• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: দেশত ২৪ ঘণ্টাত ১৮,৮৪০ জন Coronaত আক্ৰান্ত, ৪৩ জনৰ মৃত্যু ...

Covid-19: দেশত ২৪ ঘণ্টাত ১৮,৮৪০ জন Coronaত আক্ৰান্ত, ৪৩ জনৰ মৃত্যু ...

File Photo

File Photo

ভাৰতত এদিনত ১৮,৮৪০ টা নতুন Covid-19-ৰ আক্ৰান্তৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হোৱাৰ সৈতে, মুঠ সংক্ৰমণৰ সংখ্যা ৪,৩৬,০৪,৩৯৪ লৈ বৃদ্ধি হৈছে, আনহাতে চিকিৎসাধীন ৰোগীৰ সংখ্যা ১,২৫,০২৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতত এদিনত ১৮,৮৪০ টা নতুন Covid-19-ৰ আক্ৰান্তৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হোৱাৰ সৈতে, মুঠ সংক্ৰমণৰ সংখ্যা ৪,৩৬,০৪,৩৯৪ লৈ বৃদ্ধি হৈছে, আনহাতে চিকিৎসাধীন ৰোগীৰ সংখ্যা ১,২৫,০২৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

শনিবাৰে পুৱা ৮ বজালৈকে উন্নীত কৰা কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য অনুসৰি, আৰু ৪৩ জন ৰোগীৰ মৃত্যুৰ সৈতে মৃত্যুৰ সংখ্যা ৫,২৫,৩৮৬ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। চিকিৎসাধীন ৰোগীৰ সংখ্যা এদিনত ২,৬৯৩ টা বৃদ্ধি হৈছে, যি হৈছে সংক্ৰমণৰ মুঠ ঘটনাৰ ০.২৯ শতাংশ আনহাতে Covid-19-ৰ পৰা ৰাষ্ট্ৰীয় পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ হৈছে ৯৮.৫১ শতাংশ।

তথ্য অনুসৰি, দৈনিক সংক্ৰমণৰ হাৰ ৪.১৪ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছিল আনহাতে সাপ্তাহিক সংক্ৰমণৰ হাৰ ৪.০৯ শতাংশ। ৰোগটোৰ পৰা আৰোগ্য হোৱা লোকৰ সংখ্যা ৪,২৯,৫৩,৯৮০ লৈ বৃদ্ধি হৈছে, আনহাতে মৃত্যুৰ হাৰ হৈছে ১.২০ শতাংশ। এতিয়ালৈকে, দেশব্যাপী এণ্টি-কোভিড-19 টিকাকৰণ অভিযানৰ অধীনত ১৯৮.৬৫ কোটি পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: