உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ক'ৰোনা টিকাকৰণ হৈছে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ ! COVID-19 ভেকছিনৰ ওপৰত NCDC আৰু ICMR ৰ সঞ্চালকৰ মন্তব্য ...

    ক'ৰোনা টিকাকৰণ হৈছে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ ! COVID-19 ভেকছিনৰ ওপৰত NCDC আৰু ICMR ৰ সঞ্চালকৰ মন্তব্য ...

    ক'ৰোনা টিকাকৰণক (Covid Vaccine) ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ হিচাপে অভিহিত কৰি চৰকাৰে কয় যে দিল্লীত কোভিড-১৯ৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ প্ৰায় ৬৪ শতাংশ লোক ভেকছিন গ্ৰহণ নকৰা আৰু অন্যান্য গুৰুতৰ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ মাজত দেখা গৈছিল।

    ক'ৰোনা টিকাকৰণক (Covid Vaccine) ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ হিচাপে অভিহিত কৰি চৰকাৰে কয় যে দিল্লীত কোভিড-১৯ৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ প্ৰায় ৬৪ শতাংশ লোক ভেকছিন গ্ৰহণ নকৰা আৰু অন্যান্য গুৰুতৰ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ মাজত দেখা গৈছিল।

    ক'ৰোনা টিকাকৰণক (Covid Vaccine) ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ হিচাপে অভিহিত কৰি চৰকাৰে কয় যে দিল্লীত কোভিড-১৯ৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ প্ৰায় ৬৪ শতাংশ লোক ভেকছিন গ্ৰহণ নকৰা আৰু অন্যান্য গুৰুতৰ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ মাজত দেখা গৈছিল।

    • Share this:
    ক'ৰোনা টিকাকৰণক (Covid Vaccine) ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ হিচাপে অভিহিত কৰি চৰকাৰে কয় যে দিল্লীত কোভিড-১৯ৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ প্ৰায় ৬৪ শতাংশ লোক ভেকছিন গ্ৰহণ নকৰা আৰু অন্যান্য গুৰুতৰ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ মাজত দেখা গৈছিল।

    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰোগ নিয়ন্ত্ৰণ কেন্দ্ৰৰ (NCDC) সঞ্চালক ড০ এছ কে সিঙে ইয়াত এখন সংবাদমেলত কয় যে টিকাকৰণ নোহোৱা লোক আৰু অন্যান্য গুৰুতৰ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকল উচ্চ বিপদাশংকা গ্ৰুপত পৰে। "আজিৰ দিল্লীৰ পৰিসংখ্যা চাওঁ, আমাৰ সন্মুখত হোৱা মৃত্যুৰ ৬৪ শতাংশ ই টিকাকৰণ নকৰা আৰু আন গুৰুতৰ ৰোগ থকা সকলৰ ভিতৰত আছিল। সেয়েহে কেৱল যিসকলক টিকাকৰণ কৰা হোৱা নাই আৰু আন গুৰুতৰ ৰোগ আছে তেওঁলোকহে উচ্চ বিপদাশংকা গোটত পৰে। ''

    ভেকছিনে মৃত্যুৰ আশংকা হ্ৰাস কৰে

    ভাৰতীয় চিকিৎসা গৱেষণা পৰিষদৰ (ICMR) সঞ্চালক প্ৰধান ডাঃ বলৰাম ভাৰ্গৱে টিকাকৰণক ovid-19ৰ বিৰুদ্ধে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অস্ত্ৰ হিচাপে বৰ্ণনা কৰিছে। তেওঁ কয়, "ভেকছিনে টিকাকৰণ নকৰা লোকৰ তুলনাত মৃত্যুৰ আশংকা হ্ৰাস কৰাৰ ক্ষমতা প্ৰদৰ্শন কৰে, কিয়নো ই টিকাকৰণ নকৰা লোকৰ তুলনাত টিকাকৰণ কৰা লোকসকলৰ মৃত্যুৰ আশংকা যথেষ্ট হ্ৰাস কৰে।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: