உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Vaccination in India: আৰোগ্য হোৱাৰ ৩ মাহ পিছত Covid আক্ৰান্তই ভেকছিন ল'ব পাৰিব, কেন্দ্ৰৰ নতুন নিৰ্দেশনা ...

    Vaccination in India: আৰোগ্য হোৱাৰ ৩ মাহ পিছত Covid আক্ৰান্তই ভেকছিন ল'ব পাৰিব, কেন্দ্ৰৰ নতুন নিৰ্দেশনা ...

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে টিকাকৰণ (Vaccination) সন্দৰ্ভত নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ইয়াত কোৱা হৈছে যে ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৰোগীসকলক আৰোগ্য হোৱাৰ তিনি মাহ পিছত টিকাকৰণ কৰা হ'ব।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে টিকাকৰণ (Vaccination) সন্দৰ্ভত নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ইয়াত কোৱা হৈছে যে ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৰোগীসকলক আৰোগ্য হোৱাৰ তিনি মাহ পিছত টিকাকৰণ কৰা হ'ব।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে টিকাকৰণ (Vaccination) সন্দৰ্ভত নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ইয়াত কোৱা হৈছে যে ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৰোগীসকলক আৰোগ্য হোৱাৰ তিনি মাহ পিছত টিকাকৰণ কৰা হ'ব।

    • Share this:
    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে টিকাকৰণ (Vaccination) সন্দৰ্ভত নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ইয়াত কোৱা হৈছে যে ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৰোগীসকলক আৰোগ্য হোৱাৰ তিনি মাহ পিছত টিকাকৰণ কৰা হ'ব। এই সন্দৰ্ভত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চললৈ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছে। নতুন নিৰ্দেশনাবোৰত ভেকছিনটোৰ সাৱধানতা মূলক পালি (Precaution Shots) অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে কৈছে যে সংক্ৰমিত লোকৰ টিকাকৰণ তিনি মাহ পলম হ'ব। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত থাকে 'সাৱধানতামূলক' পালি। সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চললৈ প্ৰেৰণ কৰা এখন পত্ৰত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ অতিৰিক্ত সচিব বিকাশ শীলে কয়, "অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰিব যে যিসকল ব্যক্তিৰ কোভিড-১৯ সংক্ৰমণ হৈছে তেওঁলোকক এতিয়া আৰোগ্য হোৱাৰ তিনি মাহ পিছত প্ৰতিষেধক পালি প্ৰদান কৰা হ'ব। ইয়াত 'সাবধানতামূলক' পালি অন্তর্ভুক্ত আছে,' শীলে কয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: