• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Coronavirus Update: ভাৰতত কোভিড পৰিস্থিতিৰ অৱনতি ! ২৪ ঘণ্টাত ১.৪১ লাখ আক্ৰান্ত ; ২৮৫ জনৰ মৃত্যু ...

Coronavirus Update: ভাৰতত কোভিড পৰিস্থিতিৰ অৱনতি ! ২৪ ঘণ্টাত ১.৪১ লাখ আক্ৰান্ত ; ২৮৫ জনৰ মৃত্যু ...

ভাৰতে এদিনত ১,৪১,৯৮৬ টা নতুন Corona Virus সংক্ৰমণৰ ঘটনা পাইছে। এই সময়ছোৱাত ২৮৫ জন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

ভাৰতে এদিনত ১,৪১,৯৮৬ টা নতুন Corona Virus সংক্ৰমণৰ ঘটনা পাইছে। এই সময়ছোৱাত ২৮৫ জন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

ভাৰতে এদিনত ১,৪১,৯৮৬ টা নতুন Corona Virus সংক্ৰমণৰ ঘটনা পাইছে। এই সময়ছোৱাত ২৮৫ জন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতে এদিনত ১,৪১,৯৮৬ টা নতুন Corona Virus সংক্ৰমণৰ ঘটনা পাইছে। এই সময়ছোৱাত ২৮৫ জন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

ভাৰতত দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ (Positivity Rate) আছিল ৯.২৮ শতাংশ। বৰ্তমান দেশত ৪ লাখ ৭২ হাজাৰ ১৬৯ জন ৰোগী চিকিৎসাধীন হৈ আছে। এতিয়ালৈকে, ৪ লাখ ৮৩ হাজাৰ ১৭৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা ৩ কোটি ৫৩ লাখ ৬৮ হাজাৰ ৩৭২ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।

দিল্লীত শুক্ৰবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ১৭,৩৩৫ টা নতুন ঘটনা, যি ৮ মে'ৰ পিছত এদিনত সৰ্বাধিক। ইয়াৰ উপৰিও, নজন ৰোগীৰ মৃত্যু হৈছে আৰু সংক্ৰমণৰ হাৰ ১৭.৭৩ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হৈছে। স্বাস্থ্য বিভাগে প্ৰকাশ কৰা তথ্যত এই তথ্য দিয়া হৈছিল। বৃহস্পতিবাৰৰ তুলনাত সংক্ৰমণৰ ঘটনা যথেষ্ট বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি