உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Covid 19 Tablet Vaccine: ইঞ্জেকছন নহয়, এইবাৰ টেবলেটতে Coronaৰ ভেকছিন ! ভাৰতত আৰম্ভ হৈছে ট্ৰায়েল ...

    Covid 19 Tablet Vaccine: ইঞ্জেকছন নহয়, এইবাৰ টেবলেটতে Coronaৰ ভেকছিন ! ভাৰতত আৰম্ভ হৈছে ট্ৰায়েল ...

    এতিয়া টেবলেটৰ ৰূপত, কৰোনা ভেকছিন ভাৰতত উপলব্ধ হ'ব (Covid 19 Tablet Vaccine)! সূত্ৰ অনুসৰি, ভাক্সাৰ্ট নামৰ এটা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ জৈৱ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠানে অতি সোনকালেই ভাৰতত ক'ৰোনা টেবলেট ভেকছিন পৰীক্ষণৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় আৰম্ভ কৰিবলৈ গৈ আছে।

    এতিয়া টেবলেটৰ ৰূপত, কৰোনা ভেকছিন ভাৰতত উপলব্ধ হ'ব (Covid 19 Tablet Vaccine)! সূত্ৰ অনুসৰি, ভাক্সাৰ্ট নামৰ এটা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ জৈৱ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠানে অতি সোনকালেই ভাৰতত ক'ৰোনা টেবলেট ভেকছিন পৰীক্ষণৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় আৰম্ভ কৰিবলৈ গৈ আছে।

    এতিয়া টেবলেটৰ ৰূপত, কৰোনা ভেকছিন ভাৰতত উপলব্ধ হ'ব (Covid 19 Tablet Vaccine)! সূত্ৰ অনুসৰি, ভাক্সাৰ্ট নামৰ এটা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ জৈৱ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠানে অতি সোনকালেই ভাৰতত ক'ৰোনা টেবলেট ভেকছিন পৰীক্ষণৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় আৰম্ভ কৰিবলৈ গৈ আছে।

    • Share this:
    আৰু বেজী দিয়া নহয়। এতিয়া টেবলেটৰ ৰূপত, কৰোনা ভেকছিন ভাৰতত উপলব্ধ হ'ব (Covid 19 Tablet Vaccine)! সূত্ৰ অনুসৰি, ভাক্সাৰ্ট নামৰ এটা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ জৈৱ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠানে অতি সোনকালেই ভাৰতত ক'ৰোনা টেবলেট ভেকছিন পৰীক্ষণৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় আৰম্ভ কৰিবলৈ গৈ আছে।

    অক্টোবৰত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত আৰম্ভ হোৱা কোভিড-19 টেবলেট (Covid 19 Tablet Vaccine) ভেকছিনৰ বাবে সমগ্ৰ বিশ্বৰ কোম্পানীবোৰে আৰম্ভ কৰা পৰীক্ষণৰ অংশ হিচাপে ভাৰতত এই পৰীক্ষণ আৰম্ভ কৰা হৈছে।

    ভাক্সাৰ্টে তৈয়াৰ কৰা ভিএক্সএ-চিঅ'ভি2 এণ্টেৰিক কোটেড টেবলেট ইতিমধ্যে হিমাচল প্ৰদেশৰ কচৌলীৰ কেন্দ্ৰীয় ঔষধ গৱেষণাগাৰত উপস্থিত হৈছে৷ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ঔষধ নিৰ্মাতাৰ হৈ বেংগালুৰুস্থিত এটা কোম্পানীয়ে ভাৰতত পৰীক্ষণসমূহ পৰিচালনা কৰিব৷ তেওঁলোকে টেবলেটবোৰ আমদানি কৰিছে৷

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ এজন বিষয়াই স্বীকাৰ কৰিছে যে ক'ৰোনা ভেকছিন টেবলেট ইতিমধ্যে ভাৰতত উপস্থিত হৈছে৷ তেওঁ দাবী কৰে যে টেবলেটটো শীঘ্ৰেই ভাৰতীয় স্বেচ্ছাসেৱকসকলৰ ওপৰত ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব৷

    এয়া জনা যায় যে স্বেচ্ছাসেৱকসকলক টেবলেটৰ দুটা পালি দিয়া হ'ব। প্ৰথম পালিৰ ২৯ দিনৰ পিছত দ্বিতীয় পালিটো দিয়া হ'ব। দুটা পালিৰ টেবলেট গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত, পৰৱৰ্তী ছয় মাহত শৰীৰৰ স্বেচ্ছাসেৱকসকলৰ কাৰ্যকৰিতা নিৰীক্ষণ কৰা হ'ব।

    আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ঔষধ নিৰ্মাতা ভাক্সাৰ্টে অক্টোবৰত জাৰী কৰা এক বিবৃতিত তেওঁলোকে দাবী কৰিছিল যে বান্দৰৰ দৰে জন্তুৰ ওপৰত টেবলেটৰ ব্যৱহাৰৰ ফলত জন্তুবোৰৰ শৰীৰত এণ্টি বডী পৰিমাণ যথেষ্ট বেছি হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: