অক্সিজেনৰ বাবে আহত গছৰ তলত দীঘলীয়া শাৰী পাতিলে এখন জিলাৰ কোৰোণা ৰোগীয়ে

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 4, 2021, 6:08 PM IST
অক্সিজেনৰ বাবে আহত গছৰ তলত দীঘলীয়া শাৰী পাতিলে এখন জিলাৰ কোৰোণা ৰোগীয়ে
কোভিড পজিটিভ পৰীক্ষা কৰা দুটা পৰিয়ালৰ প্ৰায় আধা ডজন সদস্য এতিয়া অক্সিজেনৰ বাবে আহত গছৰ তলত শুই আছে।

কোভিড পজিটিভ পৰীক্ষা কৰা দুটা পৰিয়ালৰ প্ৰায় আধা ডজন সদস্য এতিয়া অক্সিজেনৰ বাবে আহত গছৰ তলত শুই আছে।

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশৰ এখন জিলাৰ ৰোগীয়ে অক্সিজেনৰ বাবে এজোপা গছৰ তলত শাৰী পতা দেখা গৈছে। শ্বাহজাহানপুৰ (Shahjahanpur)ৰ বাহাদুৰগঞ্জ অঞ্চলৰ লোকসকলে আহত গছ (Peepal tree)ৰ তলত শাৰী পতা দেখা গৈছে।

কোভিড পজিটিভ পৰীক্ষা কৰা দুটা পৰিয়ালৰ প্ৰায় আধা ডজন সদস্য এতিয়া অক্সিজেনৰ বাবে আহত গছৰ তলত শুই আছে। গছৰ তলত শুই থকা এগৰাকী মহিলা উৰ্মিলাই কয়, "মোৰ উশাহ-নিশাহত সমস্যা হৈছিল আৰু কোনো চিকিৎসালয় বা অক্সিজেন সমৰ্থন নাছিল। কোনোবাই মোক কৈছিল যে আহত গছজোপাই অক্সিজেন প্ৰদান কৰে আৰু মোৰ পৰিয়ালে মোক ইয়ালৈ লৈ আহিছিল। মই এতিয়া ভাল অনুভৱ কৰি আছোঁ আৰু ভালদৰে উশাহ ল'ব পাৰিছোঁ।

ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ বিধায়ক ৰোছনলাল বৰ্মা অঞ্চলটোত উপস্থিত হৈছিল আৰু ৰাইজক লগ কৰিছিল। স্বাস্থ্য সেৱাৰ স্থিতিৰ ওপৰত ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰি, তেওঁ আনকি শনিবাৰে জিলা বিষয়াসকলক ফোন কৰিছিল আৰু ৰোগীসকলক চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ কৈছিল।

উৰ্মিলাই অৱশ্যে কৈছিল যে যিহেতু তেওঁ আহত গছৰ তলত সুস্থ অনুভৱ কৰি আছিল, তেওঁ চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰ হ’ব নিবিচাৰে। তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সদস্যই কৈছিল, "আমাক কোৱা হৈছিল যে আহত গছে সৰ্বাধিক অক্সিজেন প্ৰদান কৰে। যিহেতু কোনো বিকল্প বাকী নাছিল, আমি মোৰ খুড়ীক ইয়ালৈ লৈ আহিছিলো আৰু তেখেত বহু পৰিমাণে সুস্থ হৈ উঠিছে। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে তেখেতৰ স্বাস্থ্য উন্নত হৈ আছে আৰু অক্সিজেন সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন নাই। মানুহে কি কয় তাক আমি গুৰুত্ব নিদিওঁ।"

ইফালে, লক্ষ্ণৌৰ চিকিৎসা বিশেষজ্ঞসকলে দাবী কৰে যে ইয়াৰ শাৰীৰিকতকৈ অধিক মানসিক প্ৰভাৱ আছে। King George’s Medical University (KGMU)ৰ এজন চিকিৎসকে কয়, "এইটো সম্ভৱতঃ সতেজ বায়ু যি মানুহক সহজে উশাহ লোৱাত সহায় কৰে।"

ভাৰতে মঙলবাৰে পুৱালৈ ৩.৫৭ লাখৰো অধিক নতুন কোভিড-১৯ ৰোগীৰ তথ্য লাভ কৰিছে, যাৰ ফলত মুঠ সংক্ৰমণ ২ কোটিৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। বৰ্তমান ৩৪ লাখৰো অধিক সক্ৰিয় ঘটনা আছে, যি হৈছে এমাহত সক্ৰিয় ঘটনাৰ সৰ্বনিম্ন বৃদ্ধি, আনহাতে ১.৬৬ কোটিৰো অধিক লোক পজিটিভ পৰীক্ষাৰ পিছত সুস্থ হৈ উঠিছে। ৩,৪৪৯ গৰাকী লোকৰ মৃত্যুৰ সৈতে, এই সংখ্যা এতিয়া ২.২২ লাখতকৈও অধিক বৃদ্ধি পাইছে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: May 4, 2021, 6:08 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি