• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ক'ৰোনা হ্ৰাস পোৱাৰ প্ৰভাৱ, এতিয়া বিমানত মাস্ক পিন্ধাটো বাধ্যতামূলক নহয়, চৰকাৰে নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে ...

ক'ৰোনা হ্ৰাস পোৱাৰ প্ৰভাৱ, এতিয়া বিমানত মাস্ক পিন্ধাটো বাধ্যতামূলক নহয়, চৰকাৰে নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে ...

বিমানত যাত্ৰা কৰোঁতে মাস্ক পিন্ধাটো আৰু বাধ্যতামূলক নহয়। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। অৱশ্যে মন্ত্ৰালয়ে লগতে কয় যে কোৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱা স্বত্বেও তেওঁলোকে মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰা উচিত।

বিমানত যাত্ৰা কৰোঁতে মাস্ক পিন্ধাটো আৰু বাধ্যতামূলক নহয়। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। অৱশ্যে মন্ত্ৰালয়ে লগতে কয় যে কোৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱা স্বত্বেও তেওঁলোকে মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰা উচিত।

বিমানত যাত্ৰা কৰোঁতে মাস্ক পিন্ধাটো আৰু বাধ্যতামূলক নহয়। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। অৱশ্যে মন্ত্ৰালয়ে লগতে কয় যে কোৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱা স্বত্বেও তেওঁলোকে মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰা উচিত।

  • Share this:
বিমানত যাত্ৰা কৰোঁতে মাস্ক পিন্ধাটো আৰু বাধ্যতামূলক নহয়। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে। অৱশ্যে মন্ত্ৰালয়ে লগতে কয় যে কোৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱা স্বত্বেও তেওঁলোকে মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰা উচিত।

দৰাচলতে, বিমানত ভ্ৰমণ কৰোঁতে মাস্ক পিন্ধাটো এতিয়ালৈকে বাধ্যতামূলক আছিল আৰু এনে নকৰাৰ বাবে আৰ্থিক জৰিমনা আৰু শাস্তিৰ ব্যৱস্থা আছিল। অৱশ্যে, এতিয়া বিমান মন্ত্ৰালয়ে দেশৰ সকলো এয়াৰলাইনক জাৰী কৰা এক যোগাযোগত কয় যে কোভিদ-১৯ ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে গ্ৰহণ কৰা চৰকাৰৰ শৃংখলাবদ্ধ পদক্ষেপৰ সৈতে সংগতি ৰাখি, এতিয়া বিমানত বাধ্যতামূলকভাৱে মাস্ক পিন্ধা আঁতৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে।

"এতিয়াৰ পৰা, বিমানত যাত্ৰীসকলক কেৱল ক'ব পাৰিব যে কোভিড-19 মহামাৰীৰ আশংকাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, সকলো যাত্ৰীয়ে মাস্ক পিন্ধাত গুৰুত্ব দিব লাগে," নিৰ্দেশটোত কোৱা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি