• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • অসাৱধানতা ! ৬৯ কোটিৰ ভিতৰত মাত্ৰ ১১% লোকে কোভিড প্ৰিকচন পালি গ্ৰহণ কৰিছে, চিন্তিত চৰকাৰ ...

অসাৱধানতা ! ৬৯ কোটিৰ ভিতৰত মাত্ৰ ১১% লোকে কোভিড প্ৰিকচন পালি গ্ৰহণ কৰিছে, চিন্তিত চৰকাৰ ...

File Photo

File Photo

দেশত ১৮ বছৰ বা তাতকৈ অধিক বয়সৰ প্ৰায় ৬৯ কোটি যোগ্য হিতাধিকাৰীৰ ভিতৰত, মাত্ৰ ১১ শতাংশই ২৫ জুলাইলৈকে কোভিড-19 ভেকছিনৰ সাৱধানতামূলক পালি গ্ৰহণ কৰিছে, যিটো কেন্দ্ৰৰ বাবে চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিছে।

  • Share this:
দেশত ১৮ বছৰ বা তাতকৈ অধিক বয়সৰ প্ৰায় ৬৯ কোটি যোগ্য হিতাধিকাৰীৰ ভিতৰত, মাত্ৰ ১১ শতাংশই ২৫ জুলাইলৈকে কোভিড-19 ভেকছিনৰ সাৱধানতামূলক পালি গ্ৰহণ কৰিছে, যিটো কেন্দ্ৰৰ বাবে চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিছে। বিষয়াসকলে অৱহেলাৰ অভাৱ আৰু ক'ৰোনাভাইৰাছৰ ভয়ৰ সমাপ্তিক তৃতীয় পালি গ্ৰহণ কৰা লোকৰ সংখ্যা হ্ৰাস হোৱাৰ বাবে দোষাৰোপ কৰিছে। ১৪ জুলাইলৈকে, ৬৪,৮৯,৯৯,৭২১ জন যোগ্য জনসংখ্যাৰ ভিতৰত, সাৱধানতামূলক পালি গ্ৰহণ কৰা লোকৰ সংখ্যা আছিল আঠ শতাংশ।

ভাৰতে ১০ এপ্ৰিলত ১৮ বছৰৰ অধিক বয়সৰ সকলো লোকক কোভিড-19 ভেকছিনৰ সাৱধানতামূলক পালি দিয়া আৰম্ভ কৰিছিল। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে চৰকাৰী টিকাকৰণ কেন্দ্ৰসমূহত ১৮ বছৰ বা তাতকৈ অধিক বয়সৰ সকলো লোকক সাৱধানতামূলক পালি প্ৰদান কৰাৰ বাবে ১৫ জুলাইৰ পৰা ৭৫ দিনীয়া বিশেষ অভিযান আৰম্ভ কৰিছিল।

চৰকাৰী সূত্ৰই আৰু কৈছিল যে ৬০ বছৰ বা তাতকৈ অধিক বয়সৰ ১০.৪৩ কোটি যোগ্য ব্যক্তিৰ ভিতৰত ২৯ শতাংশক ২৫ জুলাইলৈকে এণ্টি-কোভিড-১৯ ভেকছিনৰ সাৱধানতামূলক পালি প্ৰদান কৰা হৈছে। সূত্ৰঅনুসৰি, প্ৰায় ৪ কোটি লোকে এতিয়ালৈকে প্ৰথম পালি গ্ৰহণ কৰা নাই, আনহাতে প্ৰায় ৭ কোটি লোকে দ্বিতীয় পালি গ্ৰহণ কৰিব লাগিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি