• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বাঢ়িছে চিন্তা! যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ২,৫২৭গৰাকীৰ দেহত কোভিডৰ সংক্ৰমণ, ৩৩গৰাকীৰ মৃত্যু, একেহাৰে ৪ দিন ধৰি বাঢ়িয়েই আছে সংক্ৰমণ...

বাঢ়িছে চিন্তা! যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ২,৫২৭গৰাকীৰ দেহত কোভিডৰ সংক্ৰমণ, ৩৩গৰাকীৰ মৃত্যু, একেহাৰে ৪ দিন ধৰি বাঢ়িয়েই আছে সংক্ৰমণ...

File Photo

File Photo

দেশত এতিয়ালৈকে মুঠ কোৰোণা ৰোগীৰ সংখ্যা ৪,৩০,৫৪,৯৫২ত উপনীত হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতত কোৰোণা ৰোগীৰ সংখ্যা নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ আছে। শনিবাৰে প্ৰদান কৰা তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ২,৫২৭ টা নতুন ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ফলস্বৰূপে, দেশত সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা ১৫,০৭৯টালৈ বৃদ্ধি হৈছে। এইটো একেৰাহে চতুৰ্থ দিন য'ত কোৰোণাৰ ২,০০০ৰো অধিক ৰোগী ধৰা পৰিছে। পজিটিভিটিৰ হাৰ ০.৫৬ শতাংশত। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, কোৰোণাৰ ফলত ৩৩ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

দেশত এতিয়ালৈকে মুঠ কোৰোণা ৰোগীৰ সংখ্যা ৪,৩০,৫৪,৯৫২ত উপনীত হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত ৪,২৫,১৭,৭২৪ জন লোক আৰোগ্য হৈছে। সেয়েহে, কেৱল ০.০৩ সক্ৰিয় ঘটনা আছে। চিকিৎসাৰ পিছত ৯৮.৭৫ শতাংশ লোক আৰোগ্য হৈছে।

দিল্লীত এদিন পূৰ্বে ১০২৪টা নতুন কোৰোণা কেছ নথিভুক্ত কৰা হৈছিল, যি ১০ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পিছত সৰ্বাধিক। পজিটিভিটিৰ হাৰৰ ক্ষেত্ৰত দিল্লী আগবাঢ়ি আছে। ইয়াত, প্ৰতি ১০০জন লোকৰ ভিতৰত ৪.৬৪ জন কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈছে। বৰ্ধিত সংখ্যক ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, ৰাজধানী দিল্লীত মাস্ক পিন্ধাতো বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ৰ ৱেবছাইটৰ তথ্য অনুসৰি, দিল্লীত দেশত সৰ্বাধিক সক্ৰিয় ঘটনা আছে ৩২৫৩। ইয়াৰ পিছত আছে কেৰালা (২৬১৩), কৰ্ণাটক (১৬৩৭), হাৰিয়ানা (১৬৩২) আৰু ইউপি (১০৪৪)। অৱশ্যে, কৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হোৱা লোকৰ সংখ্যাও দিল্লীত সৰ্বাধিক।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি