• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid Vaccine: বজাৰত কোভাক্সিন আৰু কোভিশ্বিল্ড বিক্ৰীত অনুমোদন, এতিয়া কি ঔষধৰ দোকানত উপলব্ধ হ'ব নেকি কোৰোণাৰ টিকা?

Covid Vaccine: বজাৰত কোভাক্সিন আৰু কোভিশ্বিল্ড বিক্ৰীত অনুমোদন, এতিয়া কি ঔষধৰ দোকানত উপলব্ধ হ'ব নেকি কোৰোণাৰ টিকা?

 প্ৰাপ্তবয়স্কৰ শৰীৰত প্ৰয়োগৰ ক্ষেত্ৰত এই অনুমোদন দিয়া হৈছে।

প্ৰাপ্তবয়স্কৰ শৰীৰত প্ৰয়োগৰ ক্ষেত্ৰত এই অনুমোদন দিয়া হৈছে।

প্ৰাপ্তবয়স্কৰ শৰীৰত প্ৰয়োগৰ ক্ষেত্ৰত এই অনুমোদন দিয়া হৈছে।

  • Share this:
চৰ্তসাপেক্ষে খোলা বজাৰত কোভাক্সিন বা কোভিশ্বিল্ড বিক্ৰীত অনুমোদন দিছে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ক। প্ৰাপ্তবয়স্কৰ শৰীৰত প্ৰয়োগৰ ক্ষেত্ৰত এই অনুমোদন দিয়া হৈছে। এই কথা জনাইছে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডবিয়াই। বৃহস্পতিবাৰে এই অনুমোদন দিছে ড্ৰাগছ কণ্ট্ৰোলাৰ জেনেৰেল অৱ ইণ্ডিয়াই।

খোলা বজাৰত কোৰোণা টিকা বিক্ৰীৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় নিয়ামক সংস্থাই পূৰ্বেই আবেদন কৰিছিল কোভিশ্বিল্ড প্ৰস্তুতকাৰক সংস্থা চেৰাম ইনষ্টিটিউটত আৰু কোভাক্সিন প্ৰস্তুতকৰ্তা ভাৰত বায়োটেকে।

২০১৯ চনত নেচনেল ড্ৰাগছ এণ্ড ক্লিনিকেল ট্ৰায়েল ৰুলছৰ এই অনুমোদন দিয়া হৈছে। এতিয়ালৈকে জৰুৰীকালীন ভিত্তিত অনুমোদিত জৰুৰীকালীন আবেদন সলনি কৰি ভেকছিনটো এটা সাধাৰণ 'ঔষধ' কৰা হৈছে। নিৰ্দেশ অনুসৰি, ভাৰতীয় চিৰাম ইনষ্টিটিউট (এছ.আই.আই.) আৰু ভাৰত বায়োটেকে নিদানিক পৰীক্ষণবোৰত কিমানটা ভেকছিন প্ৰদান কৰা হৈছে আৰু কিমানটা ভেকছিন ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে সেই বিষয়ে তথ্য ৰাখিব লাগিব।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি