সত মৃত্যু হয়। তেওঁৰ টেলিভিছন কমেডী শ্ব’ ফ্লপ শ্ব’, দূৰদৰ্শনত ফুল টেনচনৰ বাবে আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় ভট্টীয়ে তেওঁক “কমেডীৰ কিং” নাম দি এক সমৃদ্ধ কৰ্ম এৰি থৈ যায়। তেওঁৰ ব্ৰেণ্ডৰ হাস্যৰসে হাঁহিৰ জৰিয়তে সামাজিক জাগৰণৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিছিল, দুৰ্নীতি আৰু ক্ষমতাৰ সৈতে জড়িত বিষয়সমূহৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছিল। তেওঁৰ পত্নী সবিতা ভট্টীয়ে তেওঁৰ স্মৃতিত প্ৰতিবছৰে চণ্ডীগড়ত অনুষ্ঠিত হোৱা ‘জস্পল ভট্টী হাস্যৰস উৎসৱ’ স্থাপন কৰিছিল তেওঁৰ জন্ম বাৰ্ষিকীত।

চাহিব সিং ভাৰ্মা, জুন ২০০৭



৮ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ শ্বাহজাহানপুৰৰ সমীপত দিল্লীৰ চতুৰ্থজন মুখ্যমন্ত্ৰী বিজেপিৰ চাহিব সিং ভাৰ্মাৰ গাড়ীৰ খুন্দাত নিহত হয়। ৰাজস্থানৰ ছিকাৰ জিলাৰ এখন বিদ্যালয়ৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰি ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীলৈ উভতি আহিছিল। তেওঁ বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ উপ-সভাপতি হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰাৰ লগতে ভাৰতৰ কেন্দ্ৰীয় শ্ৰম মন্ত্ৰী হিচাপেও কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল।

ৰাজেশ পাইলট, জুন ২০০০



২০০০ চনৰ ১১ জুনত কংগ্ৰেছ নেতা শচীন পাইলট, স্ক্ৱাড্ৰন নেতা ৰাজেশ্বৰ প্ৰসাদ বিদুৰী বা ৰাজেশ পাইলটৰ পিতৃ তেওঁৰ সংসদীয় সমষ্টি দৌছাৰ ভদনাত গাড়ী দুৰ্ঘটনাত নিহত হৈছিল। তেওঁৰ গাড়ীখনে এখন ৰাজ্যিক পৰিবহণ বাছত খুন্দা মাৰে আৰু চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ ৪৫ মিনিটৰ ভিতৰতে তেওঁক মৃত ঘোষণা কৰা হয়। পাইলট কংগ্ৰেছৰ নেতৃত্বৰ বাবে প্ৰবল প্ৰতিদ্বন্দ্বী আছিল, যেতিয়া তেওঁ দুৰ্ঘটনাত নিহত হৈছিল।

গিয়ানী জাইল সিং, ডিচেম্বৰ ১৯৯৪



ভাৰতৰ সপ্তম ৰাষ্ট্ৰপতি (১৯৮২-৮৭) গিয়ানী জাইল সিঙে ১৯৯৪ চনৰ ২৯ নৱেম্বৰত চণ্ডীগড়ৰ সমীপত গাড়ী দুৰ্ঘটনাত পতিত হোৱাৰ এমাহৰ পিছত ১৯৯৫ চনৰ বৰদিনৰ দিনা একাধিক আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈ মৃত্যুমুখত পৰে। পথৰ ভুল দিশত গাড়ী চলোৱা এখন ট্ৰাকে ৭৮ বছৰীয়া যুৱকজনে যাতায়ত কৰা গাড়ীখনত খুন্দা মাৰে। ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ সময়ত তেওঁ কাৰ্যালয়ত নাছিল। কেন্দ্ৰই সিঙৰ বাবে ৭ দিন আনুষ্ঠানিকভাৱে শোক প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে স্মৃতি ডাকটিকট জাৰি কৰে। ১৯৮২ চনৰ পৰা ১৯৮৭ চনলৈ তেওঁৰ ৰাষ্ট্ৰপতিত্বৰ সময়ছোৱাত অপাৰেচন ব্লু ষ্টাৰ, তেতিয়াৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইন্দিৰা গান্ধীৰ হত্যা আৰু ১৯৮৪ চনত শিখ বিৰোধী দাঙ্গাৰ ফলত ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজনীতিত এক উচ্চ উত্তেজনাপূৰ্ণ সময় আছিল লগতে তেওঁৰ সমগ্ৰ ৰাজনৈতিক কেৰিয়াৰত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীসভাত কেইবাটাও মন্ত্ৰী পদত অধিষ্ঠিত হৈছিল।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি